יקב בהט בצפון: סיור טעימות מומלץ

מרכז המבקרים של יקב בהט בקיבוץ עין זיוון מציע סיור טעימות יינות וליקרים, פלטת גבינות במרפסת הגפן, היכרות עם ייצור היין בגליל ואפילו אטרקציה מיוחדת לילדים


סיגל קליין | 13.7.2019
יקב בהט בצפון
אזור הצפון הוא יעד מועדף לטיולים, לחופשות ולאטרקציות, אבל רבים לא יודעים שצפון הארץ הפך בשנים האחרונות למתחם של יקבים מקומיים מסקרנים, שרמת היין שלהם אינה נופלת מזו של האירופאיים. אחד מהיקבים המומלצים בצפון הוא יקב בהט שבקיבוץ עין זיוון עם סיפור מעניין, נחישות ואהבה לתחום ולבני אדם. יקב בהט ממוקם בקיבוץ עין זיוון, לצד אטרקציות נוספות בקיבוץ כמו קטיף דובדבנים בעונת הקיץ, או חוויות שוקולד ב"דה קרינה". סיור ביקב בהט מתאים גם לילדים ויש בו אטרקציה מיוחדת להעסקת הילדים בזמן שהבוגרים טועמים מסוגי היין השונים של היקב.
עופר בהט, יקב בהט.
עופר בהט, יקב בהט. סיגל קליין
היינן: עופר בהט האיש שמאחורי היקב, הוא אדם חם, חייכן ומזמין מלא סיפורים ואנקדוטות על 12 שנות הכנת היין, שהחל כתחביב בחצר הבית. כבר 39 שנים שהוא תושב עין זיוון, לכאן הגיע עם גרעין נח"ל היישר מבאר שבע.
יקב בהט.
יקב בהט. סיגל קליין
היינות: היקב כשר למהדרין ומייצרים בו כ-20.000 בקבוקים בשנה: קברנה סוביניון, מרלו, שירז, בלנד שנקרא חרמונית שיש בו ארבעה זנים, ושני יינות לבנים – גוורצטרמינר ושרדונה. ייצור בקבוק נמשך בין שנה וחצי לשנתיים וחצי, והוא מתיישן בחביות עץ אלון צרפתי. כרגע נמכרים בקבוקי היין של יקב בהט רק בחו"ל, או במהלך הסיור במקום, שבו טועמים מכל מגוון היינות של היקב.
יקב בהט.
יקב בהט. סיגל קליין
הליקרים: היקב מתמחה בייצור ליקרים, בעיקר משום מקצועו של עופר בהט, שימור פרי אחרי הקטיף. אפשר לטעום מהליקרים המענגים וכמובן לרכוש אותם – מליקר דובדבנים, דרך ליקר שוקולד, לימונצ'לו וליקר קפה.
יקב בהט
יקב בהט
הכרמים: הכרמים נטועים בגובה 1000 מטרים על אדמה וולקנית, אדמת בזלת שטובה מאוד לגפן, עם מנות קור צפוניות מצויינות. את הענבים בוצרים בעמק קונייטרה שבצפון על הגבול הסורי ומשם הם עוברים לעין זיוון. כאן מתחיל התהליך למיצוי הטעם והארומה הגלילית שסופו בכוס היין.
יקב בהט
יקב בהט
הלוקיישן: לאחר שהחל לייצר יין בביתו והביקוש גדל, עבר יקב בהט למיקומו המוכחי בבנין רב רושם. המקום היה בעברו מפעל לייצור השקפקפים והמגפיים הצבעוניות של הילדים, מקור ההכנסה העיקרי של הקיבוץ. המפעל נסגר לפני כ-20 שנה, עכשיו הריח יותר נעים והאווירה שונה לגמרי.
יקב בהט
יקב בהט
הסיור: הסיור מותאם למשפחות, לקבוצות ולתיירים. הסיור לוקח את המשתתפים אל 'מאחורי הקלעים' של ייצור היין. בין חביות עץ ענקיות לקונסטרוקציות לא ברורות יוסבר לכם על דרך הפקת היין וגידול הגפן, מהם התהליכים שהופכים את אשכול הענבים למשקה האלגנטי, וכיצד ייצרו את היין ביקב בימיו הראשונים.
יקב בהט
יקב בהט
המרפסת: גולת הכותרת של היקב היא המרפסת הגדולה המוצלת על ידי גפנים ואשכולות ענבים, עם שולחנות עגולים, נוף משגע ואווירה של בורדו הצרפתית. בתום הסיור תזכו לטעום מהשילוב המנצח של פלטת גבינות ולחם כפרי לנשנוש באוויר הגלילי עם לגימת סוגי היין השונים. חוויה מושלמת.
יקב בהט
יקב בהט
לילדים: חוויה מיוחדת מחכה לילדים, בה יכינו תווית ממותגת של היקב באיור אישי. מקבלים מדבקת מיתוג לבקבוק יין או מיץ ענבים, הילדים מאיירים אותה ומצמידים באמצעות מתקן המגלגל את הבקבוק ומצמיד את התווית. והנה לכם יין במיתוג אישי.

סיור ביקב בהט מומלץ למשפחות או לקבוצות, ומתאים לכל הגילאים ולכל רמת הבנה בתחום. בין אם יש לכם ידע מוקדם לגבי יינות, ובין אם אין לכם הבנה בתחום, תיהנו להחוויה של הכנת יין בדרך האותנטית והאוהבת כפי שמציגים ביקב בהט. סיפור הגעתו של היין אל הכוס שלכם.

יקב בהט – קיבוץ עין זיוון
טלפון להזמנות: 04-6993710
www.bahatwinery.com" href="http://https://bahatwinery.co.il/" >www.bahatwinery.com
מאמרי מערכת