אתר מפה בפייסבוק
עין יעל
שבט אחים
מלון כפרי יד השמונה
שירותי שטיפה
שטיפת המכונית חיונית לשמירת הצבע ומניעת חלודה. מומלץ לשטוף את הרכב כל מספר שבועות, גם בקיץ וגם בחורף. בקיץ המכוניות שלנו סובלות מפגעי האבק, השמש החזקה, החום, פירות העצים ולשלשת הציפורים. בחורף מתווסף בעיקר בערים גשם חומצי המכיל חומרים העלולים להזיק לצבע.
על מנת להשלים את טיפולי השטיפה, מומלץ לבצע טיפול בווקס: כל שלושה חודשים לרכב כהה וכל חמישה חודשים לרכב בהיר. אם על אף הטיפולים השוטפים לרכב נוצרת חלודה או פגיעה אחרת בצבע, מומלץ לפנות לפחח רכב לייעוץ מקצועי (לינק לפחחות ורכב).
בארץ ישנם שני סוגי מתקנים אוטומטיים לשטיפת רכב: מברשות או בדים (שיטה זו מכונה גם השיטה "האמריקאית" או שיטת "הג'ילדות") לזכות שיטת הבדים יאמר שהיא חפה משריטות. לעומתם, המצדדים בשיטת המברשות טוענים כי בשיטה זו האוטו יוצא נקי יותר, וכי מברשות המתוחזקות כראוי ומוחלפות בזמן לא יגרמו לשריטות.

בעיות נפוצות
פגיעה בחלקי רכב
לשלשת ופירות עצים
אדים המצטברים על השמשות בחורף
הצפה של מכונית

פגיעה בחלקי רכב
הבעיה - מראות צד, צלחות גלגלים, טמבון והתקנים שונים על הרכב שנופלים או נפגעים במהלך השטיפה.
הפתרון - למעשה אין פתרון - אלא להזהר מראש. האחריות על הנזק אינה מוטלת בהכרח על מפעיל המתקן. במקרים רבים, ההתקנים שנפגעו כבר היו רופפים ומועדים ליפול. על בעל המתקן להקפיד לבצע פעולות מונעות על מנת למנוע נזק (כגון: קיפול אנטנות וקיפול מראות). אחריות בעל המתקן על נזקים תוטל במקרים בהם תוכח רשלנות מצידו. אולם, ברוב המקרים קשה לצפות את הנזק, ואם בעל המתקן נהג באופן סביר, לא ניתן לתבוע אותו.
טיפול שוטף - לפני שאתם מכניסים את הרכב למתקן שטיפה מומלץ לבדוק לבד כי אין בעיה בהתקנים השונים על הרכב, ולוודא שהמראות והאנטנות מקופלות.

לשלשת ופירות עצים
הבעיה - כל מי שגר בעיר מכיר את הבעיה היטב. פירות עצים ולשלשת ציפורים אשר מטנפים את הרכב, ועשויים לגרום לנזק לציפוי הרכב.
הפתרון - בנוסף לניקוי של הרכב כל מספר שבועות, מומלץ להחזיק ברכב בקבוק מים וסמרטוט על מנת לנקות לשלשת ופירות עצים. ניתן לבצע טיפול בקריסטל במתקני השטיפה. קריסטל הוא ציפוי נוסף לצבע, ומטרתו לשמור עליו טוב יותר.

אדים המצטברים על השמשות בחורף
הפתרון - בחנויות לאביזרי רכב ובמתקני שטיפה, ניתן להשיג נוזל נגד אדים, אותו יש למרוח על גבי השמשות הפנימיות של הרכב.

הצפה של מכונית
הבעיה - כולנו מכירים את המראות הנשנים של רכבים הנכנסים בשוגג לשלולית עמוקה, או לרכבים התקועים בפקק, כאשר מים שגאו כתוצאה מניקוז פגום הציפו את רכבם.
הפתרון -
• במקרים אלה יש לטפל בהצפה מיד, מכיוון שהמים המצטברים ברכב עשויים לגרום לבקטריות ולטחב המצטברים על הבד ועל הדלתות. הלחות המצטברת ברצפת הרכב ועל דפנות הדלתות עשויה לגרום גם לחלודה.
• מומלץ לא לחסוך, ולא לנסות לייבש לבד את הרכב במקרים של הצפה. יש לפנות לבעלי מקצוע המטפלים בהצפות (חלק ממתקני השטיפה מספקים שירות זה). טיפול מלא בהצפה יכלול פירוק של הספסלים וכיסויי הדלתות, שאיבה של המים, ייבוש הרכב והרכבת פנים הרכב מחדש. השהייה של טיפול בהצפה עשויה להקשות על הטיפול ברכב, ולעיתים אף להריסת הריפוד.


הצטרפו לקהילה הצרכנית של מפה

הקהילה הצרכנית של מפה היא קהילה צרכנית ראשונה מסוגה בישראל המדרגת בעלי מקצוע בתחום השיפוצים והתיקונים בבית, בעזרת דירוגים של חברי הקהילה הצרכנית. כל אחד מוזמן להצטרף לקהילה הצרכנית של מפה.

רק מנויים רשומים בקהילה יכולים לדרג את בעלי המקצוע - וזאת כדי למנוע הטייה של ההמלצות.

הטבות לחברי הקהילה
• כניסה לכל אתר מפה
• שימוש חופשי במערכת המיפוי המתקדמת
• מתנה לנרשמים - ספרון "פינה רומנטית"
מגזין הבילויים השבועי של מפה -
  ישר לתיבת האימייל שלך
• הנחות מפליגות על כל ספרי הוצאת מפה


לכניסה לקהילה הצרכנית של מפה