טיול משפחות בפסח בכנרת

יום בכנרת לא חייב להיות סיוט. פסטיבל עין גב ולצידו כמה מסלולי טיול, מסעדה וצימר טובים, יוכיחו זאת


מערכת מפה | 7.4.2014
צילומים: חנן ישכר ובאדיבות תיירות עין גב
צילומים: חנן ישכר ובאדיבות תיירות עין גב
לפעמים נדמה לנו שאין יותר מה לחפש בכנרת. הרי היינו כאן מיליון פעם. ואם לא היינו, הרי זה רק בגלל שחשבנו שכולם יהיו שם איתנו. אז עשו לעצמכם טובה והתעלמו קצת מהתפיסות המוקדמות שלכם.

אם קמים מספיק מוקדם- לא צריך להבהל, זה לא מוקדם מדי – אפשר להגיע ראשונים לשמורת שפך נחל דליות, הלא היא המג'רסה. גם אם ביקרתם כאן בעבר, נדמה לנו שאפשר לגלות כאן עולם ומלואו בכל פעם מחדש. ציפורי השיר היפות ובראשם השלדגים לבני החזה והשלדגים הגמדיים שנמצאים כאן עכשיו בהמוניהם, הדגים השוחים בזרם ולפני ואחרי הכן שפעת המים הירוקים הזורמים בעצלתיים מתחת לצל הכמעט מושלם, כל אלו הופכים את המג'רסה לגן עדן מקומי קטן.

אם תשמעו לעצתנו ותתחילו מוקדם, תוכלו להספיק לעלות אחר כך לסוסיתא. התעלמו משלטי האין כניסה ואפילו ממחסום המתכת הצנוע. הם מוצבים שם מפני שמע"צ לא מטפלת בכביש יותר. עקפו אותם בעדינות בכניסה שמול עין גב והתחילו לטפס למעלה. סעו לאט והתענגו על הפריחה המופלאה שמשתוללת כאן עכשיו בכל צבע אפשרי, ועל קולותיהן של אלפי ציפורי השיר הקטנות המסתתרות בין השיחים. שאו עיניים גם לשמיים ואולי תבחינו גם בציפורים הדורסות המרשימות המעופפות כאן. אחר כך השאירו את הרכב בחניון הקטן שמתחת למצודה עצמה וטפסו ברגל אל השרידים המרשימים שחמקו מתחת לרדאר של רובנו, אם בגלל המחסום ואם בגלל אתרי עתיקות מפורסמים יותר. כאן תזכו לא רק במנת ארכיאולוגיה גדושה אלא גם באחת התצפיות המרהיבות ביותר אל הכנרת.

אחרי כל הטיולים הארוכים אך הקלים הללו, זה הזמן לקצת תרבות. בפסטיבל עין גב יוכלו השנה חובבי הזמר העברי- ומי מאיתנו אינו כזה, לפחות כשהוא בחופש (כן, אנחנו שומעים אתכם שרים במכונית עד כאן...)- להתענג על מופע מחווה לאריק איינשטיין שהלך לא מכבר לעולמו ומופע שירה בציבור עם הילדים שבו יחלקו כבוד לשיריה הקלאסים של נעמי שמר, מלכת הזמר העברי. בין לבין יוכלו ההורים והילדים לצאת לסיורים ברכבת, לבקר בנגרייה של סבא יוסי, וכמובן לשוט בכנרת עצמה.

אחרי כל זה, לא נותר לנו אלא לנוח קצת במסעדת הדגים של עין גב הוותיקה והנהדרת המשקיפה על המים, להתענג על מושט אמיתי ישר מהכנרת ועל כוס יין טוב מאחד מיקבי הצפון.

ולסיום, לינה באחד הצימרים המוצלחים של מושב רמות התלוי ממש מעל. אנחנו אוהבים מאד את צימר בקתות עץ בלבן אבל כל צימר אחר ברמות יעשה היטב את אותה עבודה קשה שמישהו חייב לעשות – לפנק אתכם.
מאמרי מערכת