חניון לילה חוף עין גדי

 

צר, קצר ומלוח

* חוף עין גדי סגור למבקרים עקב חשש לבולענים ועבודות תחזוקה בכביש 90 שמתבצעות בהקשר זה *


ככל שים המלח מתייבש ונסוג, חניון הפיקניקים בעין גדי מתרחק מהים והירידה אל קו החוף הופכת תלולה וארוכה יותר. רצועת החוף המותרת לרחצה צרה מאוד וקצרה ביותר, בערך 20 מטרים סך הכול, לא כיף גדול שיש הרבה מבקרים. את נפלאות הציפה בים המלח אין צורך לתאר אך מומלץ להגיע עם סנדלים שמתאימים לכניסה למים שכן הדרך לנירוונה המלוחה רצופה אבנים יפות אך לא בהכרח נעימות למגע. סוכת מציל משקיפה מגבוה על הצפים, ובמשך השהייה במים שימו לב שרוח מערבית לא סוחפת אתכם אל לב הים. הטמפרטורות בבקעת ים המלח גבוהות יחסית גם בשיא החורף והאוויר יבש, עשיר בחמצן ונקי מזיהום. באופן מפתיע ובניגוד לחום, בשל דחיסות האוויר, קרני האולטרה–סגול של השמש עוברות סינון טבעי והשיזוף נעים ובטוח יותר. למשפחות עם ילדים קטנים, מומלץ להיכנס למים לאט ובזהירות, לבדוק בזמן אמת את מידת העמידות של הילד למליחות. לחלקם החוויה הזאת לא תיזכר לטובה. בקבוק מים בהישג יד יתגלה ברוב המקרים כרעיון לא רע בכלל.
אוהל מול הרי מואב
את הפיקניק והנפנופים מומלץ לערוך בחניון המוסדר הנמצא בסמוך לחניה. הנוף מכאן נהדר, פאזל בלתי הגיוני של ים ומדבר, הכחול של המים מול צבעם הצחיח של הרי מואב. אפשר לעצור כאן רק להתרעננות אבל אפשר גם להקים אוהל ולהישאר לישון. צל תמצאו מתחת לעצי האשל או אחת הסככות. בחניון יש שולחנות פיקניק, ברזיות, פחי אשפה, מקלחות חוף ושירותים שמטבעות של שקל יעזרו לכם להיכנס בשעריהם. לטובת מי שלא התארגן לפיקניק יש אפשרות לסעוד בפונדק חוף עין גדי הפתוח עד שעות אחר הצהריים או לקנות נשנושים בקיוסק.

( 3 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • דליקטס

  דליקטס
  טרק אל המקום הכי נמוך|3 25.05.14
  או שאפשר לקרוא לזה סנפלינג בלי חבל עם מעקה? הגישה לחוף לא פשוטה ולא קלה לכל מי שנעזר בגלגלים (נכים+תינוקות). רצועה צרה מאד של החוף ובשישי אחר הצהריים לא היה מלא באנשים. נעים ולא חם והים: מלוח ומציף כמו שאנחנו אוהבים.
 • tali11

  tali11
  הרבה לכלוך והזנחה,בושה|1 06.12.13
  היינו במהלך חופשת חנוכה.שילמנו בכניסה 20 שח וציפינו לחוף מסודר עם שירותים. האכזבה גדולה. החוף והסביבה מלוכלכים,שרותים מטונפים ושבורים. מזנון שמפקיע מחירים. לחוף עצמו הגישה לא נוחה. חפשו חוף אחר.
 • רותואייל

