השבוע במגזין מפה: פהח לאו×Øך הי×Øדן

השבוע במגזין מפה: פהח לאו×Øך הי×Øדן
 
י×Øדן זו×Øם שקט כמו חלום

טיול קצ×Ø ×‘×™×Øדן הה×Ø×Øי

אמנם טיול באו×Øך כזה או×Øך כשעה, אולי אף שע×Ŗיים, אבל זה טיול שבהחלט אפש×Ø ×œ×”×¢×‘×™×Ø ××™×Ŗו חצי יום בכיף. ב×Øגע שיו×Øדים אל מי הנה×Ø ×”×§×Øי×Øים, הזמן פ×Ŗאום עוב×Ø ×”×Øבה יו×Ŗ×Ø ×ž×”×Ø. ×Øק עצ×Øנו ל×Øגע, טבילה קטנה וממשיכים, והנה מה×Ŗכלים בשעון וחצי יום עב×Ø. 


 
 
מהעד×Ŗ איהקנד×Ø

צה×Øיים והילדים מייללים מ×Øוב ×Øעב ועייפו×Ŗ? מהעד×Ŗ איהקנד×Ø, ממש בהמוך לא×Ŗ×Ø ×”×Øאפטינג, מציעה אפש×Øו×Ŗ הבי×Øה בהחלט למנוחה וא×Øוחה. האוכל לא מהעי×Ø, אבל לבטח עדיף על המבו×Øג×Ø × ×—×•×Ŗ, ואם ×Ŗבואו בלי ציפיו×Ŗ גבוהו×Ŗ – פשוט להגו×Ø ××Ŗ הפינה של א×Øוח×Ŗ הצה×Øיים, לא ×Ŗ×Ŗאכזבו.


 
 
טיול מים בי×Øדן הטבעי

מצופים, אבובים או ח×Ŗיכו×Ŗ קלק×Ø – משהו מכל זה בטח ×Ŗזכ×Øו להביא, כדאי. זה מהלול שאפש×Ø ×œ×œ×›×Ŗ או×Ŗו ליד הנה×Ø, אבל באמ×Ŗ שאין היבה טובה. בנקוד×Ŗ הה×Ŗחלה פשוט קופצים למים, מצוידים בעז×Øי-ציפה משוכללים שהבא×Ŗם א×Ŗכם או שהשקע×Ŗם וקני×Ŗם ב×Ŗחנ×Ŗ הדלק. אין אפש×Øו×Ŗ לה×Ŗבלבל לגבי נקוד×Ŗ היציאה. זה ללא הפק אחד הניווטים הקלים שיהיו לכם, ואפילו בלי שביל מהומן.


 
חנן ישכ×Ø
 
החווה של יהודה ā€“ ד×Øך הנחל

חניון לילה מקהים וצנוע הממוקם בהמוך לכניהה לקיבוׄ דפנה. ×Øחב×Ŗ הדשא גולש×Ŗ אל גדו×Ŗ הנחל שחוצה א×Ŗ הקיבוׄ, שי×Øו×Ŗים ומקלחו×Ŗ, מ×Ŗקני פיקניק ומק×Ø×Øים לשימוש האו×Øחים וכמובן – יהודה, מא×Øח לבבי שאוהב א×Ŗ עבוד×Ŗו. ה×Øפ×Ŗ של הקיבוׄ נמצא×Ŗ לא ×Øחוק, לשמח×Ŗ הקטנטנים, אך קחו בחשבון שהניחוחו×Ŗ עלולים להיו×Ŗ בה×Ŗאם. ציון לשבח מגיע ליהודה על האיהו×Ø ×œ×”×©×ž×™×¢ מוזיקה במ×Ŗחם. כמה מ×Øענן.

 
צילום: באדיבו×Ŗ יח''צ
 
טיול מים בשפך הי×Øדן
למי שהמים ק×Øים לו בי×Øדן הצפוני או שהז×Øימה חזקה מדי, המהלול הזה נוצ×Øבשבילו. ז×Øימה מ×Ŗונה בנה×Ø ×Øחב שמימיו חמימים, פהטו×Øליה מושלמ×Ŗ. קחו מז×Øון ים או ××‘וב וצופו בשמחה במו×Øד הי×Øדן.
 
צילום: באדיבו×Ŗ יח''צ
 
פא×Øק הי×Øדן

נכון פא×Øק הי×Øדן יכול להיו×Ŗ עמוה, במיוחד בפהח, אבל יש לזה היבה מצוינ×Ŗ, המקום פשוט מקהים. המלצ×Ŗנו: אל ×Ŗוו×Ŗ×Øו. כמו בכל טיול, ×Ŗכנון נכון יאפש×Ø ×œ×›× ליהנו×Ŗ פה גם בפהח. באים מוקדם, לפני 9:00. כן, בדיוק כמו שכ×Ŗוב – לפני 9:00. אוכלים א×Øוח×Ŗ בוק×Ø, מבלים במים או ליד ואז כשהאזו×Ø ×ž×Ŗחיל לה×Ŗמלא, בהביבו×Ŗ 10:30, יוצאים לטיול באחד המהלולים ה×Øטובים וחוז×Øים יש×Ø ×œ××•×˜×• ולא×Øוח×Ŗ הצה×Øיים.  


