אתר מפה בפייסבוק
עין יעל
שבט אחים
מלון כפרי יד השמונה
איטום ובידוד

בעיות נפוצות
איטום הגג
איטום קירות חיצוניים
איטום קירות תת קרקעיים

איטום הגג
דיירי הדירות בקומות האחרונות מכירים את סוגיית האיטום מקרוב, רק מי שישב עם מטרייה בסלון ביתו מבין את נחיצותה של עבודת איטום ובידוד איכותית ומקצועית. המקור העיקרי לחדירת מים אל תוך הבית הוא הגג, אשר בשל אופקיותו משתהים עליו המים זמן רב וסופם לחלחל אל תוך הבית במידה והבניה והאיטום לקויים.

קיימים גורמים שונים הגורמים לרטיבות הנובעת מן הגג:
 בניה לא מקצועית - בניית גג ללא שיפועי ניקוז מתאימים, בניה אשר בעטיה הצטברו מים כלואים מתחת לרצפות וכד' עשויה לגרום לחלחול מים מהגג אל תוך הבית.
 גגות רעפים - בתים בהם הגג הוא גג רעפים עשויים לסבול מבעיות איטום מכיוון שהרעפים אינם תמיד מהודקים מספיק לשלד הבית ולעיתים ישנם רעפים שבורים או רופפים אשר פוגעים באיטום.
מומלץ, לפני כל חורף, לבדוק את מצב רעפים בגג.
 קולטים ואנטנות - אחת הסיבות העיקריות לנזילה בקומות העליונות היא שקיעה בזפת.של קולטי שמש, אנטנות וכד'. עמודי הברזל של אותם מתקנים נושאים משקל כבד ושוקעים לאיטם בזפת תוך כדי "פציעת" וגרימת נזק לשכבת האיטום. מים על הגג חודרים אל מתחת שכבת האיטום ומשם אל הבטון ואל תוך הדירה.
 תופעות לוואי - על התקרה מופיעות טיפות מים וכתמי רטיבות שהולכים ומתפשטים - ובמקרים קיצוניים נגרם טפטוף של ממש לתוך הדירה. הרטיבות גורמת להתנפחות הצבע ולהופעת פטריות ועובש על התקרה.
 כיצד מונעים חלחול מים אל תוך הבית - חשוב לוודא שבגג יהיו :
שיפועי ניקוז אשר יובילו את המים אל המרזבים.
כדאי שבגג יהיו מספר מרזבים תקינים אשר ינקזו בהצלחה את מסת המים הגדולה האמורה לעבור דרכם וגם למקרה שאחד מן המרזבים ייסתם או יפגע.
יש לוודא שבגג אין סדקים או שקעים, במידה ויש חשוב לתקן לפני עבודת האיטום.
קולטנים ואנטנות מוגבהים.
 שיטות האיטום והבידוד המקובלות כיום - קיימות שתי שיטות איטום ובידוד עיקריות. בשתיהן משתמשים בשיטת ההלבנה אשר מסייעת בהגנה על חומר הבידוד מפני קרינת השמש העשויה בקיץ להגיע ל 85C.
 זיפות - הזפת הוא סוג של חומר ביטומן . עד לפני מספר שנים לא רבות זיפות הייתה השיטה הרווחת לאיטום. הבעיה עם זיפות היא שהזפת אינו עמיד בפני חום השמש, הוא נמס וצריך פעם בשנה לחדש את הלבנת הגג. יתרונו בכך שהוא אינו יקר ומתאים גם לגג שמונחים עליו קולטי שמש, אנטנות וכד'.
 יריעות ביטומניות - שיטת איטום יעילה על ידי מתיחת יריעות העשויות מביטומן עשיר בפולימרים על משטח חלק, שיטת איטום בעזרת יריעות ביטומניות מחזיקה מעמד שנים רבות, חסרונה בכך שהיא מתאימה למשטח חלק, קריעה של היריעות פוגעת ביעילותן ובנוסף, מחיר האיטום בעזרתן יקר.

איטום קירות חיצוניים
חדירת מים דרך הקירות נצפית בעיקר בקירות המצופים בטיח. הקירות הללו עמידים פחות בפני חדירת משקעים. כדאי להקפיד על כך שהטיח החיצוני יהיה טיח הידראולי או טיח על בסיס פולימרי. במידה והופיעו סימני רטיבות כדאי למרוח חומר סיליקוני על קירות הבית החיצוניים ולבצע עם, הגעת הקיץ, תיקון יסודי יותר.

איטום קירות תת קרקעיים
קירות ומבנים תת קרקעיים יש לאטום במקצועיות רבה מכיוון שהם חשופים למקורות רטיבות רבים כמו עליית מי תהום, חדירת מי גשמים ועוד. איכות האיטום תהיה מושפעת מאיכות יציקת רצפת וקירות המבנה התת קרקעי, איכות מתיחת היריעות הביטומניות וזיהוי נקודות תורפה. כמו כן, מומלץ, להניח לוחות קלקר על שכבת האיטום על מנת להגן עליה.


הצטרפו לקהילה הצרכנית של מפה

הקהילה הצרכנית של מפה היא קהילה צרכנית ראשונה מסוגה בישראל המדרגת בעלי מקצוע בתחום השיפוצים והתיקונים בבית, בעזרת דירוגים של חברי הקהילה הצרכנית. כל אחד מוזמן להצטרף לקהילה הצרכנית של מפה.

רק מנויים רשומים בקהילה יכולים לדרג את בעלי המקצוע - וזאת כדי למנוע הטייה של ההמלצות.

הטבות לחברי הקהילה
• כניסה לכל אתר מפה
• שימוש חופשי במערכת המיפוי המתקדמת
• מתנה לנרשמים - ספרון "פינה רומנטית"
מגזין הבילויים השבועי של מפה -
  ישר לתיבת האימייל שלך
• הנחות מפליגות על כל ספרי הוצאת מפה


לכניסה לקהילה הצרכנית של מפה