המסעדות של משחקי השף

משחקי השף היא כידוע הכוכבת החדשה והעצבנית בזירת ריאלטי האוכל. הנה לפניכם המסעדות שמאחורי שופטיה


מערכת מפה | 7.11.2018
בכדי לא להאריך שוב יתר על המידה, נשלח אתכם לקרוא את מה שכתבנו כאן על מאסטר שף. הדברים נוגעים באותה מידה כמובן גם לכוכבת החדשה 'משחקי השף', בניכוי שליש על חוסר וותק, ובתוספת רבע על מה שמסתמן כבר עכשיו כמופע אימתני של שלושה אגואים גדולים במיוחד, שחלקם מתחבא מאחורי עילגות קשוחה, סחבקיות עממית ודומעת, או מקצוענות מיובאת בחזות דובית.

אם מאסטר שף היא כבר עניין לדוקטורנטים לסוציולוגיה ופסיכולוגיה, הרי שמשחקי השף מנסה לשדר הרבה יותר מקצועיות, שלא לומר מקצוענות וקצת פחות קיטש. כן או לא מירי בוהדנה. זה כמובן מסווה בלבד שהרי מה שקובע בסופו של דבר זה לא אם המתחרה הוא טבח טוב או לא, אלא האם החלים כבר מהפציעה הנוראית שחווה, השלים עם אביו או סתם החליט להשתתף בתחרות למרות שחזר בתשובה והפך לאימאם שרק במקרה עדיין אוחז במחבת.

אז נכון, חלק גדול מהמתמודדים בעונה הראשונה הם טבחים מקצועיים של ממש, כולל כמה שעובדים אצל השופטים עצמם, ועדיין, אל תתבלבלו, מדובר בריאליטי קלאסי. מסחטת דמעות רגשנית ומרגשת, או לפחות מנסה להיות כזו.

שופטי משחקי השף, מאיר אדוני ואסף גרניט (ושוב, לא נתעכב כאן על פועלו של רוט שאינו פועל בישראל) מחזיקים גם הם, כמו אלו מאסטר שף, בלא מעט מסעדות.

הנה הן לפניכם:

המסעדות של מאיר אדוני

מאיר אדוני הוא, לפחות בעיני עצמו, שומר הגחלת של הבישול העילי בישראל. אדוני טוען שהוא האחרון שאינו מתעסק רק בחומרי גלם פופולאריים ושחוקים כמו חצילים וגרגרי חומוס (או משהו כזה) ומתעקש להמשיך וליצור, לפחות בכתית, אוכל עילי אמיתי בטכניקות מסובכות ויקרות. אפשר להסכים ואפשר לפשפש בציציותיו ואלו של מתחריו בכדי לבדוק אם הוא צודק או לא, מה שבטוח הוא, ככל שהדברים נוגעים לכתית לפחות, שהמדובר באמן בישול חד פעמי מהמדרגה הראשונה. המזללה היא הגרסה 'הזולה' וה'מהירה' של כתית, ואילו בלו סקי החדשה היא הגרסה הכשרה של כל הסיפור המסובך הזה. לטעמנו הפרטי, אם כבר להתפרע, אז במלכה האם עצמה, הלא היא כתית היקרה להחריד, עם מנות כמו חרירה פריזאית – מרק קונסומה צוואר עגל עם רצועות קלאמרי טרי, מולים קונפי, קרם אורז ירוק, פול טרי, עגבניות שרי קונפי, חלמון שליו נא, "קאטייף" במילוי חומוס, תרד תורכי, כוסברה ורשאד. כן, זו מנה אחת...

המסעדות של אסף גרניט

גרניט הוא הרוח החיה ושר החוץ של קבוצת מחניודה הירושלמית, הכוללת חוץ ממחניודה עצמה- מסעדה שהצליחה לזכות במערכון שלם בארץ נהדרת שהוקדש לה ולרעש והצלצולים וה'יאללה לשמוח בכח' שהיא מתעקשת להמציא מחדש ובספונטניות מתוכננת היטב כל ערב מחדש. ז'אנר הכפיים הרועש שהמציאה המסעדה הזו, כמו גם זה המכונה 'מסעדת שוק' כבר גלש ללא מעט מקומות בארץ, וחבל. לצד מחניודה רכשו אנשי הקבוצה גם את מסעדת מונא הוותיקה והשכילו לשמור על אופייה המאופק והמקסים והקימו גם את מסעדת הסדנא. ויש להם גם את יודל'ה -הבר של מחניודה, מול בסיס האם. אנחנו מחבבים במיוחד דווקא את מונא, שחקנית הרכש של מחניודה, וכדי לסבך קצת, אנחנו אוכלים בה את מנת הדגל של מחניודא עצמה הלא היא הפולנטה הרכה עם ראגו הפטריות, האספרגוס ושמן הכמהין.

רוצים לקרוא עוד?

מה חשבנו על מסעדות המתחרה המפורסמת מאסטר שף

מה חשבנו על התוכנית רויאל שף

מה חשבנו על תוכניות ריאליטי אוכל


תוכן מומלץ לעיון: מסעדות בצפון, מסעדות בחיפה, מסעדות בהרצליה
מאמרי מערכת