 
חנן ישכ×Ø
 
פיצה ט×Øאק

אם פהח לא אומ×Ø ×ž×‘×—×™× ×Ŗכם להה×Ŗפק במצו×Ŗ, אז ×Ŗשמחו לשמוע שמשאי×Ŗ הפיצה מבי×Ŗ היוצ×Ø ×©×œ הקוקייה, בי×Ŗ הקפה המ×Ŗוק שבקיבוׄ דפנה, ×Ŗעבוד כ×Øגיל במהלך החג! במקום מגישים פיצו×Ŗ דקו×Ŗ ונהד×Øו×Ŗ, עם שפע מוצ×Øלה אמי×Ŗי×Ŗ ו×Ŗוהפו×Ŗ לא שג×Ø×Ŗיו×Ŗ, לצד בי×Øה בזל×Ŗ מהחבי×Ŗ. מה עוד אפש×Ø ×œ×‘×§×© ב×Ŗום יום טיול מפ×Øך? אולי קינוח. א×Ŗ זה ×Ŗמצאו בבי×Ŗ הקפה ההמוך.


 
צילום: באדיבו×Ŗ יח''צ
 
מ×Øחב השקט הטבעי

"מ×Øחב השקט הטבעי" הוא מ×Ŗחם אי×Øוח הנאמן לשמו. מבטיח ומקיים. ממוקם בהמוך למטעי המנגו של מושב אלמגו×Ø ×•×™×™×©×ž×— חובבי לינ×Ŗ שטח שייהנו לפגוש מ×Ŗחם כה מ×Ŗוחזק ושמו×Ø ×‘××”×‘×”. אין כל פלא, כשבעלי המקום מ×Ŗגו×Ø×Ø ×©× בעצמו.
במקום ×Ŗמצאו שני מ×Ŗחמי אי×Øוח נפ×Øדים, הנפגשים באזו×Øי הבישול והאכילה, ציליו×Ŗ ×Øחבו×Ŗ ידיים ושני מטבחים – כל מה שאפש×Ø ×œ×‘×§×© מא×Ŗ×Ø ×§×ž×¤×™× ×’, ועוד כמה בונוהים משמחים כמו גינ×Ŗ צמחי ×Ŗה ונקיון בל×Ŗי מ×Ŗפש×Ø ×©×œ המ×Ŗחם. מומלׄ בחום.


 
 
לאו×Øך הי×Øדן ב×Øכב פ×Øטי

× ×”×™×¢×” למקום הלינה או אפילו חז×Øה הבי×Ŗה, לא צ×Øיכה להיו×Ŗ ×”×Ŗמי×Ŗ. היא יכולה בקלו×Ŗ להיו×Ŗ חלק מהטיול שלכם. אז אם מ×Ŗאים לכם לגוון קצ×Ŗ א×Ŗ ×”× ×”×™×¢×” ד×Øומה, או שא×Ŗם ×Øוצים לטייל אבל לא ב×Øגל, גם לזה יש לנו פ×Ŗ×Øון נהד×Ø. 

 
צילום: באדיבו×Ŗ יח''צ
 
עוד המלצו×Ŗ מא×Ŗ×Ø ×ž×¤×”

לה היאהטה
נוף יפה, אווי×Øה ×Øגועה, הקפדה על כל הפ×Øטים, ומ×Ŗאים לילדים, ציון מפה 9.6, אין מה להוהיף.
לפ×Øטים >>
 
×Øמ×Ŗ הנדיב
מ×Ŗחם של 4,500 דונם הכולל ב×Ŗוכו גני זיכ×Øון, פא×Øק טבע ובו מהלולי טיול, א×Ŗ×Ø ×¤×™×§× ×™×§, מהעדה ומ×Øכז מבק×Øים. 
לפ×Øטים >>
 
המוזיאון הצ'×Øקהי ב×Øיחאנייה
המקום להכ×Øו×Ŗ עם מו×Øש×Ŗ מ×Ø×Ŗק×Ŗ ולא מוכ×Ø×Ŗ, בכפ×Ø ×¢× מהו×Ø×Ŗ יחודי×Ŗ ב×Ŗ מאו×Ŗ שנים.
לפ×Øטים >>
 
פאוזי עאז×Ø ××™×Ÿ
או×Øח קבוע ב×Øשימ×Ŗ האכהניו×Ŗ הטובו×Ŗ בא×Øׄ, ו×Ŗמיד מלא באנשים מכל העולם, אומנם בגליל אבל מ×Øגיש חו"ל.
לפ×Øטים >>
 
בי×Ŗ אלכהנד×Øה
בי×Ŗ ההא×Øחה נעים הנמצא בלב העי×Ø ×”×¢×Ŗיקה של נצ×Ø×Ŗ, במ×Øחק הליכה מהשוק, הכנהיו×Ŗ והמהעדו×Ŗ.
לפ×Øטים >>
 
ב×Ø ×ž×•×–×” בע×Øד
ב×Ø ×©×”×•× מוהד, עוב×Øים בע×Øד עוצ×Øים במוזה. מוהיקה טובה, בי×Øה ק×Øה, וההמבו×Øג×Ø ×”×›×™ טוב בנגב.
לפ×Øטים >>
 
    Send to friend  FacebookShare 
לה×Ŗ×Øאו×Ŗ בשבוע הבא!
Ā Ā FacebookĀ  ā€‹Ā Ā TwitterĀ  ā€‹Ā Ā InstagramĀ  ā€‹

נשלח באמצעו×Ŗ V.I.Plus דיוו×Ø ××œ×§×˜×Øוני