הכירו את דריה כפר נופש בכנרת

בין בתי המלון, הצימרים ומתחמי הקמפינג בכנרת – נפתח לאחרונה כפר הנופש דריה, שכולל חוף ים פרטי, חניה צמודה, אווירה פסטורלית כפרית ויחידות אירוח משפחתיות


סתיו קליין | 31.8.2019
מכירים את כפרי הנופש בהולנד שיש בהם כל מה שצריך ויוצאים מהם לטיולי כוכב? הענף הזה משגשג גם בישראל, והרבה משפחות מחפשות כפר נופש שיסגור להם את כל הפינות. גם אנחנו יצאנו לחופשה בכפר הנופש דריה, מבית רשת מלונות אוליב. הכפר עבר שיפוץ ושדרוג לאחרונה וממוקם על חוף האון לשעבר, עם חוף פרטי של הכנרת, אווירה פסטורלית ונוף אין סוף.

מרחבים ירוקים בכפר הנופש דריה
מרחבים ירוקים בכפר הנופש דריה

אז מה אהבנו במיוחד בכפר הנופש דריה?

חוף ים פרטי: כמובן שגולת הכותרת של כפר הנופש הוא חוף הים הפרטי, חוף האון לשעבר הוא עכשיו החוף הפרטי שלנו. מדובר ברצועת חוף לא ארוכה ומאוד קרובה ליחידות האירוח. אנחנו צעדנו 2 דקות אל החוף. מאחר והחורף היה גשום סוף סוף, הכנרת התקרבה מעט. על החוף מיטות שיזוף, כסאות, שמשיות וגם מציל כמובן, כאמור, חוף מוסדר לרחצה לשמחת ההורים. הילדים זינקו אל המים בשמחה, והרגשתי ביטחון בגלל העובדה שלא מדובר בחוף פתוח אל מרחבי הים, אלא בלגונה מסודרת שדומה יותר לבריכה. החוף תחום בשני צדדיו בטיילת קטנה ומקסימה וחבל ומצופים מסמנים את גבול הבריכה שלנו, כי זו ממש תחושה של בריכה. המים הגיעו עד לגובה של כ-מטר אחד והיו מאוד רגועים, תחושה של ביטחון להורים ולילדים.
חןף ים פרטי בכפר הנופש דריה
חןף ים פרטי בכפר הנופש דריה
פסטורליה כפרית: אחד מהמאפיינים הייחודיים של כפר הנופש הוא מרחבי הדשא הענקיים המקנים את האווירה הכפרית שכולנו כל כך חושקים בה. בין לבין גם עצים עצומים בגודלם המאפשרים שטחים מוצלים, צמחיה מושקעת ופרחים צבעוניים. מלבד הפסטורליה הקסומה הזו, כל שבילי כפר הנופש קרויים על שמות זמרים ואמנים מוכרים ולצדם גם שילוט עם פירוט קצר אודות האמן ומילות שירים, בין היתר של אריק איינשטיין, מתי כספי, נורית גלרון ונוספים.
יחידות האירוח: בכפר הנופש דריה יחידות אירוח המותאמות למשפחות, כולן צמודות קרקע וכוללות פינת ישיבה חיצונית המקורה בפרגולה ומתאימה לארוחה בחצר אל מול המדשאות העצומות הירוקות להפליא. במתחם מגוון סוגי דירות וגינה קטנה צמודה, ממש חלום. לשמחת הילדים הם זכו לחדר פרטי משלהם, כשבדירה גם סלון קטון וטלוויזיה, חדר הורים, וכן מטבחון קטן עם פינת קפה ומקרר. חשוב לציין כי במקום חניה פרטית לאורחים הסגורה בשער חשמלי.
מנגל מרכזי: מאוד נחמד שחושבים עלינו האורחים ומתחשבים בצרכים שלנו. בסמוך לחוף הים הקימו משטח דשא סינטטי עם עמדות מנגל מובנות, שם ניתן לנפנף בסגנון עם ישראל. אהבנו בעיקר את פינות הישיבה הצמודות, כך שלכל משפחה יש שולחן וכסאות מסודרים לארוחה, וכל זאת כשממול לסועדים מתנוססת תפאורה מושלמת של ים הכנרת היפהפה - שקט, רגוע ובוהק כמו מראה.
ארוחת בוקר: יש אנשים הנרתעים מלבשל ולהכין אוכל עצמאית בזמן חופשה, ולכן הסיבה שיש בכפר הנופש ימה ארוחת בוקר בחדר האוכל, מאפשרת תחושה של חופש. להתחיל את הבוקר בפינוק עם ארוחה ישראלית של גבינות, ביצים, לחמים טריים, סלטים ומאפי בוקר. ארוחה פשוטה וטובה לפתוח את היום.
פינת חמד שלא כדאי לפספס: אם גם אתם החלטתם להגיע לכפר הנופש, מומלץ להגיע לאחת הפינות הקסומות בו. אנחנו בחרנו לקנות ארוחה ערב קלילה באחד מהמרכזים הסמוכים, והחלטנו לנשנש אותה אל מול החוף. צעדנו על אותה טיילת מופלאה התוחמת את הלגונה על החוף, עד לסופה. לאורך כל השביל צמחיה מעניינת ופינות ישיבה וצילום מקסימים, אבל התמדנו עד הסוף והגענו לקטע המרגש. שם לפתע מסתיים השביל ונשארנו רק אנחנו והים. מרחבים מהפנטים של ים מכל הכיוונים. הים היה ללא גלים, שקט ונעים, מול היופי הזה ישבנו ושתקנו רגעים ארוכים. אין מה לדבר ואין צורך לדבר בינינו, רק לגמוא אל הנפש את הקסם הזה של ים כנרת.
קרבה לאטרקציות: כמובן שכל המתחם בחוף האון לשעבר, נמצא בקרבה לאטרקציות מגוונות – החל מטיולים בנחלים ומעיינות, דרך טרקטורונים וג'יפים, ועד סדנאות בישול. לוקיישן מושלם.
כפר הנופש דריה – מלונות אוליב לאתר: www.olivebb.co.il
מאמרי מערכת