תיאטרון בובות: פסטיבל הקרון הבינלאומי 2019

בימים ראשון עד חמישי 18-22 באוגוסט 2019 בגן הפעמון בירושלים יתקיים הפסטיבל הכי מקורי ומהנה להורים וילדים – פסטיבל תיאטרון בובות מבית תיאטרון הקרון


סיגל קליין | 17.8.2019
ילדים אוהבים הצגות כי הן מאפשרות להם לעוף על גבי הדמיון אל מקומות רחוקים והרפתקאות מרתקות. דרך מעולה לצבור חוויות משותפות לילדים ולהורים היא בפסטיבל תיאטרון בובות של תיאטרון הקרון בירושלים, שמתקיים מדי שנה בחודש אוגוסט. באווירת הפסטיבל, באמצעות הבובות ובהשראתן מתקיימים שלל אירועים מרתקים ומקוריים לא רק לילדים.
העיר המזמרת.
העיר המזמרת. אלדד מאסטרו
פעילויות הפסטיבל מתקיימות באולמות ומתחמים במרחק הליכה אחד מן השני – תיאטרון הקרון, גן הפעמון, מרכז בגין, נורית קציר, בית הנסן, מרכז המוזיקה במשכנות שאננים ועוד. בובות התיאטרון מטבען מפעילות את עולמות הדמיון והרגש, והאמנים המפעילים ויוצרים את הבובות הם בעלי יכולות וכישורים אמנותיים, בעלי חשיבה יצירתית ודמיון מפותח ויחד עם זאת נדרשת שליטה במיומנויות רבות, מה שיוצר בסופו של דבר את התיאטרון ממנו אנחנו נהנים כל כך.
מוסטאש החתול.
מוסטאש החתול. כפיר בולוטין
תוכנית הפסטיבל כוללת הצגות לילדים ולמבוגרים בבוקר ובערב, סדנאות חינמיות, מתחמי הפעלה ויצירה ואטרקציות שונות. אז מה יהיה בפסטיבל השנה 2019:

מתחם גן הפעמון: מגווןן פעילויות לכל המשפחה מדי יום בין השעות 10:00 עד 23:00. בבוקר, נוסף על הצגות הפסטיבל, יתקיימו סדנאות חינמיות, בועות סבון, להטוטנים, משחקי מים וספורט. אחר הצהרים ייפתח כפר השדונים והפיות (בתשלום) ויתקיימו מתחמי הפעלה, יצירה, משחקי הורים וילדים ושעות סיפור.
מתחם אוכל: פוד טראקס עם תפריט מגוון למשפחות (כשר) שם ניתן לרכוש ארוחות צהריים וערב, גלידות ושתיה במהלך כל היום. בלילה יהפוך המתחם לבר פתוח למבוגרים, מסיבות די.ג'יי ואווירת פסטיבל לתוך הלילה.
כפר השדונים והפיות: 20 אמנים הקימו כפר אגדתי ושובב ובו הפתעות רבות לכל המשפחה: להקת פיות, בוטיק לשדונים, כיתה הפוכה, עץ מכושף ועוד. (בתשלום)

מעלה מטה.
מעלה מטה. אריק שרגא
קצת טעימות מתוכנית ההצגות, לתוכנייה המלאה מומלת להיכנס לתוכניית הפסטיבל באתר תיאטרון הקרון https://www.traintheater.co.il/he

אגדת סת"ם: במרכז ההצגה, עובד בית המדרש שאינו יודע לקרוא ומגלה לילה אחד שהאותיות פרשו כנף ועזבו את ספרי הקודש.
צלילים וצלליות: טרום בכורה לאלבום שירי ילדים במוזיקה מזרחית של להקת "אקוט" בשיתוף עם מאסטרית תיאטרון הצלליות, פטריסיה אודונובן שתציג צלליות ודמויות במהלך השירים.
קונצרט בחולות.
קונצרט בחולות. כפיר בולוטין
קונצרט בחולות: סיפורו של הקונצרט הראשון של התזמורת הפילהרמונית במאה שעברה, שייפתח את הפסטיבל באירוע חגיגי במערת צדקיהו ויועלה שוב לקהל הרחב במהלך הפסטיבל.
דומפו דינקי: מופע תיאטרון ידיים מצחיק מאוד מגרמניה בשילוב נגינה חיה על מערכת תופים.
מה הביאה החסידה: מופע מיוחד מליטא בהשראת אגדה עתיקה המספרת כיצד החסידות מביאות ילדים לעולם. תיאטרון חפצים מלווה במוסיקה חיה.
בוב, בובה ובבושקה: שלושה מופעים מצחיקים עד דמעות בטכניקות שונות של תיאטרון בובות וחפצים. אחד המופעים הוא של תיאטרון TOF הבלגי מהמובילים בעולם, עבודה קצרה ומבריקה במהלכה בובה בסדנה מחליטה על דעת עצמה לסיים את בנייתה.

