חוף זיקים, החוף הדרומי ביותר ברצועת החוף הישראלית, נושק למקום בו היה היישוב אלי סיני עד שתושביו פונו באוגוסט 2005 במסגרת ההתנתקות. החוף נמצא בין שמורת חולות כרמיה ושמורת חולות ניצנים והדרך אליו מאד יפה: שיקמים כבדות עומדות בשוליים, ובעונה זוכים לראות חבצלות חוף לבנות ושיחי רותם המדבר בפריחתם. המים בחוף נקיים, החוף רחב ידיים והחול בו זהוב ורך. רק תחנת הכוח של אשקלון מכערת בגסות את הנוף, ויחד עם הדי הפיצוצים של הלחימה סביב רצועת עזה, מטרידה את השלווה. השירותים ברמת תחזוקה לקויה ומסעדת החוף אינה פועלת.

בקיץ חוף זיקים מלא מתרחצים. בימים יפים של העונות האחרות החוף ריק בדרך כלל ממבקרים ויש המון מרחב למשחקים. למי שרוצה להשאר לישון החוף מציע סככות מצלות, שירותים ומקלחות, לא מהמטופחים ביותר. הכניסה לחוף היא בתשלום בעונת הרחצה בלבד.

( 4 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • ydn18

  ydn18
  בושה וחרפה|1 16.06.17
  הגענו ביום חמישי אחר הצהריים. שילמנו 50 ש"ח לכניסה. מצאנו חוף עם נוכחות דלילה והלכנו על פי החץ לכיוון המלתחות. מצאנו שירותים מוזנחים, מטונפים ומסריחים, שאמורים לשמש גם כמלתחה. אפילו ספסל להניח את הבגדים אין שם. על החוף עצמו מספר סככות מוזנחות. בכל האזור לא מצאנו פח אשפה והחול היפה מלא בבדלי סיגריות, שאריות פחמים ושיפודי עץ חדים ומפחידים. בקיצור, גם גנבה לאור היום וגם חוסר תחזוקה מוחלט. זה אמנם החוף הכי קרוב למקום מגורינו, אבל אנחנו לא נחזור לשם בשנים הקרובות.
 • galiavu

  galiavu
  בדלים כחול אשר על שפת הים :(|4 22.09.13
  בהתחלה חשבנו שזאת בדיחה- במסעדת החוף יש שלט שמבטיח קרטיב חינם תמורת כל כוס של בדלי סיגריות שייאספו בחוף. את הכוס יש לקחת מהמסעדה,ומדובר בכוס פלסטיק גדולה של בירה. ואף על פי כן הנוער זכה בקרטיבים לרוב,ויש עוד מספיק בדלים בשביל כולם. כלומר:לא בדיחה, אלא סיפור די עצוב. כי החוף עצמו- אף שהוא כלוא בין תחנת הכוח הכעורה לאנטנה צבאית מאיימת- יפהפה, חולי ונעים, ובשישבת של חוה"מ היינו שם די לבד. והיה נפלא. אם תופסים סככת צל מול הים-לא צריך יותר. ובאמת אין הרבה יותר... שירותים ספרטניים עם דלתות שלא נסגרות, מקלחת חוף פתוחה, מסעדת חוף פשוטה שעובדת לפי שעון סיני. התנתקות אמיתית זה כאן...מומלץ לזרוקים בנפשם.
 • מוישלה

  מוישלה
  הרוח והחושך והמים|3 13.06.07
  היינו כמה חברים והחוף היה שלנו. כיף להתעורר ישר לטבילה במים למרות שתחנת הכוח מפרה את השלווה.
 • azit

  azit
  חוף מאד יפה|4 13.06.07
  הדרך לחוף מקסימה וכיף להעביר כאן לילה באוהל. החוף קרוב לעזה והכי דומה לחופים היפים שמספרים לנו שיש שם.
- 1
עוד צימרים ולינה