יום בילוי למשפחות במכתש רמון ובמצפה רמון

אנחנו טועים לחשוב שבמצפה רמון חם בקיץ. אך למעשה, בגובה של קרוב ל-1000 מטרים מעל פני הים, מצפה רמון הוא אחד המקומות הנעימים בישראל. כל עוד יושבים בצהריים במזגן (איפה לא?) אנחנו מבטיחים לכם שתהנו. הרכבנו לכם יום טיול למשפחות שכולל את כל הדברים הטובים שיש למצפה רמון ולמכתש רמון להציע לכם


מערכת מפה | 10.8.2016
מצפה רמון
כשאנחנו חושבים על המדבר אנחנו תמיד חושבים קודם כל על מצפה רמון. יש משהו מנצח בשילוב שבין העיירה המדברית הזאת לנופו של המכתש העמוק והאינסופי. הבעיה מתחילה בקיץ, שנראה כאילו המקומות היחידים בהם אפשר לטייל הם נחלי הצפון. למעשה, הדבר רחוק מהאמת ומצפה רמון והמכתש הם יעדים נהדרים לטיול - גם בקיץ. בגובה של קרוב ל-1000 מטרים אולי צריך להיות במקום סגור בצהריים, אבל בכל שאר שעות היום (והלילה) פשוט נעים כאן.

פותחים את היום בטיול

מוקדם בבוקר יורדים לתוך המכתש, מציצים ביעלים המטפסות ממש ליד הכביש ומתחילים את הבוקר בפרסת הנקרות – אחד המסלולים הכי מיוחדים במכתש. שימו לב למצוקי הגיר המפוסלים בשלל צבעים ואל תשכחו לשתות הרבה מים גם מוקדם בבוקר.

בדרך חזרה למצפה אפשר בקלות להספיק ולבקר במנסרה ולהתרגש שוב מהצורות הגיאומטריות המוזרות שנוצרו כאן בסלעים ואפילו לקחת את הילדים למלא חול צבעוני בבקבוקים שלא שכחתם להביא מהבית (או מתחנת הדלק הקרובה.).
חול צבעוני במכתש רמון
חול צבעוני במכתש רמון , צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים
החום עולה: מתקררים במזגן בצהריים

כשהחום יתחיל לעלות לקראת הצהריים, אנחנו מציעים לכם לעצור לאכול צהריים ולשתות קפה בהדסער. בית הקפה המקסים הזה, במתחם רובע הבשמים, הוא בית לתוצרת המדבר - שילוב יוצא דופן של גלריה מקומית לאומנות מדברית, חנות בגדים ומתחם אוכל הכולל חנות יקבי המדבר, מעדנייה, טאפס-בר אורגני ובית קפה עם גינה יפה.

אפשרות אחרת היא לנסוע למרכז המבקרים בית בד כד החרס, שם תוכלו לקבל הדרכה (ממוזגת) על תהליך הפקת השמן בבית הבד מהמסיק ועד ליצירת השמן. בנוסף, תוכלו לטעום לטעום את המוצרים השונים המופקים בבית הבד כגון שמנים, זיתים, ליקרים וריבות.
מרכז המבקרים בית הבד כד חרס, צילום:
מרכז המבקרים בית הבד כד חרס, צילום: באדיבות המקום
אם אתם חובבי אקסטרים, אנחנו מציעים לכם לדבר גם עם עודד מרמון תיירות מדבר. החברה מתמחה בטיולי ג'יפים במרחבי הנגב, מטיולים בני מספר שעות ועד טיולי ג'יפים של כמה ימים. טיולים במכתש רמון, בהר הנגב ולאורך דרך הבשמים הם חלק מהיעדים האפשריים. אל דאגה, כל הג'יפים ממוזגים.
רמון תיירות מדבר, צילום:
רמון תיירות מדבר, צילום: אייל טואג
הערב יורד: לישון בחדר מפנק

אם החלטתם לנסוע למצפה רמון, אנחנו מציעים לכם לסיים את היום בחדר מפנק בוילה פארן 32. בווילה יש ארבעה חדרים נעימים, אבל הקסם האמיתי שלה היא המרפסת בקומה העליונה. תוכלו לשבת כאן בסוף היום ולצפות על נופי המדבר ועל השקיעות המדהימות לנוף המכתש.
וילה פארן 32, צילום:
וילה פארן 32, צילום: באדיבות המקום
מאמרי מערכת