מלונות בירושלים

מגוון סגנונות הלינה בירושלים נע בין מלונות פאר שנשיאים ושועי עולם פוקדים אותם ועד לאכסניות צנועות שישמחו צליינים סגפניים. לתייר הישראלי, שלרוב לא נמנה על שתי הגדרות אלו, מצפים לא מעט פתרונות לינה אחרים.


יעל צור | 22.9.2015
לילה בעיר העתיקה
נתחיל דווקא במקומות הפחות שגרתיים והיותר מיוחדים שיש לירושלים להציע - בין חומות העיר העתיקה. להתעורר לצד חומות ההיסטוריה, למשמע צלצוליהם של פעמוני כנסיות זאת חוויה מרגשת. ברובע היהודי אפשר ללון בדירת אירוח יוקרתית הנמצאת ברחוב שוני הלכות. הדירה בת שתי קומות והיא שילוב בין עבר להווה, בין קירות אבן עתיקי יומין לאינטרנט מהיר. בפאתי הרובע הארמני, בואכה מגדל דוד נמצאת כנסיית המשיח ולה בית הארחה פשוט ונעים. מעט בהמשך מסתתר מאחורי דלת ברזל כבדה בית הארחה מפתיע ומזמין של הכנסייה הלותרנית.

מקומות לינה במחיר שפוי
משמח לגלות שיש בעיר מקומות לינה ראויים שהמחיר שלהם ראוי וסביר לא פחות. הכוכבת שלנו היא אכסניית אברהם. מקום ייחודי שמתפקד כגסט-האוס ויוצר מקום למפגש בין אנשים מכל העולם. גם בבית 57 אופי האירוח כאופי המקום: בייתי ובלתי פורמאלי ומרפסת הגן והמטבח המשותף מהווים נקודת מפגש לכלל האורחים ומקום להכיר חברים חדשים. בשנים האחרונות שופצו ונפתחו כמה מתחמים המציעים דירות אירוח נעימות כמו למשל אלה שבסיטי סנטר, בתמר רזידנס ובאלה רזידנס. מבין בתי הארחה נמליץ על בית הארחה יהודה שבקיץ מציע לאורחיו אפילו בריכת שחייה. בגזרת המלונות מלון פרימה רויאל שנמצא במרחק הליכה קצרצר משכונת ימין משה ומלון גרנד קורט שעל קו התפר עם מזרח ירושלים, נותנים תמורה לאגרה.

מלונות פאר
כיאה לעיר של זהב ושל נחושת ושל אור, שעיני העולם כולו נשואות אליה תמיד, תמצאו בה כמה מלונות פאר לתפארת. אם עומק כיסכם מאפשר או במידה שמצאתם דיל שמאפשר, אנחנו יותר ממליצים על לילה באחד ממלונות אלה. להמלצות על מלון המלך דוד אתם מוזמנים לפנות לאובמה. המלצות על מלון מצודת דוד יש לנו למכביר והדירוג האחרון קובע "...לפני הכל במלון יש שרות שנדיר להיתקל בו ולא רק בארץ." לחובבי העיצוב נמליץ לפקוד את מלון ממילא ולא לוותר על כוס משקה במסעדה שעל גג המלון המשקיפה אל חומות העיר העתיקה.

מלונות בוטיק
מלון אמריקן קולוני הוא מלון הבוטיק הכי ותיק בעיר שפעיל משנת 1902. למעשה הוא כאן הרבה לפני שהמילה בוטיק נכנסה לחיינו. המלון נמצא במושבה האמריקאית שבמזרח ירושלים ודלתותיו פתוחות עבור כולם. מלונות הבוטיק הצעירים כמו מלון הרמוני ומלון ארתור, שנפתח זה עתה (אפריל 2013), נמצאים בנחלת שבעה שבמרכז העיר והם בעלי אופי אחר לחלוטין, עירוני ועדכני יותר והם מתאימים למי שרוצה לחקור את מרכז העיר מבלי להזיז את הרכב. בעין כרם, אחת השכונות הכי היפות של העיר, נמצא מלון הבוטיק אלגרה. המלון נח בבטחה מאחורי חומת אבן גבוהה, עטויה צמחיה ירוקה, שמסתירה מעיני ההולכים ברחובותיה הצרים של השכונה, את הבית ואורחיו. כך או כך, האירוח במלונות הבוטיק בירושלים מספק חוויה אינטימית והמיקום לרוב בעל ערך מוסף.

מלונות באתר מפה - מבצעים, המלצות ועוד כתבות
מאמרי מערכת