חוות שבטה

מומלץ מפה
8.4
סוג: צימר
1 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
6 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
7 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
8 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
9 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
10 הגדל תמונה
צילום: יעל צור, מערכת מפה.
הועלה על ידי מערכתמפה
11 הגדל תמונה
חוות שיבטה
הועלה על ידי eyalsh
 

צימרים במדבר

איילה ועמי אוח התיישבו ליד הגן הלאומי שבטה והקימו במקום חאן נעים עם גפנים משתרגות, שולחנות אבירים גדולים, וחדרי אירוח פשוטים ויפים, יש שיאמרו אף נזיריים, אבל לשקט המבודד הזה אין תחליף במקומות רבים בארץ. בניין האבן היפה של החאן משתלב בטבעיות עם נוף העיר הנבטית וניכר כי בעלי הבית אוהבים את המקום ומכבדים את ההיסטוריה המפוארת שלו. החאן נקי ומטופח ויש בו שלושה צימרים, מסעדה וגם בית משפחת אוח על שלושת ילדיהם הקטנים ומלאי המרץ. צורת החיים הלא שגרתית בה בחרו בני המשפחה מעוררת מחשבה ועניין, לא פחות מהשכנים הנבטים שגרו כאן בעבר. האירוח במקום מאפשר הצצה עדינה למארג החיים המדברי שיצרו.
חיי בראשית
שלושת הצימרים מתחלקים לשניים ואחד: שני צימרים פונים צפונה, חולקים קיר משותף ומרפסות פרטיות הצמודות זו לזו ואילו הצימר השלישי, נמצא בחלקו האחר של החאן, פונה דרומה, חולק קיר משותף עם משפחת אוח ונהנה גם הוא ממרפסת פרטית. רעש ילדים הוא חלק מהעניין בצימר הדרומי ולמי שחשוב שקט כדאי שיבחר בחדרים האחרים. הצימרים דומים למעט העובדה שבזה הדרומי יש אמבטיה. הצימרים קטנים ויש בהם מיטה זוגית לא גדולה, אם כי נוחה, וחדר רחצה. אם הגעתם לחופשה עם הילדים הם יזכו למזרן על הרצפה. חסרונה של פינת קפה בחדר בהחלט מורגש ולכן כדאי להביא ערכת קפה מסודרת מהבית כולל גזיה אם כי אפשר להשתמש בפינת קפה משותפת הנמצאת בחאן. הניקיון והתחזוקה בצימרים אינם מהמוקפדים והחימום בלילות הקרים נשען על טוב ליבו של תנור נפט, שמי שהספיק לשכוח, לישון אתו בוער בלילה זה לא מריח טוב ובטח שלא מומלץ בטיחותית. החשמל במקום מסופק על ידי גנרטור הפועל משעות הערב ועד שעות הבוקר המוקדמות וחובבי המקלחת עם המים החמים טוב יעשו אם לא ידחו לבוקר את מה שאפשר לעשות בערב.

אחרי שמשלימים עם התנאים הבסיסיים האלה ונרגעים, אפשר להתחיל לנשום מחדש, להוריד הילוך וליהנות מתחושת הבראשית שיש במקום ובשפע. המרפסות נעימות ומוצלות ולידן שפע צמחי תבלין לתה, כמה עלי זוטה לבנה, גרניום לימוני ומרווה בפינג'ן ואתם מסודרים. ארוחת הבוקר פשוטה וטעימה ומוגשת במרפסת של החאן או במסעדה, תלוי במזג האוויר. להשלמת החוויה כדאי לנצל את שעות אחר הצהרים או הבוקר המוקדמות לשיטוט בין חורבות העיר המרשימה, אפשר גם לתאם מראש סיור מודרך עם עמי, אדם שמודד ברגליו מדי יום ביומו את האתר ולא שבע ממנו.

