לישון בסטייל - מלון מטיילים מטולה

אנחנו האחרונים שנבוז לשוחרי מנעמי החיים. נהפוך הוא. העם היהודי סבל מספיק, במיוחד בחגים, ומי שמעדיף לבלות את חופשת הפסח שלו במלון, זו זכותו הטבעית וההסטורית. המלצתנו כאן היא על מלון ששופץ ממש לאחרונה והוא נהנה מהטוב שבכל העולמות: עיצוב מרנין, מיקום מנצח ומחירים נוחים. תוסיפו לכך סמיכות למסלולי טיול מומלצים ומסעדה מיתולוגית, וקיבלתם יופי של חופשה


מערכת מפה | 18.3.2014
מלון מטיילים מטולה. צילום: אלברט אדוט
מלון מטיילים מטולה. צילום: אלברט אדוט
לישון

מלון מטיילים מטולה שוכן בקצה רחוב הראשונים במטולה עוד משנת 1936, או אז ענה לשם 'המבריא', עדות לימים בהם מלון היה שם נרדף לבית הבראה. המלון, שהיה אז בבעלות משפחתית של משפחת גולדברג, החליף ידיים רק ב-2013, כשרכשה אותו קבוצת מלונות מטיילים ושיפצה אותו מן היסוד.

היום תמצאו במלון 27 חדרים, בהם חדרי סטודיו המתאימים לזוג ויכולים להלין שני ילדים בנוסף, וחדרים מסוג מיני-סוויטה, בהם חדר שינה וסלון ויכולים להלין שלושה ילדים בנוסף. החדרים מעוצבים וצבעוניים, ויש בהם מקרר קטן, פינת קפה וטלוויזיה, ובחלקם יש מרפסות קטנות. ארוחת הבוקר כלולה במחיר הלינה ומוגשת בחדר האוכל החינני.

לטייל

במרחק הליכה מהמלון מתחיל מסלול הטיול של מפל התנור ושמורת נחל עיון שם תראו מפלים גועשים ופריחה אביבית צבעונית. מי שמחפש דווקא מורשת, ולמעשה את ערש לידתה של המורשת וההנצחה הישראלית המודרנית, ימצא אותה במרחק נסיעה קצר בחצר תל חי. בין תל חי לאתר מורשת חשוב נוסף, והוא בית הקברות של ארגון 'השומר' בכפר גלעדי, עובר נתיב יפה ומרגש שבאמצעותו פונו הפצועים וההרוגים בקרב תל חי. הנתיב נקרא שביל הפצועים. טיול אחר, קליל יותר בכל מובן, יוצא מתל חי לכיוון קריית שמונה והוא המסלול המזמר. מיטיבי הלכת יוכלו ללכת במקטע שביל ישראל מתל חי ועד מצודת ישע. אבל למי שהמצות מכבידות עליו ומעדיף לעשות את רוב הטיול ברכב, הנה שתי המלצות פחות שגרתיות:

טיול רכב במטולה ישאיר אתכם בתוך העיירה הצפונית אבל יפתיע אתכם עם תצפיות בלתי שגרתיות לכפרי דרום לבנון ולשמורת נחל עיון. התכנים לאורך המסלול נותנים הזדמנות להרביץ קצת מורשת קרב בדור הצעיר.

במטעים המטופחים בטראסות שסובבות את מטולה פורחים הוורדניים בחצי הראשון של אפריל. טיול רכב, כמעט בארץ אחרת, יפגיש אתכם עם הפריחה הלבנה והנפלאה של נקטרינות, שזיפים, משמשים ותפוחים. לאורך הדרך תצפיות שלא האמנתם שקיימות לאצבע הגליל ולכל מה שמעבר.

לאכול

גם אחרי מאות אלפי סטייקים, המבורגרים וכמובן אורחים מרוצים, נשארת מסעדת הטחנה הוותיקה במטולה, מקור לא אכזב של הנאה לחובבי האומצות המדממות. מקדש מעט, מצחיק מעט בעיצובו הארכאי, אבל לא מאכזב ברמת הבשר, והרי זה מה שחשוב.
מאמרי מערכת