המסעדות החדשות והטובות של 2013

כמו בכל שנה, גם ל-2013 היו את רגעי השיא והשפל הקולינריים שלה. מבקר המסעדות של מפה ערך רשימה לא מייצגת של כמה מהפתיחות היותר מרתקות של השנה החולפת


חיליק גורפינקל | 7.11.2018
אז מה היה לנו השנה? הגל האסייתי המשיך להכות בכל עוז ושתי נציגות גרנדיוזיות שלו מככבות ברשימה שלנו. הטרנד הטבעוני הכה בכל עוז, פחות במסעדות טבעוניות חדשות והרבה יותר בערבים טבעוניים במסעדות רגילות – כמו למשל הערב הטבעוני בימי שני בפרונטו, שדווקא הוא מצליח לנצח את רוב תפריטי meatless monday, למרות שיש בו גם בשר לצד המנות הטבעוניות; וכמובן חדירות המנות הטבעוניות להמון מסעדות אחרות כולל תפריטים טבעוניים, אפילו ברשתות בתי קפה. המזון המהיר ממשיך לככב גם בשנה זו. אמנם אי אפשר להכליל סניף של קופיקס ברשימה אבל יש בה נציגות מפתיעה לז'אנר העממי החשוב הזה.

טאיזו
טאיזו של השף יובל בן נריה (אקס הרברט סמואל), נפתחה אמנם כבר בשלהי 2012, אבל אין ספק ש-2013 הייתה השנה שלה. העיצוב הראוותני לא מצליח להפריע לאוכל האסייתי המרתק של בן נריה, שאינו חושש לקחת סיכונים ומציג חתך מרתק של שלל מטבחים מדרום-מזרח אסיה עם מנות צבעוניות, נועזות ובעיקר טעימות להפליא ובראשם כמובן הקונוס המהולל שהפך כבר למנה מיתולוגית כמעט.

סבידה
אחת ההפתעות המשמחות ביותר של השנה החולפת הוא בר הדגים ופירות הים המדליק הזה בבזאר הטורקי המתחדש של השוק בעכו. תשעה כסאות מסביב לבר קטן בצורת חצי סירה מואר באור כחול מוזר זה כל המקום המדליק הזה המתעקש לעשות את מה שנתפש כבלתי אפשרי כמעט בימינו – להגיש דגים מהים. כן, זה נשמע מוזר, אבל בישראל של 2013, רוב הדגים מגיעים מבריכות וניזונים מ...טוב, לא חשוב. אל תחמיצו.

שראביכ
שראביכ נפתחה אמנם כבר קודם, אבל התגלתה רק השנה. ספק מסעדה ספק מטבח ביתי בפינה נסתרת של כפר ראמה. יעקב ח'יאט הוא קודם כל מלקט וזה ניכר במטבחו. את מה שהוא עושה עם עשבי הבר המקומיים וירקות הבלאדי אף אחד אחר לא יכול לעשות. אל תחמיצו את החציל הקלוי עם הפטל הטרי. מוזר ככל שזה נשמע, מדובר באחת המנות הכי טעימות שטעמנו מימינו. פנסיה זה כיף.

k-bab
את השף יוסף (זוזו) חנא, פגשנו כבר במסעדות הגדולות שלו – תנורין, קצה הנחל ולאחרונה גם מגדלנה. אבל ק-באב היא משהו אחר לגמרי. מה שמקדונלד'ס הוא להמבורגר, מאיימת ק-באב להיות לקבאב, בהבדל אחד קטן – כאן זה גם טעים. אל תוותרו על הפטייר לפני הקבאבים.

טופולופומפו
טופולופומפו מאיימת, וכנראה גם תהיה, הטאיזו של 2014. לטאיזו נדרשו 8 מיליון שקלים להקמה? לא בעיה – כאן זה עלה כבר 12 מיליון. טאיזו מציגה מטבח אסייתי שלא הכרנו? כל מה שיובל בן נריה עוד לא למד, אבי קונפורטי כבר שכח. טאיזו מפוארת? הצחקתם את טופולופומפו. אוכל אסייתי עם זיקוקי דינור. וזה עובד.

מעדניית צוק
גם המעדנייה של תומר צוק ושותפיו לא נפתחה ב-2013 אבל רק בשנה זו הפכה למסעדה ולא רק מעדנייה. שם המשחק כאן הוא פשטות, אבל אין שום דבר פשוט בלהצליח להנפיק פלטת חלקי פנים כמו זו הנצלית כאן על הפלנצ'ה או קרואסון עם מוח או כל דבר אחר שצוק ואסף שנער, השף המוכשר שלו, מחליטים לבשל באותו יום. אל תתנו לשכונה הצפונית המשמימה להרתיע אתכם.

זכאים
הנציגה הטבעונית היא לא רק המסעדה הטבעונית הכי טובה (ואחת היחידות) שהצליח הגל הזה לייצר, אלא גם מסעדה טובה אפילו עבור מי שאינו טבעוני. מקום זרוק, מדליק, כמעט מצחיק, שמתייחס בכבוד לאוכל שהוא מייצר ולא רק לטבע שממנו הוא מגיע. נסו את מסבחת השעועית.

המטבח של פיני
פיני לוי הוא כמובן לא שחקן חדש בזירת האוכל שלנו, אבל אחרי שנים של אכזבות קולינריות בדמות המסעדה התל אביבית שלו, ומפחי נפש ירושלמים בצורת הקאבבייה שפתח שנייה לפני שרחוב יפו הפך לתעלת בלאומילך, הוא מוצא שוב את קולו במסעדה כשרה נהדרת שמציגה אותו, בעזרת בנו איציק, במלוא כוחו. סופריטו הטלה עם הקובה נבלוסייה המטוגנת ואחר כך מבושלת יוכיח לכם את זה יותר טוב מאלף מילים.

פאסטל
במיקום הכי תרבותי – גן הפסלים של מוזיאון תל אביב, מצליחה המסעדה האלגנטית הזו בניצוחו של השף הצעיר טיבו ברה – שף צרפתי למהדרין שהיה השף האישי של שגריר צרפת בישראל לפני כן – לנצח אפילו את המיקום המפוהק והמאופק בו היא שוכנת. אוכל אלגנטי ואינטליגנטי.


תוכן מומלץ לעיון: מסעדות בצפון, מסעדות בחיפה, מסעדות בהרצליה
מאמרי מערכת