( 12 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • davidper

  davidper
  קסם המדבר במלוא תפארתו!|5 19.01.12
  מקום מדהים להתארח בו. חדרים נקיים מאוד, מים חמים בשפע. חימום עם תנור נפט. מיתות נוחות ביותר וחמדשל פינת ישיבה עם ערסל תלוי. דינה מארחת עם כל הלב. בנוסף לארוחת בוקר טעימה עם בונוס-דבש בפרחי המדבר תוצרת בעלה עמי-דינה מנדבת יידע מעמיק ורחב על המקום המיוחד.
 • gmerin

  gmerin
  מקום מדהים|5 03.01.12
  לא מתאים לכולם, אין טלויזיה, גקוזי, וכו. רק טבע, אתם ומשפחה מקסימה.
 • RONHAR

  RONHAR
  מקום אחד ומיוחד|5 02.12.09
  זה אחד המקומות הנדירים שישנם. מכל הבחינות. נדירים האנשים, נדירות האבנים. היינו שלש פעמים, ובכל פעם מצאנו את השלווה הזו, וגם את האוכל המעולה. זה לא זול. אבל שווה את המחיר. נין גם לעשות טיול חביב מאד ברגל לכיוון עצי הזית בנחל מתחת לשבטה.
 • einyyoel

  einyyoel
  לפגוש את עצמך בסיבוב|5 22.11.06
  בארבע ידיים בנו איילה ועמי אוח פינת חמד קסומה להם לתור, תמר ונוגה הקטנים. לכל חדר חצר קטנה ושקטה ופינת רביצה בשמש החורף. באחד החדרים אף אמבטיה. ארוחות הבוקר של איילה על שולחן אבירים ביזנטיים הם הרקע המתאים ביותר לפתח שיחה עם עמי על כל נושא שבעולם ואולי לפגוש שכנים בדווים מזדמנים. בלילה קר. הצטיידו בסוודרים וצעיפים. חוויה מדברית מושלמת.
 • משה דרור

  משה דרור
  אזור מדהים, מקום בינוני|3 10.03.06
  אכן נוף מדהים ושלווה אך האירוח מאכזב. לא סתם נזירי, אלא פשוט לא מתחשב ובודאי לא מתאמץ להבטיח שבעות רצון. ארוחת בוקר מצויינת אך, בניגוד למצוין באתר מפה - לא ניתן לקבל במקום ארוחת ערב והמסעדה הקרובה ביותר במרחק 30 ק"מ! אם לא הגעתם מאורגנים, התכוננו לרעוב.
 • godmoshe

  godmoshe
  שלווה, המון סימפטיה ונוף מדהים|5 01.03.06
  הצימר מעולה, הנוף עוצר נשימה ודינה ועמי הם זוג משגע שמוכן לעשות הכל כדי שהאורחים יהיו שבעי רצון. הצימר הכי נפלא והכי מיוחד בארץ
 • finkman

  finkman
  מקום פלצני, מחיר מופקע|1 15.04.04
  מחיר החדר עם האמבטיה 580 שקל ללילה. חשמל בין 8 ל-12 בערב. אין מקרר, אין כסא, אין אפילו ארונית או מדף. מחיר לינה על הרצפה 480. שרותים משותפים בחוץ בחושך פחד להגיע. יש מטבחון לרשות האורחים אך ללא כלי בישול או כלי אוכל. המקרר עובד רק בשעות בהן הגנרטור פועל. בקשה להכנסת מצרכים מעטים למקרר של המשפחה נענתה בשלילה. מחיר מופקע בעליל. מתאים, אולי, רק לאלה המתיימרים להיות בעלי רוחניות יתרה.
 • ellarash

  ellarash
  נפלא|5 07.04.04
  אוירה נהדרת, קצת הזויה, המקום יפהפה, החדר מקסים. היינו לבד, ללא כל הפרעות
 • odonio

