מקומות בילוי עם הילדים בחולון

חולון זכתה בשנים האחרונות לכיונוי עיר הילדים ולא בכדי. בעיר יש שלל אטרקציות, מופעי תרבות ואפשרויות בילוי עם הילדים. בילוי יום עם הילדים בחולון הוא כמו ארוחת תרבות המורכבת מכמה מנות משובחות במיוחד כמוזיאון הילדים, דיאלוג בחשיכה או מוזיאון הקומיקס או שהוא משול לטעימה קלילה בחוץ, באחד או כמה מגני הסיפור הרבים שבעיר. הנה מבחר מהמקומות המומלצים לבילוי עם הילדים בחולון


מערכתמפה | 26.6.2011
חולון של המוזיאונים
בתחומי פארק פרס יש כמה אטרקציות מעניינות במרחק הליכה זו מזו. אחת מהן היא מרכז דיאלוג בחשיכה שמאפשר לילדים ולמבוגרים התנסות בחיים ללא חוש הראייה. המבקרים מתרגלים מטלות שבשגרה כשעיניהם מכוסות. בסמוך למרכז נמצא מוזיאון הילדים הישראלי שבו מבקרים הילדים בעולם התחושות והרגשות או לומדים לקבל את השונה במסלול החיזרים, בסיורים מודרכים במסלולים מלאי דמיון ויצירתיות.צעצוע של גלריה הסמוכה, מציגה בסיורים מומחזים, אוספי משחקים כצעצועי פח וכלי רכב. לבילוי אולי תרבותי פחות אך בהחלט מצנן אפשר לסור לפארק המים ימית 2000. במרכז העיר יש כמה וכמה אטרקציות לילדים. בתיאטרון המדיטק אפשר בקלות להיבלע בספריית העץ הנעימה, לשבת על אחת הכריות ולשקוע בספר או להאזין לשעת סיפור וכמובן לצפות באחת מההצגות המצוינות שיש לתיאטרון הילדים להציע. כדאי גם לגשת למוזיאון העיצוב השכן ולהתרשם מהמבנה היפה. מומלץ לבדוק מבעוד מועד אם מתקיימת במוזיאון הפעלת אמנות לילדים באותו היום. במרכז לתיאטרון בובות מוצג אוסף של בובות ובמוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס גם ההורים יכולים להנות מיצירות של בכירי האמנים בתחום בארץ.במרכז האמנותבגובה העיניים לומדים הילדים להכיר סוגים שונים של אמנות בשפה המובנת להם.

חולון של הגנים
בחולון הגדילו לעשות ונוסף על גני שעשוע וגנים ציבוריים כבשאר הערים, יש בעיר גנים המעוצבים בהשראת סיפורי ילדים. כך אפשר להחליק על קרחת בגן סיפור הכינה נחמה,להתרוצץ מסביב לביצה שהתחפשה, ולהתחבא מאחורי חברי הבניין בגן דירה להשכיר. גנים נוספים מוקדשים לסיפורים כדודי שמחה, המפוזר מכפר אז"ר, הנסיך הקטן ועוד קלאסיקות. בשדרות ירושלים משתרע גן הקקטוסים שבשטחו גדלים מאות זנים של הצמחים הקוצניים ולידו הגן היפני המעוצב על פי עקרונות הגינון הקפדניים ביפן. במרכז המבקרים מקווה ישראל צפונית לעיר, אפשר לתאם הפעלות לילדים ולכל המשפחה או לשוטט בשטחי בית הספר ובגן הבוטאני שבתחומו. אי אפשר להזכיר את כל מוקדי התרבות הללו בעיר מבלי להגיד דבר על מרכז המבקרים של מפעל במבה אוסם חטיף שהוא גיבור תרבות בפני עצמו.יום בילוי עם הילדים בערים נוספות:

יום בילוי בצפון, יום בילוי בחיפה יום בילוי בתל אביב, יום בילוי בירושלים,

חופש גדול 2011 - טיולי מים, אטרקציות לילדים, פסטיבלים ואירועים
מאמרי מערכת