פותחים את האביב בגן השלושה – הסחנה

גן השלושה, הוא הסחנה, הוא אחד מאתרי הנופש האהובים בארץ. השבועות הקרובים, עם התחממות מזג האוויר והתארכות שעות האור וממש לפני ההסתערות של פסח, הם זמן מומלץ במיוחד להגיע לסחנה – ובמיוחד בשני סופי השבוע הקרובים, שבהם יתקיים הפנינג אביבי מלא בהפעלות לכל המשפחה


מערכת מפה | 23.3.2014
התמונה למעלה: צילום יעל צור. התמונה למטה: צילום חנן ישכר
התמונה למעלה: צילום יעל צור. התמונה למטה: צילום חנן ישכר
לא בדקנו, אבל סביר להניח שכמעט כל ישראלי שומר בלבו פינה חמה (תרתי משמע) לסחנה, בזכות הבריכות הגדולות והיפות שבהן ניתן לרחוץ במי מעיינות טבעיים וחמימים, והשילוב של טבע עם מדשאות מטופחות ומתקנים מתוחזקים. גן השלושה נקרא כך על שמם של שלושה מחלוצי עמק בית שאן, אבל ידוע יותר בשמו הערבי שמשמעותו היא פשוט "החמה". ואכן, חמים ונעים כאן. למרגלות הגלבוע ניצבות שלוש בריכות גדולות בטמפרטורה נעימה של 28 מעלות, האוגרות בתוכן את מימיו הצלולים של נחל עמל ממש סמוך למקום שבו הוא נובע. הבריכות מתחברות ביניהן באמצעות מדרגות ומפלים יפים ואפשר גם לעבור מעליהן באמצעות גשרוני אבן. מסביב יש הרבה מקום לנוח – על המדשאות, תחת העצים או בפינות הפיקניק המאובזרות במתקני גריל, כמיטב המסורת המקומית. אז אם איכשהו אירע שעוד לא הייתם כאן, זה הזמן לעשות זאת.

הפנינג אביבי בגן השלושה
אז כמו שהבנתם, זו עונה מצוינת לבקר בסחנה. בשבתות הקרובות (29.3 ו-5.4) יתקיים בגן השלושה הפנינג צבעוני לכל המשפחה ובו הפעלות היתוליות, פעילויות אתגריות ועוד. בטחנת הקמח ההיסטורית שבשטח הגן, שעדיין מופעלת במי הנחל, ימתינו לילדים מספר סיפורים מקצועי והתנסות באפיית לחם אינדיאני.

עוד פעילויות בגן השלושה
כרטיס הכניסה לגן השלושה כולל כניסה חופשית למוזיאון 'עקבות בעמק' הכולל בתוכו מוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית, שם תוכלו להתרשם מהכלים ששימשו את החקלאים באזור לפני אלפי שנים, ולצדו אתר חומה ומגדל הכולל שחזור מדויק של תל עמל – היישוב הראשון שהוקם בן לילה והפך ברבות השנים לקיבוץ ניר דוד.

במוזיאון ובטחנת הקמח מחכה לכם גם פעילות "מהחיטה אל הלחם". הפעילות כוללת היכרות עם הכלים ששימשו לגידול חיטה, דיש בגורן ממש כמו בימים עברו, טחינת קמח, הכנת לחם על הטאבון, סיפורים ומשחקים. הפעילות מיועדת למשפחות ולילדים בכתות א'-ו'. משך הפעילות כ-3 שעות, והמחיר 16 ש''ח למשתתף בקבוצה של מינימום 30 משתתפים. להזמנות: 053-7105603.

מי שמעדיף פעילות בחוץ, על שפת הנחל, ימצא את מבוקשו במסע בעקבות כתב החידה "חידת הנחל", הכולל מספר תחנות המספרות את סיפור החיים לאורך הנחל, מהעבר הקדום ועד היום. הפעילות מיועדת למשפחות ולקבוצות ויש לתאם אותה מראש. להזמנות: 053-7105603.

הטבות לאטרקציות ולינה בסביבה
המבקרים בגן השלושה זכאים להנחות בפארק המעיינות הסמוך, בגן החיות האוסטרלי גן גורו, ובאירוח הכפרי בניר דוד השוכן ממש על שפת הנחל. בקיצור, נראה שלא יחסר לכם מה לעשות בסביבה. שיהיה בילוי אביבי נעים.

אפשרויות לינה באזור הגלבוע והסחנה

טיולים בגלבוע ובעמק המעיינות
מאמרי מערכת