מעשה במעסה

כולם יודעים שזכרון יעקב מזוהה עם יין. אנחנו מכירים אותו בחביות או בקבוקים, אבל מסתבר שיש שימוש אחר, מפתיע, ולא פחות משכר. אחרי ארוחה במסעדת תשבי וג'קוזי עם יין מרלו (מיקב אחר), הבנו שלבב אנוש יכול להיות שמח באמת


aziza | 8.12.2009
ארבעים עגול
לקראת היום הזה בשנה שמתעקש להזכיר לך עד כמה זקנת, החלטתי לפרגן לעצמי ולחצי השני טיפול ספא. אולי בגלל יום ההולדת העגול, הפעם רציתי פינוק יוצא דופן ולא עוד מסאז' שבדי, ארומתרפי, תאילנדי או אינדיאני. שלא תבינו לא נכון, כל מגע שהוא מסב לי שמחה וניחוח חו"לי תמיד עושה לי טוב, אבל 40 זה בכל זאת גיל שדורש התייחסות מיוחדת.

לצורך העניין גייסתי את זה אשר יש לו תמיד פתרונים - גוגל כמובן. התוצאות לא איחרו לבוא ומה שהבהב לי באור נגוהות היה ספא יין. במבט ראשון חשבתי שמדובר בטעות או בהלצה, אבל ככל שהעמקתי הבנתי שמדובר בעניין אמיתי לגמרי ושלשם אני חייבת להגיע, תפוסה או משוחררת.

כן הייתי רוטשילד
וכך מצאנו את עצמנו, ת' ואני, שועטים אל עבר זכרון יעקב. סיור קצר אך מלהיב במושבה ניער את האבק מסיפורי ניל"י ומשפחת אהרונסון, וגילה מדרחוב נחמד של רחוב המייסדים שאפוף בענן התמימות והאומץ של חלוצי העלייה הראשונה. בצדק נהוג לכנות את זכרון ציורית, אבל מעבר ליופיה חשוב שגם תתקשר היטב עם הקיבה של המבקר בה. ואכן, במהרה בא הצורך לאכול. התייעצנו עם חברה מקומית והיא שלחה אותנו למסעדת תשבי, על שם היקב. כמו הברונים דה רוטשילד ישבנו במרפסת וצפינו על העוברים ושבים. רצינו ארוחה קלה שלא תתנגש עם העיסוי, ולכן הזמנו שקשוקה וסלט. הלחם נטרף בטרם עת, השקשוקה נשאבה וכל עלעל בסלט נעלם כלא היה. קילומטראז' ארוך ונאה מאחורינו בתחום ארוחות הבוקר, אבל פה חיכתה לנו הפתעה טובה וטעימה.

עסה בי כרצונך
בכניסה לספא היין המתקרא ימה קיבל אותנו עמית - בעלים, מעסה, מטפל ו...חתיך. מבעוד מועד התעניינתי בכל טיפול שהיה בו רמז לענבים או ליין ולפיכך, מצאתי את עצמי שוכבת על מיטת הטיפולים ומקבלת מעלם החמודות פילינג זרעי ענבים (!) עם מלחים ושאר שמנים. הלכלוך שעטף את גופי בזמן הטיפול לא הטריד אותי ולרגעים ספורים גם לא הטרידה אותי העובדה שאני מחויבת לאיש אחר. רציתי שלא ייגמר לי, אבל מקץ שעה נאלצתי להתעורר. כמובטח בפרסומות, קיוויתי להיראות צעירה ב-10 שנים. זה כמובן לא קרה, אבל עור רך וענוג היה גם היה.

כפינאלה לתענוגות האלה, הובלנו למימי הג'קוזי שלתוכו מזג עמית-עסה-בי-כרצונך - יין מרלו. הרשו לי להוציא את זה: האמינו או לא – ג'קוזי עם מרלו. מה שחום ובועות עושים לאנשים... מול נוף מהמם שצופים עליו תוך כדי שכשוך ומעקב בלתי מזוין אחר אנפות בבריכות הדגים, שתינו יין כמתבקש בספא יין ויצאנו שמחים ומבושמים, תרתי משמע. מי אמר משבר גיל 40?

אז איפה היינו?
ספא יין ימה, טיול בזכרון יעקב, מסעדת תשבי
מאמרי מערכת