  odonio
  למי שרוצה לתפוס קצת מדבר|4 13.02.04
  אירוח ברמה טובה, שירותים ואמבטיה מבהיקים בנקיונם ומזמינים. מיטה נוחה ואנשים נפלאים. האופציה המושלמת למי שמטייל בסביבה אבל מתאים לו תנאים יותר נוחים מאוהל בדואי ומזרונים.
 • assi1

  assi1
  מעולה מעולה מעולה|5 23.01.04
  אין מה לאמר, זהו הצימר הטוב ביותר שראינו. בנוף קדומים משגע, בית מיוחד ואנשים מקסימים. אירוח מהמדרגה הראשונה, אוכל טוב, ובדידות כמו שצריך במדבר. שיבטה עיר שמורה באופן מדהים ולהסתובב ברחובות העתיקים בכל שעות היום מעצים את החוויה הנהדרת.
- 1
עוד צימרים ולינה מומלצים


חאן בארותייםחאן בארותיים מומלץ מפה9.3בחאן בארותיים יש אנשים שנושמים מדבר, מרגישים מדבר וחיים מדבר ואת האהבה הזאת שלהם אפשר להרגיש בכל פינה. החאן נמצא על תוואי נחל בארותיים, פינה מנותקת מהעולם החיצון העטופה קסם שמזכיר קצת את אווירת החופים בסיני, רק בלי הים. החאן מחולק לשני אזורי לינה שבכל אחד מספר בקתות מחופות בוץ ובמרכזו מדורה מוקפת מזרנים שבה אפשר למצוא במשך כל שעות היום והערב קומקומים מפוייחים עם תה צמחים מתוק וקפה. הבקתות בגדלים שונים, מבקתות לזוג ועד בקתות גדולות שיתאימו גם לעשרה אנשים ויותר, הן בסיסיות נקיות לתפארת ולכל אחת יש פינת ישיבה פרטית בחוץ. בתוך הבקתות יש אח עצים, מחצלות ומזרנים נוחים לשינה. הפתעה גדולה מחכה במקלחות והשירותים, אחד האזורים הכי יפים בחאן. כיורי החרסינה המעוטרים, אריחי הקרמיקה הצבעוניים והחלונות המקושתים הפונים לעבר מרחבי הנחל הצחיח, מרהיבים ביופיים והופכים את חווית המקלחות והשירותים המשותפים לנעימה ומזמינה ביותר. גם כאן הניקיון הוא ללא רבב ויש מים חמים במשך כל שעות היום.קרא עוד
חוות האנטילופות בערבהחוות האנטילופות בערבה מומלץ מפה9.2כשנופי ערבה צחיחים ואנטילופות נפגשים, נדמה כי הגעתם בטעות לארץ אחרת. מתחם הצימרים והקמפינג הגדול של חוות האנטילופות נמצא בסמוך לאזור בו מסתובבות בחופשיות האנטילופות וכל מה שמפריד ביניהם היא גדר. כמו האנטילופות שיובאו מדרום אפריקה, הצימרים עוצבו בסגנון אפריקאי ומשתלבים בטבעיות בסביבה המדברית. הם בנויים מעץ, מעוצבים במינימליסטיות ויש בהם אמבטיה עם זרמים, פינת קפה ומרפסת. אם מתאמצים, מחלקן של המרפסות אפשר לצפות בחיות המסתובבות בחווה ולהרגיש לרגע קצת כמו בספארי באפריקה. באזור הקמפינג יש סככה גדולה המיועדת ללינה - בחורף היא סגורה ומחוממת ובימי הקיץ עוטה לבוש אוורירי יותר, עשוי כפות תמרים. בסמוך יש שירותים ומקלחות נקיים ומטופחים בהם זורמים מים חמים כל שעות היממה, תאורת לילה ונקודות חשמל, פינת מנגל ושטחי משחק לילדים. מי שבוחר להביא איתו את האוהל הפרטי, יוכל להקימו בסמוך וליהנות ממתקני המקום כולל מזרנים, העיקר שהגב יעבור את הלילה בשלום.קרא עוד
עוד צימרים ולינה