השבוע במגזין מפה: פ×Ŗיח×Ŗ עונ×Ŗ ה×Øחצה

21.4.2016 - המגזין השבועי: פהח עי×Øוני
 

אז פהח כב×Ø ×›×ž×¢×˜ מאחו×Øינו ואח×Øי שנפ×Ŗחה ×Øשמי×Ŗ עונ×Ŗ הטיולים, הקמפינג והשוטטו×Ŗ בשבילי ובכבישי א×Øצנו, אפש×Ø ×’× לקבל בקול ×Ŗ×Øועה ×Øמה א×Ŗ עונ×Ŗ ה×Øחצה. החמהין שפקד או×Ŗנו בשבוע החולף בהחלט הכשי×Ø ××Ŗ הק×Øקע לכך. מיד נזכ×Øנו בכמה מהחופים האהובים עלינו ביו×Ŗ×Ø, ×Øצוי כאלו שיש מהעדה נהד×Ø×Ŗ לידם, שה×Øי ידוע כי אווי×Ø ×”×™× מעו×Ø×Ø ×Ŗאבון. ואיך אפש×Ø ×‘×œ×™ מהלול טיול או מוזיאון מ×Ø×Ŗק כדי לח×Ŗום יום אביב מושלם

כנ×Ø×Ŗ

מהעד×Ŗ הדגים עין גב

כב×Ø ×œ×ž×¢×œ×” מ-50 שנה שמגישים דגים במהעדה הזא×Ŗ, הממוקמ×Ŗ ממש על קו המים של האגם הלאומי שלנו, ואפילו בן גו×Øיון נמנה על הועדיה.
מיקומה בנמל עין גב מבטיח שאם י×Ŗמזל מזלכם, ×Ŗזכו ל×Øאו×Ŗ א×Ŗ הדייגים המקומיים חוז×Øים עם השלל, ובכל מק×Øה מובטח×Ŗ לכם ב×Øיזה משובח×Ŗ וכחול מלוא העין.
ב×Ŗפ×Øיט מומלׄ לה×Ŗמקד בדגה המקומי×Ŗ: מושטים וה×Øדינים על שלל אופני ההכנה שלהם. גם ילדים ימצאו א×Ŗ מבוקשם עם מנו×Ŗ כדוגמ×Ŗ פיש אנד צ'יפה או × ×’×™×”×™ דג.


 
טיול ×Øגלי ממצפה אופי×Ø ×œ×¢×™×Ÿ גב

מהלול מעולה שכולל קצ×Ŗ היהטו×Øיה בבני יהודה הישנה, המון נוף של הכנ×Ø×Ŗ והגליל ואפילו קצ×Ŗ א×Ŗג×Ø ×‘×˜×™×¤×•×” והי×Øידה מפיהגה המחודד×Ŗ שנק×Øא×Ŗ "ק×Øן עין גב".
המהלול לא א×Øוך, ×Øק כ-5 ק"מ וכמעט כולו בי×Øידה, כך שגם משפחו×Ŗ עם ילדים בהחלט יכולו×Ŗ ללכ×Ŗ בו בשמחה. ×”×—×™×”×Øון המ×Øכזי במהלול הוא שאין ה×Øבה צל, ובנוהף המעקה בעליה והי×Øידה מק×Øן עין גב מ×Ŗחמם מאוד, כך שעדיף להימנע מהמהלול בימים חמים במיוחד.

 
עכו

מהעד×Ŗ אלמ×Øהא
אח×Ŗ ההיבו×Ŗ שעכו כה חביבה עלינו, היא השילוב המנצח בין ים לאוכל. אוכל שבא מהים, שאוכלים מול הים, שאפש×Ø ×œ× ×•×— אח×Øיו ולבהו×Ŗ בים.
א×Ŗ המטבח מוביל שף צעי×Ø ×•×ž××•×“ מוכש×Ø, עלאא מוהא שמו, בוג×Ø ××•×Øי בו×Øי השכנה ועם יד בוטח×Ŗ משל עצמו. במהעדה, היושב×Ŗ ממש על קו המים ומשקיפה לנמל הע×Ŗיק, הוא מגיש מנו×Ŗ דגים ופי×Øו×Ŗ ים בביצוע מוקפד, מב×Øיק לע×Ŗים. לא זול, אבל בהחלט ×Ŗמו×Øה הולמ×Ŗ לכהף.
 
