אטרקציות בירושלים

ירושלים לא רק עיר הקודש; כשאנחנו חושבים על ירושלים, אנחנו חושבים על אלוהים. מצאנו לכם 4 אטרקציות בירושלים, שמוכיחות שהאמונה היא לא הדבר היחיד בעיר המיוחדת הזו.


סיגל חן | 2.4.2019
כשמגיעים לירושלים, הנפש והגוף צוללים אל תוך אווירה קסומה, כזו שלא חווים בערים אחרות. האוויר הצלול והקדושה מספקים לנו את התחושה, אך מצאנו שגם האטרקציות בעיר תורמות לכך, המשלבות בין היסטוריה, ארכיאולוגיה, אמנות וגן חיות.

מנהרות הכותל
מאז שחרב בית המקדש, הפך בהדרגה הכותל המערבי למוקד תפילה וכמיהה. מנהרות הכותל, הנמתחות לאורך 488 מטר חושפות את העוצמה האדירה של קירות התמך למתחם הר הבית בתקופת הורדוס. באתר נראים ממצאים ארכיאולוגיים הכוללים קטע רחוב מתקופת בית שני, תעלת מים חשמונאית גדולה, חדרים, אולמות ציבור, שער כניסה קדום להר הבית ועוד.

*בכדי להעצים את תחושת החוויה ואת ההבנה של מה שרואים, מצויים במקום אמצעי המחשה דינמיים כגון דגמים והדמיות תלת ממד של הר הבית בתקופות שונות וסרטי אנימציה המתארים את שיטות הבנייה העתיקות בזמן הקמת בית המקדש.
*הביקור במנהרות בתיאום מראש בלבד.
*גישה לנחים: נוחה.
*יצירת קשר בטלפון : 072-3946538.

מוזיאון ישראל
המבנים החדשים והמחודשים במוזיאון ישראל נבנו תוך שמירת רוח המבנים הקיימים ומתוך כבוד אל החזון של ראש עיריית ירושלים לשעבר טדי קולק ולאדריכלות של אלפרד מנספלד. בקומתו התחתונה של המוזיאון, מרוכזות תערוכות קבע ובעליונה מוצגות תערוכות מתחלפות המורכבות מאוספי המוזיאון.
תערוכות המוזיאון מרתקות, ניכר כי הוקדשה מחשבה רבה לאופן הצגת הדברים ואין תצוגה אחת דומה לרעותה.

*מה במוזיאון : אגף היודאיקה, אמנות ישראלית, ילדים ונוער.
להרחבה כנסו ללינק -> https://bit.ly/2DNoYiw
*פתוח: א, ב, ד, ה, שבת 17:00-10:00. ג 21:00-16:00. שישי 14:00-10:00.
*טלפון : 072-3946563.

גן החיות התנ"כי
בגן החיות התנ"כי בירושלים יש כ-1,200 פרטים מ-170 מינים. ייחודו של הגן הוא אוסף בעלי החיים המוזכרים בתנ"ך, שנכחדו באזור במאה השנים האחרונות והוחזרו לכאן. בין החיות אפשר לפגוש ביחמור, ראם, דוב, תנין, ברדלס ורבים אחרים. מלבדם, הגן לקח על עצמו לטפח בעלי חיים בסכנת הכחדה מהעולם כולו וביניהם תמרין רעמתי זהוב, פיל אסיאני וטיגריס סומטרי.
כולם חיים בבתי גידול טבעיים ככל האפשר, תוך התחשבות גדולה בצרכיהם.

במקום :
- תצוגת מים יפה- עם 18 פינגווינים דרום אפריקאיים, שאינם זקוקים לקור (שווה להציץ במיוחד בזמן האכלה).
- תצוגה פתוחה של הלמורים- מעין קיפופים הדומים לרקון. השטח שלהם מלא עצי פרי, והקהל מטייל ביניהם ומעניק ליטוף למי שמבקש. שעת ההאכלה היא חגיגה מיוחדת והקהל מוזמן.
- חוגים לילדים- קייטנות ומרכז לטיפול בילדים בעזרת בעלי חיים.
*בכניסה לגן- מקבלים מפה מצוירת שבעזרתה גם ילדים יכולים לנווט לבד.
*פתוח: א, ב, ג, ד, ה 19:00-09:00, שישי 16:30-09:00, שבת 18:00-10:00.
*טלפון : 072-3946570.


העיר העתיקה בירושלים – הרובע היהודי
ירושלים היא יותר מעיר עתיקה. מזה 3000 שנה היא מוקד עלייה לרגל, תחילה ליהודים ואחר כך למאמינים בדתות אחרות. כשהיו היהודים בגלות ונבצר מהם להגיע לארץ ישראל, נשאו תפילה "לשנה הבאה בירושלים".
הסיור מתחיל על חומותיה של ירושלים, ומגיע אל ליבה הפועם, הבנוי מאבני ענק, בני מאות שנים. טיול אל ירושלים של זהב, של נחושת ושל אור, ובעיקר של הרבה אמונה.

*סוג : רגל.
*מקום : סביבת ירושלים.
*אורך המסלול בק"מ : כ-3.
*דרגת קושי : קל.
*משך הטיול : 2-4 שעות.

שימי ענב
אטרקציות בירושלים – ארבעת הנבחרות

קיבלתם הצצה לכמה מן האטרקציות המובילות בירושלים, שייקחו אתכם ליום עשיר בחוויות וסיפורים. כמובן שתוכלו לשלב זאת עם מסעדה טובה ליד, או מלון מפנק, אם החלטתם לבוא לכמה ימים. כי אם נאמר את האמת, לירושלים שווה לבוא לפחות ליומיים.
מאמרי מערכת