החוויה הדרוזית בירכא

מומלץ מפה
8.9
1 הגדל תמונה
באדיבות: החוויה הדרוזית
הועלה על ידי מערכתמפה
2 הגדל תמונה
באדיבות: החוויה הדרוזית
הועלה על ידי מערכתמפה
3 הגדל תמונה
באדיבות: החוויה הדרוזית
הועלה על ידי מערכתמפה
4 הגדל תמונה
באדיבות: החוויה הדרוזית
הועלה על ידי מערכתמפה
5 הגדל תמונה
באדיבות: החוויה הדרוזית
הועלה על ידי מערכתמפה
 

יוסוף אבו חמדי, הרוח החיה מאחורי החוויה הדרוזית מספק למבקרים בביתו, את כל הדרכים שיבקשו, כמעט, כדי להכיר את העדה הדרוזית שאליה הוא משתייך. מהבית הכי גבוה בכפר ירכא, הוא מפצל שבילים מרתקים בסמטאות הדת הסודית הזו. הוא משתמש בידע הרב שצבר כמורה דרך ובהמון קסם אישי וחום ומוביל את המבקרים לסיור ברחובות הכפר בין אתרי דת, חצרות בתים ואף לוקח לתצפית מהחרמון ועד הים במנזר מבודד במעלה ההר.

את מי שרוצה להתערסל בירוק המקיף את הכפר, יוסוף, איש הטבע, לוקח לטיול בחיק הטבע שבו הוא מסביר גם על אורח החיים המסורתי של העדה ועל ענפי החקלאות בכפר. הרבה נקודות תצפית מרהיבות נמצאות בסביבה, וכדאי להשתהות בהן לרגע.

מי שרוצה לחוות את הפולקלור הדרוזי ואת התרבות, יכול לתאם מראש מופע דבקה ונגינה ולהיפגש עם קוראת בקפה. חמדי ואשתו אף מכירים את הדרך אל הלב שעוברת בקיבה וחלק עיקרי בחוויה הדרוזית הוא ארוחה חמה בביתם. על מגש כסוף ענקי מוגשות תשאש - פיתות חמות, עבות ונהדרות ממולאות בעלי זעתר, סלט פול חם ותבשיל שומר בר ועדשים שטעים כמוהו תתקשו למצוא במסעדות. מי שלא נרגע מטעמם המופלא של המאכלים יכול להשתתף בסדנת אפיית פיתה דרוזית. אטרקציות נוספות לילדים - אפשרות של רכיבה על הסוסים בחווה שבכפר, ובימי הקיץ נפתחות ברכות שחיה.

הפעילות בתיאום מראש, ליחידים ולקבוצות, המחיר מאוד הוגן ואף נמוך ביחס למה שמקבלים. המשפחה מפעילה גם את המסעדה אל-הנא ושם תוכלו להשלים את החוויה בארוחה מקומית. במקום קיימת גם אופציית לינה בצימרים חדשים ומפנקים, הכוללים סאונה יבשה, סאונה רטובה, ג'קוזי, ואפשרות להכין 'על האש'.

( 5 )

גולשים היו ודירגו

דרגו עכשיו
 • michalwe

  michalwe
  קרוב לבבות, מומלץ!|5 12.10.17
  התארחנו בחג הסוכות אצל יוסוף וסבח חמדי. עשינו טיול מודרך ברחובות הכפר וקינחנו בארוחת ממולאים ומג׳דרה חלומית. יש גם טיול מחוץ לכפר, נחזור בפעם הבאה לעשות אותו. נהננו מאד מהכנסת האורחים ומהטיול. חשוב שנכיר את העדה הדרוזית, מרתק לראות את אורח החיים בכפר ולהסתובב בו עם יוסוף.
 • רוט

  רוט
  מעניין|4 14.10.12
  הילדים שלנו דווקא לא כל כך נהנו מהסיפורים של יוסף. אנחנו כן. ביקשנו סיור ללא ארוחה, הסתובבנו בכפר ושמענו סיפורים. בחלק מהמקרים היינו צריכים לשאול ולדרבן קצת את יוסף על מנת להבין יותר. אולי היה עייף בסוף חול המועד סוכות... בכל מקרה ברור שיוסף פועל מתוך תחושת שליחות עמוקה ויש לו ידע רב ומעניין.
 • gogo

  gogo
  יוסף המספר|5 14.04.11
  יש פעמים שבהם האדם הוא העושה את המקום. יוסף אבו חמדי הוא אחד מאותם אנשים. טוב לבו, הידענות והפתיחות שלו, שובים את הלב. הוא מוכן להיענות לכל בקשה ורצון, העיקר שהאורחים שלו ירגישו בנוח ויכירו את העדה הדרוזית שהוא כל כך גאה בה, דרך הסיורים בכפר ובטבע, דרך הסיפורים וכמובן דרך האוכל הנפלא שמכינה אשתו ושאותו סועדים על שולחנו.
 • varditma

