יוסוף עלי - מלונית הבוסתן

הכנסת אורחים לבבית במיוחד מצפה לאורחים של יוסוף עלי בעין אל אסד. את עלי ומשפחתו אנו מלווים במפה החל משנת 2005, שמחים על כל דירוג אוהד שנכתב עליהם ויש הרבה כאלה. חדרי האירוח אולי פשוטים, אך לא בהם עיקר העניין. לא צריך לקרוא בין השורות או לנחש, מהות האירוח כאן היא המארחים. הם לא נחבאים אל מאחורי הכלים אלא נמצאים בפרונט וגורמים לכל אחד להרגיש בן בית.


יעל צור | 23.12.2012
צילום: אייל טואג
צילום: אייל טואג
מלונית הבוסתן
בעל העסק: יוסוף עלי
איפה? עין אל אסד, גליל מערבי
שנת הקמה: 2004


מה גרם לך להקים את מלונית הבוסתן?
אני פנסיונר של משרד החינוך, הייתי 34 שנה מנהל בית ספר יסודי בכפר וכשיצאתי לפנסיה חשבתי מה לעשות. אני לא יכול לשבת בחיבוק ידיים וגם אני חושב על העתיד של המשפחה שלי. העסק יעבור אליהם ביום מן הימים. חשבתי להקים דיר אבל חבר מועצה בכפר אמר לי שזה לא מכובד עבור מנהל בית ספר ויעץ לי לפנות לתחום האירוח.

מה הדרייב שמניע אותך?
אני מאוד אוהב לארח, ירשתי מאבא שלי את ההנאה מהכנסת האורחים.

חוויות יוצאות דופן, אורחים שזכורים לך במיוחד?
מתקיימים אצלי הרבה פעמים כנסים של רופאים ובכנס שהתקיים כאן בשנת 2007 אורח הכבוד היה פרופסור צ'חנובר, זוכה פרס נובל לכימיה. התרשמתי מהצניעות של האדם. גם פרופסור ששון סומך והמשורר רוני סומק לנו אצלי אחרי שהשתתפו בפסטיבל שירה וספרות ערבית שנערך במע'אר. עוד אירוע שזכור לי במיוחד, היה כשהזמנתי 150 איש לאירוע הפתיחה ב-2004 והגיעו 300. כמות שיא. אירחנו בנגלות את כל האורחים.

מה התוכניות בעתיד?
להגדיל את מספר החדרים.

אם לא היית מקים את המלונית – מה היית עושה?
אני מאוד אוהב בעלי חיים, אני רועה בקר מילדות אבל לא יכול לעסוק בזה היום מסיבות פיזיות.

לאן אתה יוצא לנופש?
אני מאוד אוהב את ים המלח ואילת. אוהב באילת את מלון מג'יק פאלאס. אין כמו האוכל בבתי המלון בארץ. הייתי בפראג וגם בקרואטיה וסלובניה, והאוכל במלונות בארץ הכי טוב.

יש דור המשך?
יש לי שלושה בנים ושלוש בנות. הבנים גרים בכפר ועוזרים לי כשיש להם חופש ממקומות העבודה שלהם. הבנות כולן מורות, נשואות וגרות בכפרים אחרים. כשיש צורך אני מזעיק אותן לכפר והן באות לעזור לי. גם הכלות עוזרות. יש לי 14 נכדים והגדולים עוזרים במסעדה, ממלצרים.

מה הפריט הכי אהוב עליך בעסק
הלובי. היכן שיושבים, שותים כוס קפה ביחד והאורחים הופכים להיות בני בית. כל אורח בטוח חוזר.

האם אתה עוקב אחרי העסק שלך באתר מפה? בודק דירוגים?
בוודאי. אני שואל כל אורח שמתקשר להזמין מקום דרך איזה אתר הגיע ואם הוא מנוי של מפה - אני שואל מה הציון שלי כרגע באתר. הגעתי למפה בזכות אורן ולימור מתל מונד שהגיעו להתארח אצלי בסוף קיץ 2005 ושאלו אותי למה אני לא מופיע באתר. לא הכרתי את האתר ולא רציתי לשלם עבור פרסום. כשהבנתי שהפרסום אינו בתשלום, הצטרפתי לאתר והחל מ-2006 אני מומלץ מפה. צוות בודקים של האתר הגיע לכאן פעמיים.

האם אתה מדביק את מדבקת מומלץ מפה?
על החלון בחדר האוכל ובמועדון.

האם שינית משהו בעסק בעקבות ביקורות או הצעות של אורחים?
כן בוודאי, אני מאוד רגיש להערות של האורחים ומבצע שינויים במידת האפשר. למשל הוספתי מנורות חירום בכל החדרים אחרי שאורחים אמרו שכדאי.

מה החלומות שלך?
שהעסק ימשיך לשגשג. שהבנים ימשיכו את העסק ושנגיע לציון יותר מ 9.5 באתר מפה.
מאמרי מערכת