כשפסטיבל יין פוגש איכות-"כרמים וטעמים"-פסטיבל היין של גני הנדיב 3-4/7

"כרמים וטעמים" מתקיים זו הפעם הרביעית בגני רמת הנדיב, בשיתוף יקבים, חקלאים, אומנים ועמותת התיירות כרמלים. אורחי הפסטיבל ייהנו מחוויה תרבותית, קולינרית ומפגש עם ייננים, כורמים, מגדלים, ויצרנים מקומיים אשר יציגו את תוצרתם לקהל הרחב.


לימור הולץ | 10.6.2019
פסטיבל היין האזורי מתקיים בתחילת חודש יולי בגני רמת הנדיב. הפסטיבל יארח את אנשי תעשיית היין הישראלית; כורמים, מגדלים, ייננים וחקלאים מקומיים אשר יקביהם ו/או כרמיהם ממוקמים באזור מורדות הכרמל, בקעת הנדיב ועמק חפר. הפסטיבל, הינו המשך לפעילותו ההיסטורית של הברון אדמונד דה רוטשילד, מייסד תעשיית היין בארץ, שלאחר מותו נקבר בגני רמת הנדיב. חלק בלתי נפרד מהאג'נדה אותה מקדמים ברמת הנדיב כל השנה הינו, העלאת המודעות לנושא הקיימות ולכן ביקב משתתפים יקבים הדוגלים בתחום גם אם הם לא מהאזור .

השקת כוסות
השקת כוסות ידיד לוי
הפסטיבל יתקיים ב- 3-4.7.2019, החל משעה 18:00 ועד 23:00, כל אורח יקבל כוס יין ממותגת ומתקן נשיאה ייחודי שיצר האומן ירון אליאסי-המתקן עשוי מחומר ממוחזר כחלק מתפיסת הקיימות בה דוגל האזור. לכל אורח תתאפשר טעימת יין חופשית לאורך כל הערב מהיקבים המשתתפים: יקב בנימינה (כשר), יקב בר מאור, יקב שושנה, יקב רקאנטי (כשר), יקב שטיינמץ, יקב וורטמן, יקב תשבי (כשר), יקב מורד, איש הפסיפלורה, יקב סומק, יקב שירום, יקב ארנס, יקב דדה (כשר), יקב מבצר עתלית, יקב ארגוב, יקב שפיה, יקב סימון ויקבי כרמל.
לצד היינות, יוכלו המבקרים ליהנות מקולינריה אזורית כמו גבינות ממשק יעקבס, לחמים, שוקולדים וממרחים של מפעלי בית אל, מעדני בשר, ומאכלים חלביים ממסעדת מטעים. במסגרת הפסטיבל תתאפשר רכישת יינות במחירים מיוחדים.

מכינים יינות
מכינים יינות ידיד לוי
המבקרים ייהנו מחוויה הכוללת לא רק יין אילה גם מופעי מוסיקה, מפגש עם אומנים מקומיים המשלבים את אהבתם לטבע ולסביבה ותערוכת אומנות של סטודנטים לעיצוב מדיה מ"שנקר הנדסאים". השתתפותם של אומנים מקומיים, תחזק את הכלכלה המקומית וגם הם יציגו אומנות מחומרים ממוחזרים או מחומרים בהם נעשה שימוש חוזר.
נושא הקיימות הינו חלק בלתי נפרד מהפסטיבל. ולכן כל הדוכנים ימכרו מזון בכלים מתכלים הניתנים למחזור והיריד יהיה נקי מכלים חד פעמים! בנוסף, הוזמן יקב תבור, לקחת חלק כיקב אורח לאחר שעברו לגידול בכרם אקולוגית כדי להיטיב עם הסביבה וליצור רצף קיימות טבעי ואקולוגי.


עלות כניסה ברכישה מוקדמת : 80 ₪ לאדם. (90 ₪ ביום האירוע) (הנחה לחיילים, גמלאים וסטודנטים)


לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים: www.wine-ramathanadiv.co.il
מאמרי מערכת