  varditma
  מהנה במיוחד|5 05.10.10
  יוסוף אדם כ"כ מיוחד. הגענו אליו, שתי משפחות עם שני ילדים קטנים. הוא לקח אותנו לסיור בירכא, בסמטאות העתיקות, לגן מטופח, ולחוות עזים גדולה. הכנסת האורחים בביתו היתה הדובדבן שבקצפת. נשוב שוב בחורף - כשיהיה ירוק והרבה מים! הסיפורים של יוסוף שווים הכל.
 • davidih

  davidih
  הכנסת אורחים חמה|5 11.09.10
  יוסוף ומשפחתו נותנים לאורחים תחושה של בני משפחה עם קבלת אורחים חמה. למדנו הרבה על העדה הדרוזית תוך כדי טיול בכפר. ארוחת הצהריים עם המנסף מעולה!!! נהננו מאוד. ממליצים.
- 1
עוד אטרקציות מומלצות
כנסיית הר תבורכנסיית הר תבור מומלץ מפה9.6בראש ההר המקודש לנוצרים עומדות זו לצד זו כנסייה יוונית-אורתודוקסית וכנסייה פרנציסקנית שנבנתה על יסודות ביזנטיים וצלבניים עתיקים על ידי האדריכל המפורסם אנטוניו ברלוצי. במסורת הנוצרית נקרא התבור הר ההשתנות, משום שעליו השתנה ישו בלבושו ובמראהו כשנגלה היסוד האלוהי שלו לעיני תלמידיו הבכירים. בברית החדשה לא צוין בדיוק מיקומו של ההר שעליו התקיים החזיון העל טבעי הזה, אבל צוין הר גבוה והר קדוש. סמיכותו לאתרים נוצריים אחרים הפכו את התבור למועמד הנבחר לשמש כהר ההשתנות. כבר מהמאה הרביעית החלו לבנות כאן מבנים, שנהרסו ושוקמו חליפות. לאחר מלחמת העולם הראשונה החלו בבניית הכנסייה החדשה בה משולבות הקפלות העתיקות והיא תוכננה כך שהאור החודר אליה, יחד עם חומרי הבניין, יצרו את אווירת ההשתנות הבוהקת והמבריקה. בקדמת הכנסייה מצוי פסיפס המתאר את סצינת השינוי - ישו ניצב לעיני תלמידיו פטרוס, יעקב ויוחנן, בין משה, סמל החוק, ואליהו, סמל הנבואה, כמו שנכתב בברית החדשה בספר לוקס: "ויהי בהתפללו, וישתנו פניו, ולבושו הלבין והבריק, והנה שני אנשים מדברים איתו, משה ואליהו". לכל אחד מאלה, המוכרים לנו מהתנ"ך, מוקדשת קפלה מרשקרא עוד


אולמות האביריםאולמות האבירים מומלץ מפה9.6מתחם אולמות האבירים הפך עם הזמן לשער הכניסה הרשמי של עכו העתיקה. כאן, בחצר בפאתי האולמות, תוכלו לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות של עכו או לכל אחת בנפרד ולקבל כל מידע שתרצו, כולל להצטייד באמצעי הדרכה קולית. הביקור בשטחי המצודה ההוספיטלרית עצמה, בה נמצאים אולמות האבירים, פותח צוהר למחשכי עכו הצלבנית שכיום נמצאת מתחת לפני השטח. המצודה, שהיתה חלק מהרובע ההוספיטלרי העתיק ששקק חיים לפני כמעט אלף שנים, כוללת ארבעה אגפים הבנויים סביב חצר פתוחה. המבנים השתמרו באופן יוצא דופן ועיקר עבודת החפירה כאן היתה הוצאת עפר מתוך האולמות וניקיון כללי, עבודה שנמשכת כל הזמן וחושפת עוד ועוד מבנים. הקהל המבקר יכול להנות מארכיטקטורה צלבנית טיפוסית ואולמות מקומרים, אדירי ממדים, בהם גרו האבירים, אכלו וניהלו את טקסיהם. החל מ-2015 מוקרנים על קירות החללים סרטוני אנימציה הממחישים את החיים כאן בימי הביניים, ואומנים של ימינו עושים את מלאכתם העתיקה בכמה חנויות. בפינת החצר נחשף המקום בו עשו האבירים את צרכיהם. מי שאינו רוצה לחזור חזרה למרכז המבקרים יכול לסיים את הביקור במינהרה שאורכה 350 מ'. המנהרה מסתיימת מחוץ למצודה במרתקרא עוד
עוד אטרקציות