סעודת גורמה בקונספט שמן זית מוגשת בוולדורף אסטוריה

מה קורה כשמלון היוקרה וולדורף אסטוריה בירושלים משיק שמן זית ממותג? מתלווה לכך ארוחת גורמה שכולה בהשראת שמן הזית. גלידת שמן זית כבר טעמתם?


סתיו קליין | 1.12.2019
בישראל אנחנו אוהבים שמן זית כתיבול לכל ארוחה. הטפטוף המוזהב והארומטי עושה לנו את זה ומוסיף למנה טעמים ים תיכוניים מופלאים. בחודש דצמבר כולנו מוזמנים לארוחת קונספט במלון וולדורף אסטוריה המושתתת כולה בהשראת שמני הזית של משק אחיה.
ארוחת גורמה בהשראת שמן זית בוולדורף אסטוריה
ארוחת גורמה בהשראת שמן זית בוולדורף אסטוריה
ולמה זכינו בכבוד הזה? כי מלון הוולדורף אסטוריה בירושלים השיק מותג פרטי לשמן זית מקורי וייחודי שנרקם בסודי סודות עם משק אחיה, אחד ממותגי שמן הזית המובילים בישראל שזכה בלא מעט מדליות והוקרה בעולם. את שמן הזית הממותג אפשר לרכוש במלון לשימוש ביתי.
שמני זית של משק אחיה
שמני זית של משק אחיה
לרגל ההשקה מציעה מסעדת היוקרה "פאלאס" ארוחת גורמה מפוארת מאת השף האייקוני של המלון, איציק ברק-מזרחי. הארוחה תוגש עד סוף דצמבר 2019 וכל שלושת המנות בה מבוססת על בישול, תיבול, טיגון והשרייה בשמן זית. מקסים נכון?
קונפי דג בשמן זית קורנייקי
קונפי דג בשמן זית קורנייקי
הוזמנו להשקה החגיגית של שמן הזית, שהחלה בטעימה עיוורת של שמנים מסוגים שונים, הנתונים בכוסות זכוכית כחולים על מנת להסוות את מראה השמן וצלילותו ולחוש בטעם בלבד. בטעימה ניתן לחוש בטעמי פירות המשתרבבים לזית, בחלקלקות שונה ובטעם משנה הנתר במעלה הגרון. לכל שמן הטעמים שלו.
שף איציק ברק-מזרחי.
שף איציק ברק-מזרחי. צילום באדיבות וולדורף אסטוריה
בתפריט המיוחד שיוגש כאמור עד סוף שנת 2019 ניכרת השפעה של השוק המקומי וחומרי הגלם הטריים, לצד שימוש בשמני זית מגוונים שלכל אחד מהם האיכויות שלו. הרזומה האדיר של שף איציק מזרחי ברק מבטיח מנות איכותיות בשילובים מפתיעים ומרגשים, כך למנת הפתיח הוגש קפוצ'ינו שורש סלרי עם צנוברים ושמן ריחן, המוגש בספל אספרסו ומתחזה נאמן למקור. טעמיםעמוקים ועשביים הורגשו במנה המנוקדת כמובן בשמן זית.
חזה עוף במילוי פיסטוקים
חזה עוף במילוי פיסטוקים
השף בחר להכין את המנות הראשונות בטכניקות של בישול בקונפי עם שמן זית, זהו בישול ארוך ואיטי על להבה נמוכה, שבסופה המוצר נותר נימוח ועסיסי בעל טעמים וניחוחות של שמן הזית. בטכניקה זו הוגשו שתי מנות ראשונות לבחירה: האחת קונפי דג בס-ים בשמן זית קורנייקי, קראסט קינואה גזרים מקורמלים וקרם פקאן או אופציה נוספת של קונפי סלמון בשמן זית קורנייקי, במסך עשן קנלוני מלפפון במילוי אבוקדו.
אסובוקו טלה בבישול איטי בשמן ארבקינה
אסובוקו טלה בבישול איטי בשמן ארבקינה
טכניקה נוספת לשימוש במטבח היא השרייה בשמן זית המבטיחה ארומה מיוחדת ומעודנת. המנות העיקריות לבחירה כללו חזה עוף מתרנגולי חופש, במילוי פיסטוקים, תפוח אדמה ראטה אפוי בשמן ארבקינה, פרחי כרובית וציר עוף מצומצם, או אסובוקו טלה בבישול איטי בשמן ארבקינה, ארטישוק ירושלמי ירושלמי, בורגול, ירקות שורש וציר טלה מצומצם. בקינוח המפתיע הוגשה לשולחן גלידת שמן זית, קראסט שקדים ואגסים מקורמלים. נשמע מוזר נכון? אבל הטעם מתוק ובו ארומה מיוחדת של שמן זית עדין מאוד, בהחלט יצירת מופת לא צפויה.
גלידת שמן זית מפתיעה
גלידת שמן זית מפתיעה
שף איציק ברק בישל לנשיאים וראשי מדינות, ערך אירועי יוקרה ברחבי העולם ביניהם בHotel De Paris ,במלון Hermitage היוקרתיים, ועכשיו גם אנחנו יכולים ליהנות מקונצרט קולינרי מרתק שכולו כבוד לשמן הזית.
מסעדת פאלאס בוולדורף אסטוריה בירושלים
מחיר הסעודה: 300 ₪ לאדם
שעות פתיחה: ימים א-ה ומוצ"ש בין 18:30 עד 22:30.
המסעדה מגישה במקביל את תפריט המסעדה הרגיל.
מומלץ להזמין מראש מקום.
הזמנות בטלפון: 02-5423333
במייל: [email protected]
מאמרי מערכת