קקטוס.
קקטוס. דרור לבנון
ומה למבוגרים?
הפסטיבל מציע גם מופעים חזותיים למבוגרים. החל מתיאטרון חפצים יצירתי, דרך מופע בהשראת דמויות ארכיטיפיות ועד תיאטרון מחול עם צעצועים צבעוניים וזולים. עוד יתקיים מפגש פסגה ייחודי The Masters שבו מעצבת בובות הטלויזיה הידועה מריה גורביץ והבמאית המוערכת מאשה נמירובסקי יפגשו על הבמה. שתי יוצרות, חומרים שונים ופסנתר כנף אחד. בנוסף יתקיימו בפסטיבל מפגשי אמן מקצועיים ומפגש עם אורחים מתוכנית החשיפה הבינלאומית המתקיימת במהלך הפסטיבל בסיוע משרד החוץ.

The Masters
The Masters דן גורביץ
אירועים מיוחדים לילדים ולמבוגרים בפסטיבל הקרון הבינלאומי:

סדנת יצירה עדר הכבשים: הקהל מוזמן ליצור כבשים באחו של גן הפעמון. ילדי הפסטיבל יוצרים ביחד עדר כבשים צבעוניות וביום האחרון מאמצים אחת. ללא תשלום.
מסיבת ריקודים: אירוע נעילה של הפסטיבל יתקיים במסיבת ריקודים משותפת להורים ולילדים תתקיים ביום חמישי 22.8 בין השעות 18:30 – 20:30. ללא תשלום.
IPET- FROM HOLLAND.
IPET- FROM HOLLAND. KAMERICH BUDWILOWITZ
מופעי חוצות בגן הפעמון: מפעים ללא תשלום המיועדים לכל המשפחה, מבמת חוצות' של קבוצת הנוער לתיאטרון רחוב שתתקיים ללא מילים, מופע רחוב בשילוב תיאטרון בובות מיניאטורי עם הפיראט הזקן, פותח את בטן המעיל, ובפנים ....הפתעה!, מופע הקרקס של החנונים יעלה פעלולי אקרובטיקה מדהימים ומצחיקים,
קרדיופון: עבודת אמנות המארחת משתתף אחד בכל פעם, שיעבור מסע בן שלושה שלבים, המתחיל בבדיקת אק"ג ומסתיים בהאזנה למנגינה היחודית שיצר הלב הפרטי שלו. עוד יתקיימו במופעי הרחוב הצגות צלליות, 25 ₪ למשתתף. יש להירשם מראש.
הסנדוויץ הרעב.
הסנדוויץ הרעב. כפיר בולוטין
פלסטר: ערכה דיגיטלית לתיאטרון בובות וחפצים, שפותחה במטרה לתת כלים תיאטרוניים למדריכים, מורים ומתנדבים בעמותות סיוע העובדות עם ילדים בגילאי גן ועד ילדי בית ספר. הערכה מורכבת מסרטים קצרים. בכל סרט מגוון פעולות ומשחקי תיאטרון חזותי עם חומר אחד קל להשגה: נייר טואלט, פלסטרים ועוד.
ילדים יכולים לאהוב כל הצגה שההורים לוקחים אותם אליה. הסוד הוא לדאוג שהילדים לא יהיו עייפים ולקבוע מראש הצגה סביב תחומי העניין שלהם.
פסטיבל הקרון הבינ"ל ה-28 מתחם גן הפעמון
לכרטיסים: *3569
לתוכניית הפסטיבל: https://www.traintheater.co.il/he
מאמרי מערכת