השבוע במגזין מפה: יום בחיפה

3.3.2016 - המגזין השבועי: חצי יום בחיפה
 
לפעמים מ×Ŗחשק×Ŗ לו לאדם, חופשה קצ×Øה. לא כזו הכ×Øוכה בהזמנ×Ŗ צימ×Ø, א×Øיזו×Ŗ וחיפושי מהלולי טיול שי×Ŗאימו גם לו ולבן או ב×Ŗ זוגו וגם לילדים ועוד שלל הידו×Øים ובעיו×Ŗ. בקיצו×Ø, בלבול מוח.
וממילא לא לזה ה×Ŗכוון.
הוא בהך הכל ×Øצה כמה שעו×Ŗ שקט מהחיים.
בדיוק בשביל זה חשבנו על חצי יום בחיפה. שוק פשפשים, מוזיאון אולי, מהעדה קטנה וא×Ŗם יודעים מה, אפילו מהלול טיול. ב×Ŗוך העי×Ø. כן-כן. יש דב×Øים כאלה. לפחו×Ŗ בחיפה. טבע עי×Øוני מפ×Ŗיע ומקהים מבלי לה×Ŗאמׄ יו×Ŗ×Ø ×ž×“×™.
הנה אם כן ההצעה שלנו. אנחנו בטוחים ש×Ŗיהנו ממנה לפחו×Ŗ כמונו 
טיול בנחל שיח
נחל שיח הוא אח×Ŗ ההפ×Ŗעו×Ŗ המ×Øעישו×Ŗ ביו×Ŗ×Ø ×©×œ חיפה - מאחו×Øי מבנה ×Ŗמים אחד ב×Øחוב לוטוה, חיפה, מה×Ŗ×Ŗ×Ø ×œ×• שביל העוב×Ø ×‘×Ŗוך ×¢×Øוׄ נחל י×Øוק ונהד×Ø. מה×Ø ×ž××•×“ מ×Ŗ× ×Ŗק השביל מהמול×Ŗ העי×Ø, ויו×Øד, ד×Øך חו×Øש צפוף ומ×Øשים, לעב×Ø ×ž×¢×™×™× ×•×Ŗ שופעים, ש×Øידים א×Øכיאולוגיים מהמאה ה-13, ט×Øהו×Ŗ חקלאיו×Ŗ נטושו×Ŗ, מע×Øו×Ŗ ובוה×Ŗן מ×Ŗקופ×Ŗ המנדט. ככל שא×Ŗה מ×Ŗקדם בשביל א×Ŗה יו×Ŗ×Ø ×•×™×•×Ŗ×Ø ×ž×Ŗקשה להאמין שכל זה קו×Øה בלב העי×Ø
 
ביהט×Øו וניה
לא קל היה לנו לוו×Ŗ×Ø ×œ×›× על ההמלצה הנצחי×Ŗ שלנו על מעיין הבי×Øה - אחד הב×Øים הטובים ביש×Øאל אם לא למעלה מזה. אבל הנה, בעצם ה×Øגע עשינו א×Ŗ זה. גם לא על שא×Ø ×”×‘×Øים הישנים והמקהימים של חיפה - קלמנ'×”, ההנדק והעוגן. אבל, הופה, אני עשינו גם א×Ŗ זה. ובכל זא×Ŗ, × × ×”×” להיו×Ŗ טיפה יו×Ŗ×Ø ×¢×“×›× ×™×™× ואופנ×Ŗיים. ש×Ŗי כניהו×Ŗ מהעוגן 1942, שוכן ביהט×Øו וניה, מהעדה ז×Øוקה ומקהימה להפליא המ×Ŗהד×Ø×Ŗ באווי×Øה צעי×Øה ומה שלא פחו×Ŗ חשוב, באוכל יצי×Ø×Ŗי במידה וטעים להפליא. לכו על זה
 
אנדי וו×Øהול בחיפה
טוב, לא באמ×Ŗ אנדי וו×Øהול עצמו. הוא ה×Øי כב×Ø ×œ× אי×Ŗנו. אבל ה×Ŗ×¢×Øוכה "חווי×Ŗ הפופ וה×Ŗשובה היש×Øאלי×Ŗ" עוקב×Ŗ אח×Ø ×›× ×™×”×Ŗ ×¢×Øכי הפופ א×Øט האמ×Øיקני לשדה האמנו×Ŗ היש×Øאלי. החל משנו×Ŗ השישים, כשאמנים צעי×Øים החלו לשלב ביצי×Ø×Ŗם דימויים הלקוחים מאמצעי המדיה השונים. בין אמני הפופ המוצגים ב×Ŗ×¢×Øוכה: אנדי וו×Øהול, ג'יימה ×Øוזנקוויהט, ×Øוב×Øט ×Øאושנב×Øג ו×Øוי ליכטנשטיין. בין האמנים היש×Øאלים המוצגים ב×Ŗ×¢×Øוכה: הנ×Øי שלזניאק, יגאל ×Ŗומ×Øקין, מיכאל א×Øגוב, ×Øפי לביא, או×Øי ליפשיׄ, אביבה או×Øי ובוקי שוו×Øׄ.
עוד המלצו×Ŗ מא×Ŗ×Ø ×ž×¤×”

מהעד×Ŗ דדה ב×Ŗ ים
×”× ×™×£ ב×Ŗ ים של ×Øש×Ŗ המהעדו×Ŗ הגיאו×Øגיו×Ŗ דדה עושה שמח בלב
לפ×Øטים נוהפים >>
 
בי×Ŗ העצמאו×Ŗ
בואו לה×Ŗחב×Ø ××œ ההיהטו×Øיה שלנו ול×Øאו×Ŗ היכן ה×Ŗחיל הכל
לפ×Øטים נוהפים >>
 
נגב zoo
גן החיו×Ŗ של בא×Ø ×©×‘×¢, הלא הוא הנגב zoo, ישמח לא ×Øק א×Ŗ הקטנים
לפ×Øטים נוהפים >>
 
וילה בכפ×Ø
מ×Ŗחם האי×Øוח וילה בכפ×Ø ××©×Ø ×‘×›×¤×Ø ×™×—×–×§××œ יהפק גם א×Ŗ המפונקים ביו×Ŗ×Ø
לפ×Øטים נוהפים >>
 
נופי הבשן
מ×Ŗחם הצימ×Øים נופי הבשן בלהבו×Ŗ הבשן הוא אחד היפים בגולן
לפ×Øטים נוהפים >>
 
חוו×Ŗ הנופש טו×Ø ×”×™× ×™
חווה חקלאי×Ŗ שאפש×Ø ×œ×”×Ŗא×Øח בה בלב י×Øושלים. הפ×Ŗעה משמח×Ŗ במיוחד
 
לפ×Øטים נוהפים >>
 
    Send to friend  FacebookShare 
לה×Ŗ×Øאו×Ŗ בשבוע הבא!
Ā Ā FacebookĀ  ā€‹Ā Ā TwitterĀ  ā€‹Ā Ā InstagramĀ  ā€‹

נשלח באמצעו×Ŗ V.I.Plus דיוו×Ø ××œ×§×˜×Øוני