חופש גדול 2012 - מקומות בילוי עם הילדים בצפון

כחלק הקריר יותר בישראל, אם אפשר להשתמש במילה הזו כשמדברים על חודשי הקיץ בארץ, צפון הארץ מהווה מקום מפלט מהחום של הדרום ומהלחות של המרכז. בנחלים הזורמים וביערות המוצלים אפשר לבלות בטבע גם ביולי-אוגוסט מבלי לחוש צורך עז בקירור מלאכותי. כמובן שגם מקומם של המוזיאונים, מרכזי המבקרים ואתרי התיירות החקלאית לא נפקד. הנה לפניכם מבחר ממקומות הבילוי לכל המשפחה בגליל ובגולן


מערכתמפה | 26.6.2011
אטרקציות לילדים בגולן
בפתחה של רמת הגולן, מכיוון דרום, שוכנת חוות התנינים חמת גדר. כ-20 קילומטרים צפונה משם באבני אית"ן, רפת רובוטית משוכללת ובסמוך אתר קטיף עצמי של פירות קיץ, קסם הפרי. ליד מושב כנף, ממזרח לכינרת מעיין כנף מאפשר טבילה מרעננת במימיו הצוננים.בבירת הגולן, קצרין, מציג בית הבד של הגולן את התהליך שעוברים זיתים מן המסיק ועד להפקת השמן. באזור התעשייה של קצרין, מרכז המבקרים קסם הגולן מוקדש לחבל הארץ שעל שמו הוא נקרא. במבשלת הגולן שבקומת המרתף של המרכז אפשר לראות תהליך ייצור בירה ואף לאכול במסעדה במקום. דרומה לקצרין נמצאת שמורת היהודיה שחמישה נחלים זורמים בתחומה. אם רוצים להשתכשך במים קרים, אפשר לנסוע לבריכת אורחה שליד יונתן. צפונה מקצרין, במתחם בל עפרי שבקדמת צבי, עורכים סדנאות המשחזרות את החיים בימי קדם. ברפת צפון הגולן בקיבוץ אורטל חושפים בפניכם את חיי הפרות בעידן ההייטק. ב בוסתן הגולן שבקיבוץ עין זיוון הסמוך אפשר למלא את הבטן ואת הסל בפירות בקטיף עצמי. במרום גולן שבצפון הרמה, לומדים על גלגולם של הפירות הנשירים מהעץ אל מדפי החנויות, במרכז המבקרים דרך הפרי. ביער האיילים שב יער אודם פוגשים איילים ממינים רבים.

מסעדות המתאימות לילדים בגולן: מסעדת עמק הבוקרים, מסעדת קדירת המכשפה והחלבן, מסעדת סוזנה.

אטרקציות לילדים בגליל


אטרקציות לילדים בגליל המערבי

בנהריה כדאי לבקר ב גן הבוטני הזואולוגי, ובקיבוץ מצובה , צפונית משם, אפשר להתיידד עם בעלי חיים שבדרך כלל אינם משמשים כחיות מחמד עולם הזוחלים של גולן. למעוניינים בשכשוך במים כדאי לחתור לפעילות ספורטיבית בימיה בראש הניקרה וכמובן לבקר במצוקים הלבנים של ראש הניקרה.

מסעדות מתאימות לילדים באזור:מסעדת אלומה, חומוס אבו אדהם, שווארמה מוראד כארם. מסעדת אלומה.

אטרקציות לילדים בגליל התחתון

לחובבי הארכיאולוגיה וההיסטוריה כדאי לבקר בגן הלאומי בית שערים שמערות הקבורה שבו מספקות הנאה קרירה. חובבי הרפתות, לעומתם, יכולים לבוא על סיפוקים ברפת שביל פרות החלב שבבית לחם הגלילית. בנצרת אפשר להמתיק את הזמן במרכז המבקרים עלית. בחלקו המזרחי של הגליל התחתון, בכפר תבור שלמרגלות הר תבור, תוכלו להגשים חלום חיים ולנהוג בטרקטור על הירח במוזיאון הטרקטורים ג'ונדירלנד או לטעום מרציפנים ב מוזיאון המרציפן. במוזיאון המושבה נראים יפה חיי הראשונים במסחה. בכפר הבדואי שיבלי שמצדו השני של הכביש, מוצגת המורשת הבדואית ב בית דיאב. במושב שדמות דבורה, צפונה מכפר תבור, נמצא פארק דרך העץ, שבו משחקי מחשבה ומבוך עשויים מעץ וכן שטח קמפינג מצוין. ב דבורת התבור באותו מושב, מספרים לכם את כל האמת על חיי הכוורת. ביודפת שבאזור כרמיאל כדאי להגיד שלום לקרובי משפחתנו ב יער הקופים. למחפשים חוויה רטובה וחשאית בריכת השחייה הסודית שבצומת מורן תענה על הדרישה.

מסעדות מתאימות לילדים באזור:מסעדת אוקטגון, מסעדת חלב עם הרוח,מסעדת צ'רקסיה.

אטרקציות לילדים בגליל העליון

בחוות בת יער בעמוקה שליד צפת יש מגוון של פעילויות לילדים. צפון מזרח משם, באצבע הגליל, שוכנת ממלכת הציפורים שמורת הטבע החולה, כדאי להתחיל את הביקור בה בבמרכז המבקרים עופוריה. החצר הישנה בקיבוץ תל חי צפונה מהחולה, משחזרת את חיי היו יום של החלוצים וב מוזיאון הצילום בגן התעשייה בתל חי, מתקיימות סדנאות צילום לילדים. למצפינים לכת, מומלץ להזרים קצת אדרנלין לגוף בפעילות אתגרית בצוק מנרה ובקצה אצבע הגליל נמתח אחד המסלולים הנעימים ביותר בימות הקיץ בטיול המים משניר לשאר ישוב בנחל הבניאס. ממנו, אפשר לרדת דרומה ומערבה ונסוע באחד מכבישי הנוף היפים בארץ, כביש הצפון. בדרך, שווה להיכנס לאגם החי שבקיבוץ יראון, לדוג, לערוך פיקניק ולזכור שהחיים, בסך הכל, יפים.

מסעדות מתאימות לילדים באזור: מסעדת ליאלי בירות, :מסעדת עזבה, מסעדת אל אסיל, מסעדת הבוסתן.

יום בילוי עם הילדים בערים נוספות:

יום בילוי בחיפה יום בילוי בתל אביב, יום בילוי בירושלים, יום בילוי באילת,

חופש גדול 2011 - טיולי מים, אטרקציות לילדים, פסטיבלים ואירועים
מאמרי מערכת