מקומות בילוי עם הילדים בשרון

אזור השרון מרובה באטרקציות לילדים. אתרי תיירות חקלאית, שמורות טבע וגנים לאומיים, מוזיאונים ופארקים ציבוריים הם רק חלק ממגוון הבילויים המחכים לילדים. לשם הנוחיות, האטרקציות מרוכזות לפי קרבתן לערים המרכזיות קיסריה, חדרה, הרצליה וכפר סבא.


מערכתמפה | 26.6.2011
אטרקציות באזור קיסריה
האתר המרשים ביותר בעיר הוא הגן לאומי קיסריה, שרידי העיר שבנה הורדוס לכבוד אוגוסטוס קיסר.אם רוצים לטבול בים, כדאי לעשות זאת ב חוף האמה שלאורכו עוברת אמת המים שבנה הורדוס כדי לספק מים לעיר. מוזיאון ראלי בעיר מציג יצירות אמנות מאוסף משפחת רקנאטי. בבנימינה אפשר ללמוד על אנרגיה ירוקה ועל קיימות בגן הסולארי.

אטרקציות בסביבות חדרה וחוף השרון
בקיבוץ עין שמר צפונית לחדרה ובסוף וואדי ערה הילדים יכולים להתוודע לחיי החלוצים בפעילויות מוזיאון החצר הישנה בהמשך, בדרך לחדרה וקצת אחרי קיבוץ גן שמואל בין עצי פרדסים נמצאת משחקיית שביל התפוזים. בין קיסריה לחדרה נמצאת תחנת הכוח אורות רבין המזוהה בזכות צמד הארובות. התחנה משמשת כמרכז מבקרים של חברת החשמל. חוות חפציבה הסמוכה שבנה יהושע חנקין כחווה חקלאית, משמשת כיום כמוזיאון לתולדות היישוב וכן כמרכז הדרכה של חברת החשמל. בקיבוץ גבעת חיים איחוד הנמצא כעשרה קילומטרים דרומית מזרחית לחדרה, יכולים הילדים ללטף בעלי חיים בפינת החי לגעת בחיות. מערבה מגבעת חיים, כדאי לבקר במשחקיית שחק אותהוב גן הלאומי נחל אלכסנדר שבמימיו שוחה האוכלוסייה הגדולה ביותר של צבים רכים בארץ.במושב כפר ויתקין שבקרבת נחל אלכסנדר,ילמדו אתכם כל מה שרציתים לדעת על חיי הפרות ברפת שביל החלב ואם בצבים עסקינן במרכז להצלת צבי ים שבמכמורת תוכלו לחזות בצבים פגועים המשתקמים במקום. בעונה המתאימה אפשר לקחת חלק בשחרור צבים שאך זה בקעו מביצתם.

אוכל שגם הילדים יהנו ממנו יש במסעדת שיפודי אולגה וכן בקפה חנקין הצופה על הים.

אטרקציות בעמק חפר
בקיבוץ העוגן שבמרחק כמה דקות נסיעה מגבעת חיים, הילדים האנרגטיים והאמיצים יותר יכולים להוציא את המרץ על קיר טיפוס. מזרחה להעוגן, ביישוב בחן, נמצאת חוות הסחלבים אוטופיה. בישוב קדימה-צורן, דרום מערבית לבחן, אפשר להשתתף בסדנת נגרות ולבנות צעצועי עץ בסוס ועגלה. במושב עין ורד הסמוך מוצג אוסף מרשים של היסטוריה ציונית על גלגלים במוזיאון הטרקטורים חוויית גלגלים אחרת היא נהיגה ברכבי תומקאר בתומטיים שבמושב חרות. בקיבוץ אייל שליד כפר סבא אוסף אורי סהר מכוניות עתיקות, משפץ ומקים אותן לתחייה. בגן חיים, מעט דרומה מכפר סבא, נמצא מרכז המבקרים עולם האווז שהביקור בו עונה על כל מה שרציתים לדעת על האווזים ולא שאלתם.

מסעדות מומלצות המתאימות לילדים בעמק חפר: מסעדת מטעמי ניסים הטריפוליטאית בקדימה-צורן וחומוסיית לול בכפר סבא.

אטרקציות בסביבות הרצליה ורעננה
בהרצליה, הילדים משחקים בגדולים במשחקיית פיקולוניה המדמה את עולם המבוגרים. לסיום רגוע של יום פעלתני במיוחד, כדאי לסור לפארק רעננה, לפקוד את פינת החי שבו, את מתקני השעשועים או סתם לשכב פרקדן מול האגם .

יש הרבה מסעדות שמתאימות לילדים באזור התעשייה של הרצליה פיתוח: מיטבר הרצליה, ג'ויה האיטלקית, מוזס, בישול טירפוליטאי ביתי במסעדת המטבח של ריטה והחומוסיה ברמת השרון.

יום בילוי עם הילדים בערים נוספות:

יום בילוי בצפון, יום בילוי בחיפה יום בילוי בתל אביב, יום בילוי בירושלים,

חופש גדול 2011 - טיולי מים, אטרקציות לילדים, פסטיבלים ואירועים
מאמרי מערכת