הילה ויונתן פלקוביץ - חוות הילה

חוות הילה היא שילוב נהדר בין אהבת האדמה ואהבת האדם. הילה ויונתן פלקוביץ הקימו בארבע ידיים, ולפעמים עם עוד כמה ידיים של חברים שהגיעו לתמוך, את אחד ממתחמי האירוח היפים בארץ שמשלב בטבעיות בין חקלאות לתיירות. חובבי לינת השטח זוכים אצלם לשדרוג מהותי בתנאי הלינה כשבמקביל נאמני הפינוקים והמפונקים יכולים לחוות כאן לינת שטח בתנאים של חמישה כוכבים. הילה ויונתן כבשו אותנו באנושיות, בפשטות, בחיבור לאדמה ובכישרון שלהם המפוזר בנדיבות בכל חלקי החווה. את הראיון ערכנו עם יונתן, הילה בדיוק קיבלה קבוצה שהגיעה להתארח


יעל צור | 10.12.2012
צילום: אייל טואג
צילום: אייל טואג
חוות הילה
בעלי העסק: הילה ויונתן פלקוביץ
איפה? כפר יחזקאל, עמק יזרעאל
שנת הקמה: 2010

איך הגיע הרעיון להקים את חוות הילה?
הילה, שהיא וטרינרית, מאוד אוהבת לארח ואוהבת את הקשר עם האנשים. תמיד יש אצלנו חברים בבית. אני מגיע ממשפחה שעוסקת בחקלאות והיה לנו חלום להקים מעין משק אוטרקי שאפשר לשלב בו חוויה חקלאית ומפגש עם אנשים. לא רצינו משק חקלאי מסורתי שמתאפיין בגידול מרכזי, אלא משק שיש בו מגוון גידולים, כל אחד בקנה מידה קטן, שמהם אפשר להפיק תוצרת בוטיק העונה על צרכינו. במקביל היה לנו חשוב שזה יהיה מקום מרוחק ממרכז הארץ שמציע נוף חקלאי יפה, מחובר לחוויה של השטח אך עדיין מזמין מאוד ונעים. ראינו הרבה מקומות עד שהגענו למשק הזה בכפר יחזקאל שענה בדיוק על מה שרצינו.

מחלום למציאות - מה יש כיום במתחם?
מלבד חאן האירוח, בהיבט החקלאי יש לנו כיום גפנים שנותנות השנה יין ראשון. זיתים שמהם אנו מפיקים שמן, מטע עצי פקאן ובוסתן עצי פרי מגוון שאפשר למצוא בו גויאבות, ליצ'י, פסיפלורה ועצי הדר למיניהם. המגוון הזה מבטיח תוצרת חקלאית לאורך כל השנה. יש לנו עיזים שמהחלב שלהן התחלנו לייצר גבינות ויוגורטים.

מה אתה הכי אוהב בחווה?
הסוויטה האפריקאית. זאת הייתה אהבה מהתמונה הראשונה שראיתי באינטרנט. חיפשתי הרבה זמן באיזו טכניקה לבנות אותה, וכשהגעתי לתמונה שלה ידעתי שמצאתי. מבחינתי זה ה'תכשיט'. אבל אני גם מאוד אוהב את פינת הישיבה שמחוץ לסטודיו, היכן שהאירוח והטבע נפגשים.

מה החלומות שלכם לגבי החאן?
ליצור מגוון רחב יותר של מוצרי חלב עיזים, להוסיף גידולי ירקות אורגניים עונתיים ולהקים עוד סוויטת שטח. במסעדה אנחנו רוצים ליצור פינת ישיבה עם ספרייה, פינת מידע מקיפה לטיולים באזור, דוכן מיצים ותצוגה של המוצרים המופקים בחווה.

לולא חוות הילה הייתם...?
הילה – משקיעה יותר זמן במרפאה הווטרינרית שלי בכפר תבור.
יונתן – מעמיק יותר בנגרות. למדתי נגרות בלונדון ועסקתי בכך תקופה בנגריה במושב קדרון.

לאן אתם יוצאים לנופש?
אם אנחנו יוצאים לחופשה בארץ, אנחנו מתארחים לרוב אצל חברים בערבה. אנחנו אוהבים מאוד את היישוב צוקים ואת המתחמים התיירותיים שיש בו. הם קרובים לתפיסת עולמנו - תיירות המחוברת לטבע ולמרחב שבו היא נמצאת, מבלי להתפשר על רמת אירוח גבוהה. יש לי משפחה גדולה בפינלנד כך שבקיץ אנחנו תמיד מבקרים שם. את החורף הישראלי אנחנו אוהבים לחמם בחופשה ארוכה ביעדים אקזוטיים כמו חופי תאילנד, הודו ועוד היד נטויה. בקטן – אנחנו אוהבים מאוד את תל אביב ובעיקר לשבת באדוארד - בר השייך לאח של חבר שבו תמיד פוגשים חברים.

האם אתם עוקבים אחרי חוות הילה באתר מפה?
לא ממש. אנחנו קצת מזניחים את הפאן השיווקי. אבל אנחנו שומעים מאנשים שמגיעים אלינו.

האם אתם מדביקים את מומלץ מפה ואיפה?
כן, ברור. במסעדה.

האם אתם משנים דברים בעקבות ביקורות/הצעות של אורחים?
כל הזמן. בעקבות חוות דעת של אחד האורחים שהתלונן שקשה ללכת יחפים, הוספנו שביל אבנים ממתחם הבריכה אל הסטודיו שנעים ללכת עליו יחפים, וגם מקלחת חצר שאפשר להישטף בה אחרי הבילוי בבריכה. בעקבות ביקורת של אורחים מבוגרים שאמרו שבשעות החשיכה המאוחרות היה להם לא נעים ללכת עד מתחם השירותים המרכזי, הוספנו יחידת שירותים בסמוך לסטודיו.

יש דור המשך?
יש לנו שני בנים, עמרי בן 4 ואבישי בן שנה וחצי. קצת מוקדם לדעת.
מאמרי מערכת