חד נס 229 - ראיון

חד נס 229 - מתחם הצימרים של יואב ואיתי ארד-פנקס, מרחיב את מושג הצימר, שלא לומר מותח אותו עד שהוא נושק להגדרה של מלון בוטיק משפחתי קטן ואנין, מאלה שפוגשים רק מעבר לים. ההקפדה על כל פרט ופרט, המחשבה היתרה שניכר שהושקעה בכל: מעיצוב הפנים, דרך הגינה והבריכות האקולוגיות המקסימות ועד טרקלין האירוח החינני שמשמש כאזור התכנסות - הכל יחד יוצר שלם הגדול מסכום חלקיו ונותן תחושה שלפניך אדם שבאמת נהנה ממה שהוא עושה. ומה עוד אפשר לבקש מצימר? אה, ארוחת בוקר מושחתת. אז יואב הוא גם בשלן בחסד. תפסנו אותו לשיחה קצרה על הדברים החשובים באמת


מוראג רובננקו-דיין | 12.2.2014
מתי הקמתם את הצימרים?
פתחנו את הסוויטות לקהל הרחב ביולי 2013, שנה אחרי שעברנו לחד נס. עברה שנה עד שהבריכות ומחזור המים והצמחייה היו מאוזנים ומפותחים לשביעות רצוננו. כשרוצים שהסביבה תהיה טבעית ומקומית יש פחות קיצורי דרך וצריך לתת זמן לטבע לעשות את שלו. את המערכת האקולוגית שמקיפה ומנקה את הבריכות אי אפשר לזרז. אבל התוצאה נפלאה, מתפתחת ומשתנה כל הזמן בהתאם לעונות ולגיל המערכת: ציפורים באות לשתות מהמים, יחד עם חתולים, שפיריות והכל ביחד הופך לחגיגה של חיים.

מה גרם לכם לעזוב את תל אביב לטובת ההרפתקה הזאת?
אנחנו משתדלים לעשות שינוי "מפחיד" אחת לחמש שנים. גילינו ש"לטלטל את הסירה" זו הדרך הכי טובה עבורנו להרגיש בחיים. להתרגש, לפחד, ללמוד צדדים חדשים. לצאת מאזור הנוחות שלנו ולהפוך תחומים חדשים למוכרים וביתיים. היציאה מהמרכז לצפון, לקצב אחר, שהתרחשה בד בבד עם התווספות בנותינו התאומות למשפחה ומעבר לאירוח ותיירות כפרנסה, בהחלט סיפקו את האתגר הזה.

מה הדרייב שלכם?
החיים קורים פעם אחת - והפעם הזאת כבר בעיצומה. לחוות, ליהנות, ללמוד...

איך השתלבתם בסביבה המקומית?
אנחנו משתדלים מאוד לחוות את הסביבה המקומית. גיליתי פעם שתל אביבים מנצלים הרבה פחות מאחרים את המוזיאונים, תיאטראות, גלריות ושאר האוצרות שנמצאים בפתח ביתם - כי זה זמין מספיק בשביל לדחות ליום אחר ואני משתדל מאוד לחוות את מה שיש למקום שבו אני חי להציע לי. אנחנו מקפידים לטייל, לבקר ולגלות את מה שיש לגולן ולגליל העליון להציע לנו. בונוס נוסף של הסיורים האלה הוא שאנחנו מצליחים להציע לאורחים שלנו מעדנים מקומיים שלא מוצאים במקומות אחרים: גבינות עיזים ממשקים בסביבה, שמן זית מקומי, מרקחות מחרובים ואפילו וויסקי סינגל מאלט משובח מתוצרת מקומית ועוד ועוד. 90% מהמצרכים בארוחת הבוקר שלנו לא מוצאים בסופר.

אם לא הייתם מקימים צימרים הייתם...?
מתכננים תשתיות, מטיילים בארץ ובעולם, פועלים לשינוי חברתי, עושים פעילות חינוכית - בעצם אנחנו עושים את זה גם עכשיו, עם הצימרים.

איפה אתם נופשים?
החופשה האחרונה שלנו הייתה בשנה האזרחית בלונדון והקודמת לפניה בברלין - ניגוד לשקט הכפרי של חד-נס. אבל לפני כן היינו בסיציליה אצל חבר מקומי ובסיורים בחופי האי ובלבו.
.
מה הפריט או המקום הכי אהוב עליכם בעסק?
המקום שהתגלה כלב המתחם הוא בר-הקפה. כמו המטבח של פעם, זה לב הבית בו מבשלים, שומעים מוסיקה, משוחחים, אוכלים והכל לנופים משתנים של זריחות ושקיעות, חורף וקיץ, כנרת והרים.
.
שיניתם משהו בעסק בעקבות ביקורת או הצעה של אורחים?
המון. עשינו חודשיים הרצה וגם אחריה אנחנו מבקשים לשמוע הערות ומשנים כל הזמן. הצעות של האורחים גרמו לנו להבין שמה שאנחנו רוצים לתת זה שירות מלא, שההיכרות שלנו עם המקום היא נכס שאנחנו רוצים להעביר לאורחים שלנו. אנחנו יודעים להכין את החדר לקראת הלילה כי אנחנו מכירים את זויות השמש בבוקר, אנחנו יודעים איפה למצוא איזה תבלין כדי לעשות את קנקן התה המדויק ואנחנו יודעים להמליץ על טיול מתאים לבקשת האורחים שלנו שלא ימצאו בחיפוש אקראי באינטרנט.
.
מה החלומות שלכם ביחס לצימרים שלכם?
להמשיך לראות את הלקוחות שלנו חוזרים לבקר. זוג שחוזר אלינו לסוף שבוע בפעם השלישית בחצי שנה מעניק לנו את המחמאה הגדולה ביותר. האורחים האלה גם נהנים מהשינויים בתפריט, ובשאר הפרטים העונתיים שמשתנים בסוויטות.
.
איך נשמר הקשר עם המרכז?
המשפחה שלנו עדיין מתניידת די הרבה ונעה על הציר תל אביב - חד נס. איתי הוא גם חבר מועצת העיר תל אביב ומעורב שם בתחומים רבים של עשייה. במשך השבוע הוא גר בתל אביב ועולה צפונה בימי חמישי לסופ"ש. אני והבנות יורדים לפחות פעם בחודש לכמה ימים במרכז לביקורי סבתות וחיי לילה תל אביביים ובסופי שבוע אנחנו תמיד בצפון.

מאמרי מערכת