שווארמה סבאח: עסק משפחתי

יותר מ-30 שנה פועלת שווארמה סבאח בעיר התחתית של חיפה, וכיאה לעיר של דו-קיום, מהווה מקום מפגש לרעבים בני כל הדתות ## המסורת המשפחתית עוברת שם מדור לדור


יורם מארק-רייך | 9.3.2019
בשנת 1987 פתח תאופיק סבאח את שווארמה סבאח שברחוב אלנבי 37, בוואדי ניסנאס. משפחתו מכירה היטב את שוק הבשר, ובקרבת מקום פועל עד היום אטליז של קרובי משפחתו. ב-1995 נכנס גם בנו נזאר לעבוד שם, ובהדרגה החליף את אביו. זה לא מונע מתאופיק להגיע עד עצם היום הזה בסביבות שבע בבוקר כדי לפתוח את המקום ולארגן את הכול. נזאר יבוא להחליף אותו בצהרים ויישאר שם עד הערב. עבור תאופיק זה גם עיסוק, וגם חשוב לו לוודא שהכול בסדר, שהסטנדרטים הגבוהים שהציבה השווארמייה נשמרים גם כיום.


נזאר התחיל לעבוד בשווארמייה כשמלאו לו 14. לא באופן מלא, רק בחופשים מבית הספר. אחרי סיום התיכון הוא כבר נכנס לעבודה מלאה. אחיו שגדול ממנו, איהאב, הקדים אותו בשנה בעבודה עם האבא, אבל אז חתך משם לטובת לימודי עריכת דין באנגליה, וכיום הוא עובד בתור עורך דין. גם הוא מגיע לשווארמייה לפעמים, אבל רק כדי לחטוף משהו טעים לאכול, מחייך נזאר.

המקום מסודר ונקי מאוד. הגענו לשם פעמיים, וגם כאשר המקום היה עמוס, התרשמנו שהכול מבריק ומצוחצח. בצד יש כיור לנטילת ידיים, ויש גם שירותים צמודים. נזאר: "הניקיון, הטריות והבריאות מאוד חשובים לי. יש לנו שם טוב, ואני רוצה לשמור עליו. להרוס את השם זה קל מאוד, ולשמור עליו – זו עבודה קשה שמצריכה תשומת לב ותחזוקה יומיומית."


בסבאח ניתן ליהנות משווארמה עגל וכבש, המתובלת בתערובת מיוחדת שעוברת מדור לדור. בנוסף, ישנו גם רוטב ייחודי למקום, על בסיס רסק פלפל ותערובת תבלינים, להדגשת טעם הבשר.

"להכין שווארמה טעימה זו מומחיות," אומר נזאר. "צריך להקפיד על חלוקה נכונה בין הבשר והשומן, כדי שהשווארמה תשמור על העסיסיות שלה."


את השווארמה ניתן לאכול בפיתה טרייה (32 ₪); בלאפה (36 ₪), או כפי שעשיתי אני - בצלחת (45 ₪) בליווי סלטי הבית וחמוצים, המיוצרים כולם במקום. יש גם אופציה לבשר פרגית, באותם מחירים, וישנה מנה שנקראת 'מנת הבית' – שווארמה אליה מוסיפים עגבנייה ובצל שנצלים להם בתחתית וסופגים את נוזלי הבשר והשומן שמטפטפים עליהם.

נזאר המליץ לנו לטעום ממנת הבית, והוא בהחלט קלע למטרה. טעמנו אותה, ולמעשה טרפנו אותה עד הסוף. זללנו את המנה עם צ'יפס שהיה פריך ולא שומני, ועם רוטב הבית שכולל שום, לימון וחריף ביתי, לצד פטרוזיליה טרייה.

החומוס הקטיפתי מוכן כל בוקר במטבח של השווארמייה (22 ₪), וכך גם הצ'יפס (18 ₪). גם הצמחונים שבחבורה ימצאו מה לאכול שם. הם יוכלו ליהנות מצלחת חומוס, טחינה ושמן זית בתוספת סלטי הבית הטריים ופיתות חמות.

המקום מעוצב היטב ורחב ידיים, ומאפשר ישיבה נוחה לצד הבר או סביב אחד השולחנות. בהערכה גסה ישנם כ-25 מקומות ישיבה, מבלי שנחוש צפיפות. המקום מתוחזק היטב ונראה מצוין עוד מאז השיפוץ הגדול שנערך שם לפני שנים אחדות.

קהל הקונים ברובו קבוע, אנשים שאוהבים לאכול כאן וחוזרים שוב ושוב. האוכלוסייה מעורבת. בני כל הדתות מגיעים ומשביעים את הרעב, כיאה לעיר שפויה שהדו-קיום הוא אחד מהיסודות החזקים בה. אפשר לקחת טייק-אוויי, ויש גם משלוחים לכל אזור העיר התחתית ולשכונת הדר.

מה שחסר, זה קינוחים. אבל מי שממש חייב לסיים ארוחה עם משנו מתוק, מוזמן לחצות את הכביש לעבר שתי קונדיטוריות מזרחיות שממוקמות ממש ממול.

שעות פעילות: א'-ש', 10:00-22:00
עסקיות: אין.

חנייה: בשעות העומס קצת קשה למצוא חנייה פנויה בכחול-לבן, אבל יש חניון בקרבת מקום. אנחנו הגענו בשישי אחה"צ, ומצאנו בקלות חנייה במרחק בניין אחד משם.

נגישות לנכים: ישנה מדרגה בכניסה, אבל עובדי המקום תמיד נכונים לסייע. אין שירותי נכים.

שווארמה סבאח, אלנבי 37, חיפה. טל: 04-8535450
מאמרי מערכת