המסעדות המומלצות שלי

חיליק גורפינקל, עורך תחום המסעדות, מגלה כל יום מחדש כמה נהדר האוכל שלנו, ולא רק של הרושפלדים והאייל שניים. מסעדות מכל הסוגים שחיליק אוהב במיוחד


חיליק גורפינקל | 7.11.2018
ארבע שנים אני עובד באתר מפה באינטרנט, וכמעט לא שמתי לב איך הזמן עבר. הרבה לפני שהגעתי לכאן כבר ידעתי מהם מומלצי מפה. לא ידעתי כמובן איך זה עובד, אבל מה שלמדתי מצא חן בעיני מאוד.

מומלצי מפה הם בעיני מפעל יוצא דופן. ניסיון חד פעמי לבחור את הטובים בתחום בכל תחומי הפנאי, בדרך שאינה מוכרת בשום מקום אחר. שילוב של אנשים שהם מומחים בתחומם עם עשרות אלפי מנויים הגולשים באתר ומביעים את דעתם, וביחד יוצרים תמהיל מרתק של דעות על כל מה שאפשר בתחום התרבות והפנאי.

קלואליס והפלאפל בשעריים
התחום שבו אני עוסק, תחום המסעדות, משלב ללא הבדלה גבוה ונמוך, יוקרתי ויום יומי, פשוט ומתוחכם, יקר וזול. זה לצד זה מככבים ברשימות מסעדותיהם של יונתן רושפלד, הרברט סמואל וצפון אברקסס של אייל שני, יחד עם החומוס של אבו חסן ביפו וסעיד בעכו. השווארמה של מוראד כארם בכפר יאסיף זוכה ללא פחות כבוד מהמסעדה החדשה של חיים כהן, פלאפל השכונה ברחובות למעמד בכיר כמו זה של מסעדת היוקרה קלואליס ברמת גן.

בארבע שנים שבהן אני נמצא כאן, אני גם ממשיך את דרכם של כתבי אוכל מופלאים כמו חני פרבר ז"ל ורונית ורד תבדל"א, גם מוסיף שני גרוש משל עצמי, וגם לומד המון, כל בוקר מחדש, מהדירוגים שלכם - מנויי אתר מפה. אחרי שאני אוכל שוב את הסביח של אפי ומסדר את הראש עם הבירה של ליאור במנזר, אני נזכר שהגיע הזמן לבדוק שוב מה שלום אורי בורי בעכו, סמי וסוסו בבאר שבע, חוות קורנמל בנגב ויקב שאטו גולן ברמת הגולן. אני אוכל יום אחרי יום אצל שאול טבת בסטפן בראון ובחצ'פורייה בשוק מחנה יהודה, ברומניות של חיפה, הטריפוליטאיות של נתניה, הבולגריות של יפו והחומוסיות של עכו. ואני מגלה שוב עד כמה נהדר יכול להיות האוכל שלנו. לא רק של הרושפלדים והאייל שניים. גם של החוביזה של נדימה בשוק ואדי ניסנס, הבוריק בקראוון הנייד בגינה בגבעת אולגה, ושיפוד הרוטפלייש של הברברי, הלא הוא דני ברחוב קדם ביפו.

מבשלות בוטיק וגבינות עיזים
אני מוצא שוב ושוב עלי בר מענייינים בשווקים של נצרת ועכו, לחמים חדשים אצל אורי שפט בלחמים ובבר הלחם בצפון תל אביב, קפה טוב אצל שירי בקפה בשוק הכרמל ובקפה אווא בחיפה, יין נהדר במאות יקבי הבוטיק החדשים והישנים, בירה במבשלות הבוטיק שצצות כאן לאחרונה כמו פטריות אחרי הגשם, גבינות עיזים נפלאות אצל שי זלצר ובמחלבת חלב עם הרוח ובעצם מה לא. ואני פוגש אנשים. אתכם הגולשים ואת המסעדנים, הייננים, האופים, הגבנים, השוקולטיירים, מבשלי הבירה ורוקחי הריבות. הם כולם כאן, מחכים לכם ולי כל בוקר, באתר מפה.


תוכן מומלץ לעיון: מסעדות בצפון, מסעדות בחיפה, מסעדות בהרצליה
מאמרי מערכת