החיפוש אחר המופלא

באכסניה, השוכנת על מקומה של היאחזות נח"ל שיטים שפורקה ב–1988, פועל האשראם היחיד מסוגו בישראל, המוכר בזכות היותו בסיס האם המדברי של תמיר קמחי בגלגולו הרוחני כרפיק. קמחי, מחלוצי המקום ויוזמו, כבר לא גר כאן יותר, אבל האשראם ממשיך בשלו. קבוצה קטנה של אנשים גרים יחד בקהילה, מפעילים את האכסניה ורואים בחיים המשותפים בית ספר ללימוד עצמי. בהשפעת תורתו של אוּשוֹ, מורה הדרך ההודי, שאמר: "בשביל ללמד מדיטציה לא צריך לעשות כלום מלבד לתת אווירה מדיטטיבית", חברי האשראם יצרו סביבה נעימה למגורים, ומרחבי המדבר מספקים את התפאורה הטובה ביותר שיכלו לבקש לעצמם. האשראם מציע חדרי אירוח זוגיים פרטיים, חדרים משותפים/דורמיטורי (עד שבעה אורחים), עם מקלחות ושירותים צמודים, שלוש בקתות עץ, אוהל מדיטציה הפונה לנוף, חדר אוכל המגיש ארוחות צמחונית, אזורי קמפינג עם מקלחות חמות ובריכת השתכשכות.
המתארחים במקום מוזמנים לשתי המדיטציות היומיות ומחיר הלינה כולל שלוש ארוחות. חברי האשראם מבקשים מאורחיהם לא להביא כלבים, לא לעשן במקום סמים ולא להביא בשר.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • galiavu

  galiavu
  סוף העולם שמאלה|3 21.02.10
  חדרים פשוטים מאוד, בסיסיים אך נעימים, באסתטיקה אשרמית טיפוסית: ציורי קיר, הדבקות של צדפים ומוביילים מענפים ומאבנים. אי אפשר להתכחש לחן הרוחני הרגוע שאופף את המקום, על אף (ויש שיאמרו: דווקא בזכות) ענן העשן הקבוע שמתאבך מעל ה"סמוקינג טמפל" שבמרכז המתחם. מי שלא בא לחפש צמחים יילך לשער האחורי וימצא שם שממה מדברית מנוקדת בעצי שיטה לכל מלוא העין, סוואנה אפריקאית אמיתית שאפשר גם לטייל בה בסופי שבוע (כשהאש הצה"לית שוככת). המחיר הסביר כולל שלוש ארוחות צמחוניות טעימות, וכיפת הכוכבים המרהיבה שלמעלה - בחינם. מקום מושלם להתנתקות.
 • ilaya

  ilaya
  רק אם מגיעים בלי ציפיות|1 18.06.07
  אם אתם מחפשים מקום להתארח בלי שיארחו אתכם - זה המקום. הגענו ישר לארוחת הצהריים, ונעמדנו בכניסה לחדר האוכל. אף אחד לא התייחס אלינו, ורק אחרי שאורח אחר צעק "אנשי האשראם, האורחים צריכים עזרה", מישהו צעק לנו איפה הצלחות. החדרים עצמם מאוד מלוכלכים וגם לא מקבלים מפתח. מה שאומר שאם אתה לא איש שאנטי, זה יכול גם להיות לא נעים. פחות נעים לחזור מטיול ולגלות שמישהו זר נכנס והשתמש לך בשירותים בחדר והשאיר אחריו כל טוב.
 • חגיתנטר

  חגיתנטר
  מקום ייחודי|5 18.04.05
  עבור מי שאוהב מדבר, שקט, נקיון פנימי וחיצוני - זה המקום המושלם. שלושה ימים (ועוד באוהל) היו חוויה נפלאה עבורי. מקום מיוחד במינו.
- 1
עוד צימרים ולינה מומלצים


עוד צימרים ולינה