  רותואייל
  יופי של חניון|4 27.09.10
  היינו בראש השנה. השטח מאורגן יפה, יש כמה עצים הנותנים צל- למקדימים לתפוס מקום, פחי אשפה, ברזים. ישנם שירותים בתשלום במתחם אך בשעות בהן היינו- הם לא היו פעילים- מאחר הצהרים ועד הבוקר המוקדם למחרת. השטח חשוף ויכול להוות אי נוחות לנשים שביננו... בלילה היו רוחות עזות שלא ידוע לנו אם הן תופעה רווחת או חד פעמית. הרוח ריעננה את האוויר החם (עם מנת אבק קלה...).
- 1
עוד צימרים ולינה מומלצים
שמורת טבע עין גדישמורת טבע עין גדי מומלץ מפה10שמורת טבע עין גדי היא חגיגה מתמשכת של טבע והיסטוריה, שהשרידים הקדומים ביותר שהתגלו בה משויכים לתקופה הכלכוליתית, לפני כחמשת אלפים שנה. השמורה הנמצאת בחלקו המזרחי של מדבר יהודה, בעלת נופים עוצרי נשימה, של מדבר צהוב, מי נחלים בצבע טורקיז, צמחיה ירוקה וחיי בר שוקקים. בשטח השמורה נובעים ארבעה מעיינות מתוקים: מעיין דוד, עין ערוגות, מעיין שולמית ומעיין עין גדי. המים המתוקים שבחלקם נארזים בבקבוקי פלסטיק ונשלחים לתפוצה ארצית, לצערם של שוחרי הטבע ולרווחתם של בעלי העסק, הם גם מקור החיים לשפע החי והצומח בנווה המדבר המרהיב הזה. אפשר לזהות כאן צמחייה טרופית לצד צמחיית נחלים, צמחייה ים תיכונית, צמחים חד שנתיים, טחבים ושרכים. עולם החי בשמורה מרתק אף יותר, ושאלת השאלות האם יש כאן נמר או לא, הופכת את החיפוש אחר אותן חיות מדבר לאחת האטרקציות המרכזיות במהלך הביקור במקום. משפחות גדולות של שפני סלע כבר מזמן התרגלו למבקרים ומדגמנות פוזות למצלמה בלי להתרגש. מפתיע יותר שיתוף הפעולה של היעלים, הם קצת יותר מרוחקים וקצת פחות מסתחבקים, אבל אל תתפלאו אם תמצאו את עצמכם עומדים במרחק מטר מקרב קרניים מרתק. בשביל כקרא עוד


עינות צוקים - עין פשחהעינות צוקים - עין פשחה מומלץ מפה9.3כשיורד גשם בירושלים, מגיע השיטפון בתוך זמן קצר למדבר יהודה. אבל לא רק מי שטפונות מגיעים לכאן. חלק ממי הגשמים מחלחלים אל שכבות התהום ונובעים בסופו של דבר מתוך מעיינות הנמצאים בתחתית המצוק של השבר הסורי-אפריקאי. כל המעיינות האלה צובעים את קו החוף של הים המת ביותר בעולם בירוק עז ומפתיע. עין פשחה, כלומר המעיין השבור או המעיין המבוקע, היה אתר פיקניק כבר בימי השלטון הירדני. לא נראה שנעשו במקום שינויים מרחיקי לכת מאז ימי המלך חוסיין ועד היום, אם כי לא נראה שהאתר ניזוק מכך. דווקא הפיתוח המועט נותן לעינות צוקים טעם של אתר נופש מפעם. תמים, טבעי, עם בריכות בטון מסוידות בכחול, פלגים שזורמים כמעט באופן חופשי, בריכות שכשוך נפלאות עם מים צלולים בעומק הסבך, ופה ושם ספסל קטן במים ושבילי עפר שלא מכוסים במרצפות של מדרכות. בחלק הפתוח של השמורה מצוי גם אתר ארכיאולוגי מתקופת בית שני, ובו מתקן יחיד מסוגו בארץ להפקת בושם האפרסמון. בקיצור, יותר טבע מאשר אתר תיירות, וזה נורא מקסים. לא מעט אנשים יעדיפו את הפשטות הזאת על-פני הרבה מקומות אחרים, מושקעים ומלוקקים.קרא עוד
עוד צימרים ולינה