ז'נט פיין - רוח ים במכמורת

לשאלה איך הגיעה למכמורת, עונה ז'נט "ירדתי מהאלפים" וצוחקת. היא נולדה בשוויץ וגדלה בעיירה כפרית שנמצאת במרחק חצי שעה נסיעה מציריך. בגיל 20 הגיעה כמתנדבת לקיבוץ משמרות, הכירה שם את עפר בעלה לעתיד ונשארה בארץ ללימודי עיצוב קרמי בבצלאל. עפר מורה לימאות וכך מצאו עצמם בסופה של דרך מתמקמים במכמורת, קרוב אל הים. ז'נט בעלת שמחת חיים וחיוך חף ממאמץ, עיניה הכחולות כמו הים הן בונוס. שני הצימרים שהקימה ליד הבית דומים לה - מקסימים בפשטותם.


יעל צור | 27.12.2012
צילום: אייל טואג
צילום: אייל טואג
צימרים רוח ים
בעלי העסק: ז'נט ועפר פיין
איפה? מכמורת
שנת הקמה 2004


מה גרם לך להקים את הצימרים?
בשוויץ ענף המלונאות מאוד מפותח ובעבר התלבטתי אם לעסוק בזה. בסופו של דבר בחרתי בלימודי עיצוב קרמי ונהניתי מכל רגע. במכמורת היה לנו ליד הבית שטח גדול שהקמתי בו סטודיו לקרמיקה ועדיין נשאר מקום. המשפחה משוויץ מגיעה אלי כל שנה להתארח וחשבתי שיהיה נחמד אם יהיה לי מקום נוח לארח אותם.

מה הדרייב שלך?
אני מאוד אוהבת לארח, אוהבת אנשים ואוהבת לעצב דברים יפים. הבית הוא כמו פסיכולוג. אני נהנית לראות איך אנשים נכנסים לצימר ומתחברים לאווירה, לפרטים הקטנים שהמקום מציע. אני אוהבת לפזר פרחים בצימר, לסדר את המיטה יפה. פשוט אוהבת את העיסוק בזה. הצימרים הם כמו בונבוניירה, יותר כיף לי לסדר את הצימרים מאשר את הבית הפרטי שלי. אני נהנית כשאנשים באים ויש חגיגה, כששמח.

חוויות יוצאות דופן?
יש לי הרבה סיפורים מרגשים. סיפורים אישיים של אורחים שמגיעים לצימרים ומשתפים אותי בסיבה לחופשה. מתחילים לדבר והלב נפתח.

אם לא היית מקימה צימרים היית...?
מרחיבה את העיסוק בקרמיקה. גם היום יש לי סטודיו פעיל. בשוויץ הייתי מורה ואני משלבת את שתי האהבות שלי. מאוד אוהבת ללמד ילדים בסטודיו. זו תרפיה באומנות.

איפה את נופשת?
אני נוסעת הרבה לשוויץ. בארץ אני מאוד אוהבת את המדבר, שם אנחנו מבקרים חברים, אבל הכי טוב לי בבית. חגגנו כל המשפחה יום הולדת לבעלי בצימרים חמדתיה שבאילניה ומאוד אהבנו.

יש דור המשך?
בינתיים כולם גרים פה. אבא שלי יצר יין בשוויץ והבן שלי מגלה בזה עניין ולומד ייננות. הבנות עדיין צעירות.

מה הפריט הכי אהוב עליך בעסק?
תחרוֹת שאמא שלי הכינה, קרמיקות שאני יצרתי, דברים אישיים שלי שאני קשורה אליהם והבאתי לצימרים. אני אוהבת את האווירה שיש במקום, הוא מזכיר לי קצת את הנופים הכפריים באיטליה, מקום הולדתה של אמי.

שינית משהו בעסק בעקבות ביקורת או הצעה של אורחים?
אני מקשיבה הרבה ולוקחת ללב. למשל, הוספנו ג'קוזי אחרי שאורח אמר שזה חסר לו.

מה החלומות שלך?
להקים מלון בוטיק שישולב עם סטודיו לאמנים. כזה שאפשר יהיה לראות בו איך האמנים יוצרים. ראיתי משהו דומה באמריקה, אמנם בתחום הקולנוע והספרים, אבל הרעיון מצא חן בעיניי. זה כמובן חייב להיות מתאים לסביבה.

שורה תחתונה?
מה שאני מחפשת בחופש וגם מציעה בצימרים שלי זה מקום שאפשר להיות בו מבלי לרוץ מאטרקציה לאטרקציה. פשוט להיות.
מאמרי מערכת