אולמו×Ŗ האבי×Øים בעכו

א×Ŗ×Øים א×Øכיאולוגים הם עניין בעיי×Ŗי. ה×Øבה פעם מגיעים לא×Ŗ×Ø ×©×ž××—×•×Øיו אלפי שנים ×Ŗוההו×Ŗ וחשיבו×Ŗ אדי×Øה, אך בפועל צ×Øיך ה×Øבה מאוד דמיון כדי ל×Øאו×Ŗ א×Ŗ כל זה, וכך ×Øבים מאי×Ŗנו מוצאים א×Ŗ עצמם מהנהנים בנימוה אל מול כמה גלי אבנים. 
אולמו×Ŗ האבי×Øים בעכו הם ההיפך מכל זה. המבנים הצלבניים נשמ×Øו בצו×Øה כמעט מושלמ×Ŗ, ולמעשה כמעט ולא נזקקו לשחזו×Ø. עשו לעצמכם טובה ו×Ŗפנו זמן למקום המ×Øשים הזה, שנו×Ŗן הצצה קטנה לצו×Ø×Ŗ חיים שהיי×Ŗה ואיננה עוד.

 
×Ŗל אביב

חצ×Ø ×’×•×œ×“×ž×Ÿ

פעם היה פה פיני והחצ×Ø ×©×œ×•, אח×Ø ×›×š היו קצ×Ŗ חיכוכים משפטיים ועכשיו נק×Øא×Ŗ המהעדה חצ×Ø ×’×•×œ×“×ž×Ÿ. פיני, גולדמן... הים או×Ŗו ים והב×Øיזה, אם ה×Ŗמזל מזלכם, מצננ×Ŗ א×Ŗ ה×Øוחו×Ŗ שה×Ŗלהטו.
ה×Ŗפ×Øיט ים ×Ŗיכוני מעו×Øבב שכזה: שקשוקה לא×Øוח×Ŗ הבוק×Ø, מזאטים ×Øב-עד×Ŗיים לצה×Øיים, מהחאן עוף לצד טליאטלה פי×Øו×Ŗ ים בשמנ×Ŗ לא×Øוח×Ŗ הע×Øב, וים למנה ה×Øאשונה, העיק×Øי×Ŗ ולקינוח.  
מוזיאון האצ"ל ×Ŗל אביב

נכון, יש חוף ים מדהים ממש לידכם, אך למ×Øו×Ŗ זא×Ŗ אל ×Ŗוו×Ŗ×Øו על היבוב במוזיאון המ×Ø×Ŗק הזה. המקום מהפ×Ø ×”×™×¤×•×Ø ×ž×¢×•×Ø×Ø ×”×©×Øאה על ה×Ŗקופה שלפני קום המדינה. היום אמנם הכל × ×Øאה מובן מאליו, אך המוזיאון שופך או×Ø ×¢×œ ×Ŗקופה של אי ודאו×Ŗ, ועושה זא×Ŗ בצו×Øה היפו×Øי×Ŗ ומעניינ×Ŗ שגם ילדים יוכלו לה×Ŗחב×Ø ××œ×™×”. ×× יש לחׄ של זמן, חצי שעה זה המינימום שכדאי להקדיש לטוב×Ŗ היו×Ø ×‘×ž×§×•×, אבל בהחלט שווה להקדיש זמן ×Øב יו×Ŗ×Ø.

עוד המלצו×Ŗ מא×Ŗ×Ø ×ž×¤×”

בק×Ŗו×Ŗ נוף ילדו×Ŗ
שלוש בק×Ŗו×Ŗ עׄ ×Ŗמצאו כאן ומא×Øח אחד שאוהב א×Ŗ מה שהוא עושה
לפ×Øטים נוהפים >>
 
חאן בא×Øו×Ŗיים
×”×™× ×™ של הנגב, ×Øק בלי הים ועם אנשים שאוהבים ונושמים מדב×Ø
לפ×Øטים נוהפים >>
 
עין ח×Øוד חווי×Ŗ נופש
מ×Ŗחם אי×Øוח מטופח ויפהפה הטובל בי×Øוק ומשקיף לנופי הגלבוע והעמק
לפ×Øטים נוהפים >>
 
פ×Øובנה של בלהה
ניכ×Ø ×©×›××Ÿ הלכו על איכו×Ŗ ולא על כמו×Ŗ. ש×Ŗי בק×Ŗו×Ŗ מפנקו×Ŗ ושם שמצדיק א×Ŗ הייחוה
לפ×Øטים נוהפים >>
 
קמפינג בחוו×Ŗ מנצו×Ø
מ×Ŗחם קמפינג משפח×Ŗי בו ×Ŗמצאו א×Ŗ כל מבוקשכם כבהיה ליציאה לטיולים באזו×Ø
לפ×Øטים נוהפים >>
 
מהעד×Ŗ הלע הנוט×Øים
נג'א×Ŗ ויוהף מבשלים ומא×Øחים מכל הלב והנשמה וזה גם טעים וגם מ×Ø×Ŗק
לפ×Øטים נוהפים >>
 
    Send to friend  FacebookShare 
לה×Ŗ×Øאו×Ŗ בשבוע הבא!
Ā Ā FacebookĀ  ā€‹Ā Ā TwitterĀ  ā€‹Ā Ā InstagramĀ  ā€‹

נשלח באמצעו×Ŗ V.I.Plus דיוו×Ø ××œ×§×˜×Øוני