חופש גדול 2011 - מקומות בילוי עם הילדים מסביב לכינרת

הכינרת, אגם קטן שמפלס המים שלו משול למפלס הרווחה או הדאגות של תושבי ישראל, מהווה מוקד משיכה עצום למשפחות בחופש הגדול. גם ביישובים שמסביב לכינרת יש שפע של אטרקציות לילדים. קצת קשה למצוא פה פינה שקטה ושלווה בקיץ, אבל אין כאן חול ובטח לא מלח שיצרוב בעיניים. כל שצריך הוא לבחור חוף, למתוח את המחצלת מתחת לעץ אקליפטוס ולהתמסר למים המתוקים.


מערכתמפה | 20.9.2016
דרך בקעת בית שאן ועמק הירדן אל הכינרת
הנסיעה בעמק הירדן מעניקה לנוסעים בה תחושה כאילו הם עושים את דרכם באפריקה, צמחיית המים הסבוכה, הירדן הנגלה לרגע ונעלם שוב בין עצי התמר ומטעי ההדרים, הגבעות הנמוכות משווים לדרך מראה פראי. עמק בית שאן, המוביל לעמק הירדן, משופע במעיינות שאפשר לעצור ולטבול בהם אם קשה להתאפק עד להגעה לאגם.

ליד קיבוץ ניר דוד מקובצות נקודות עניין רבות שבכוחן למלא יום פעילות שלם. פארק המעיינות תוחם בשטחו את נחל קיבוצים, את עין שוקק ואת עין מודע. בכולם אפשר להיכנס למים ולחסות בצל העצים המקיפים אותם. בסמוך לו נמצא גן השלושה, הוא הסחנה הירוק והמטופח. דיירי הגן גורו הקנגורו, הקואלות והתוכים הצבעוניים, מוסרים ד"ש חמה מאוסטרליה בפארק הצמוד. בפתחו של גן עדן, בית שאן, מצוי הגן הלאומי בית שאן המציג שרידים של עיר שראתה דורות רבים של כובשים ותרבויות. החם הכבד בקיץ מקשה על הביקור פה ביום, אבל בערב מוקרן המיצג לילות שאן. בפתחו של עמק הירדן יש עוד נקודת רטובה אחת בפארק גני חוגה שבו מדשאות מוריקות ובריכות מי מעיין. יוצאים לדרך המסתלסלת. באתר גשר הישנה לומדים על תולדות הקיבוץ ועל רוטנברג המחשמל. אפשר להשלים את הביקור בשרידי הסכר בפארק נהריים. בקיבוץ בית זרע מתקיימות סדנאות יצירה בבצק סוכר במתוקאיה ולמי שכבר נסחף בזרם המתוק מתקיימות בגליתא בדגניה ב' סדנאות שוקולד.

מסעדות באזור: חוות התבלינים בגלבוע, דג דגן, מוזה, רוטנברג.

מסביב לכינרת ממערב למזרח

ברוב רוי שליד קבוצת כינרת שטים בקאנו בסגנון אינדיאני. טבריה, למרות מיקומה האטרקטיבי על שפת הכינרת, איננה משופעת באטרקציות לילדים. בפארק מים חוף גיא יש מתקני מים ומגלשות. בטיילת העירונית מוצג מדי ערב המיצג טיבריום. פארק הירדן הדרומי שבצפון הכינרת מספק צל רב ושטח ללון בו. בתחומו אפשר לצאת לשיט רגוע בקייקים באבו קייק. מסלול הטיול המוצל בשפך משושים בשמורת בית צידה הסמוכה לא ישאיר אתכם יבשים לרגע. מעט דרומה משם, נמל עין גב מציע שיטוט רגוע לאורכו. רכבת קטנה יוצאת ממנו לסיור מודרך בין שבילי הקיבוץ ובנגרייה של סבא יוסי שבנמל נערכות סדנאות נגרות ויש משחקיית עץ נעימה ויצירתית.

מסעדות באזור: מסעדת דקס,מרינדו עין גב, מסעדת עין גב.

חופים מסביב לכינרת

חופש גדול 2011 - טיולי מים, אטרקציות לילדים, פסטיבלים ואירועים
מאמרי מערכת