נטע ומריאן שוויצר - ספא דרך הגוף

משבר גיל הארבעים יצר טוויסט בעלילת חייהם של נטע ומריאן שוויצר. מריאן, שהיה מעצב פנים בעל משרד עם שותפים, החליט לעזוב הכל וביחד עם זוגתו עבר לגור בפיליפינים. במשך שבע שנים הם גרו באי בורקאי, עיסו בספא מקומי ונסעו להודו כדי ללמוד איורוודה סיד – שיטת הטיפול המתורגלת בספא "דרך הגוף" שבבעלותם. את הספא פתחו ב-2005 בבית היפואי המקסים שבו גרו בעבר, ובעתיד יציעו שם גם לינה על הגג. משיחה עם נטע למדנו שבכל יום הם מגשימים את חלומם מול הים


עדי אלון | 25.12.2012
ספא דרך הגוף
בעלי העסק: נטע ומריאן שוויצר
איפה? יפו
שנת הקמה: 2005


איך נולד הספא?
בטיול שאחרי הצבא עשיתי קורס עיסוי תאילנדי בצ'יאנג מאי. בהמשך למדתי שיטות טיפול נוספות, אבל כשחוויתי לראשונה את הטכניקה איורוודה סיד הרגשתי שהגעתי הביתה. את הקורס המתקדם עשינו בגואה שבהודו ועם הזמן התגבש החלום המשותף ליצור בית למטפלים מעולים.

מה זה איורוודה סיד?
טכניקת עיסוי עמוקה ומרגיעה, שבה המטפל נעזר בגופו כדי למתוח ולשחרר את המטופל. באיורוודה סיד משתמשים בשמן שומשום ובאבקה משורש צמח הקלמוס הממריץ את הדם. העיסוי נמשך שעה ועשרים, כולל עשר דקות מנוחה ומתבצע בשכיבה על גבי מזרן. בספא אפשר לבחור בין שתי טכניקות טיפול נוספות – שילוב של עיסוי שבדי ועיסוי רקמות עמוק ברוח איורוודה סיד או שילוב בין עיסוי תאילנדי לשיאצו, המתבצע בלבוש מלא.

מהו סוד ההצלחה של הספא?
אני תמיד מאמינה שאם יש לך חלום ואתה עושה אותו במקצועיות ובדיוק, זה חייב להצליח. בספא אנחנו צוות קטן אבל מקצועי ומנוסה. לא כולם עושים הכל, יש התמחויות והמטפלים לא עושים יותר משני טיפולים ברצף וכך משמרים את הכוחות. הכיף מבחינתנו הוא כשאדם יוצא ואומר שעבר חוויה טובה. בשביל הדברים האלה אנחנו עובדים.

איך זה לעבוד ביחד?
יש בזה קשיים, אבל כיף ליצור ביחד ולקבל גיבוי תמידי ממישהו.

מהו חלומכם לעתיד?
החלום שלנו הוא שהמקום ימשיך לפרוח ולצמוח, וימשיך לשמש פינה שאפשר לברוח אליה באמצע העיר.

יש דור המשך לספא?
דור ההמשך חי ונושם פה בצוות המטפלים המדהים שלנו. אנחנו כמו משפחה, ובכל רגע נתון אני מוכנה להישכב תחת ידיהם.

האם קיבלתם הערות או ביקורות ויישמתם אותן?
אנחנו מאוד אוהבים ביקורות, משום שבדרך כלל הן בונות. המקום הזה גדל איתנו וכל הזמן משתנה ומשתפר. אנחנו תמיד לוקחים לתשומת ליבנו את ההערות של אנשים. למשל, פעם אמרו לנו משהו לגבי זה שלא היו לנו חלוקים, והיום יש לנו חלוקים מיפן שלא מתכווצים.

מה מניע אתכם?
פעם בשבועיים כל אחד מהמטפלים, כולל אנחנו, מעניקים טיפול אחד לשני. תמיד כשאנחנו יוצאים מעיסוי, אנחנו אומרים: איזה כיף למי שבא אלינו. בעולם המערבי העיסוי הוא כמו סרט נע ולא ממש משנה מי עושה ומה עושה. אצלנו זו ממש תחזוקה של הגוף.

האם יש בספא פריט שאהוב עליך במיוחד?
כשהכרתי את מריאן, היה לו ארגז ענק עם אוסף של כל מיני דברים. בכל פעם הוא היה מוציא את ארגז ההפתעות ושולף משם שרשרת שקנה בשוק פשפשים באירופה, כד קטן ועוד. בסופו של דבר כל פריט מצא את מקומו בבית. חשבנו על כל פרט במקום הזה - מהמוזיקה ועד לסדינים הלבנים.

יש לך המלצה לגולשי מפה?
אנחנו מאוד אוהבים את מסעדת קלמטה היוונית, שאליה אנחנו שולחים את האורחים שלנו. ארוחה שם היא תמיד בינגו ומרגישים שם כמו ביוון. זה המשך מעולה לעיסוי שמקבלים כאן.
מאמרי מערכת