אתר מפה בפייסבוק
עין יעל
שבט אחים
מלון כפרי יד השמונה
חשמל
לא פעם אנו נזקקים לשירותיו של חשמלאי, בין אם לתכנון מערכת החשמל, שיפוצה או תיקונה. בכל מקרה, יש לזכור שטיפול במערכות חשמל מחייב זהירות יתרה, ויש להיוועץ ולהיעזר בשירותיו של חשמלאי מוסמך.
שכירת שירותיו של בעל מקצוע שאינו מוסמך לטפל במערכות חשמל ביתיות או אינו מקצועי מספיק, עשויה להוביל לתכנון לקוי של מערכת החשמל, העשוי לגרום לנזקים חמורים במערכת החשמל ובמקרים קיצוניים אף לשריפה.

מחירון
סוג עבודה מחיר שוק
תיקון קצר - יום 130
תיקון קצר - לילה 200
התקנת נקודת חשמל פשוטה 140

בעיות חשמל נפוצות
התקנת נקודת חשמל
התחממות יתר של מערכת החשמל
מערכות ישנות
גודל חיבור
עלות הגדלת הספק חשמלי לבית
קפיצת חצי אוטומט - מפא"ז ("קפיצת פיוז")
סכנת שריפה
התחשמלות
נורה מהבהבת
שקע שהשחיר
חשבון חשמל מנופח

התקשרות עם חשמלאי - נקודות חשובות
לכולנו יש את החבר, השכן או הדודה המשמשים לנו כמודיעין ויודעים להמליץ לנו על בעלי המקצוע הכי טובים. אולם, גם לאחר שכבר בחרנו בעל מקצוע, לרובנו אין את הכלים לאמוד את עלות העבודה, ואנו עשויים למצוא את עצמנו משלמים סכומים גבוהים בלי לדעת ממש עבור מה. לכן, גם אם אתם סומכים על החשמלאי בעיניים עצומות, יש לדרוש ממנו הצעת מחיר לפני ביצוע העבודה, ובפרט כאשר מדובר בעבודות חשמל גדולות, או עבודות תשתית במערכת החשמל. יש לדרוש מהחשמלאי קבלה המפרטת את כל פריטי החשמל אותם התקין ואת כל מרכיבי התשלום הנוספים (כגון: שעות עבודה, שכירת קבלן משנה). פירוט זה ימנע אי הבנות ביניכם ובין החשמלאי באשר לגובה התשלום, וכן תסייע לכם לפקח על עבודות שנעשו במערכת החשמל, במקרה שיתעוררו בעיות נוספות במערכת החשמל בעתיד.
רובנו לא מודעים בעת הזמנת חשמלאי להכשרתו המקצועית, והאם הוא אכן בעל רשיון לביצוע עבודות אלה. גם כאשר הזמנו את החשמלאי בעקבות המלצה, יש לוודא כי הוא חשמלאי מוסמך. משרד העבודה והרווחה הוא הגוף היחידי בארץ אשר רשאי להסמיך חשמלאים. קיימים שלושה סוגי הסמכות לעבודות חשמל ביתיות. ההבדל ברמות ההסמכה השונות בא לידי ביטוי במתח בו מורשה החשמלאי לטפל.
סוגי ההסמכות הן:
חשמלאי מעשי - מוסמך לטפל ולתכנן חשמל בזרם X40 1 אמפר.
חשמלאי מוסמך- מוסמך לטפל ולתכנן חשמל בזרם עד X803 אמפר.
חשמלאי ראשי - מוסמך לטפל ולתכנן חשמל בזרם עד X2503 אמפר.
הצטרפו לקהילה הצרכנית של מפה

הקהילה הצרכנית של מפה היא קהילה צרכנית ראשונה מסוגה בישראל המדרגת בעלי מקצוע בתחום השיפוצים והתיקונים בבית, בעזרת דירוגים של חברי הקהילה הצרכנית. כל אחד מוזמן להצטרף לקהילה הצרכנית של מפה.

רק מנויים רשומים בקהילה יכולים לדרג את בעלי המקצוע - וזאת כדי למנוע הטייה של ההמלצות.

הטבות לחברי הקהילה
• כניסה לכל אתר מפה
• שימוש חופשי במערכת המיפוי המתקדמת
• מתנה לנרשמים - ספרון "פינה רומנטית"
מגזין הבילויים השבועי של מפה -
  ישר לתיבת האימייל שלך
• הנחות מפליגות על כל ספרי הוצאת מפה


לכניסה לקהילה הצרכנית של מפה