טיול משפחות בפסח בחיפה

טיול לחיפה, ועוד בפסח, נשמע ברגע הראשון מעט מוזר. ובכן לא אם תעקבו אחרי ההוראות שלנו


מערכת מפה | 7.4.2014
חנן ישכר וז'ראר אלון איור: מאור צבר
חנן ישכר וז'ראר אלון איור: מאור צבר


חיפה היא ללא ספק העיר ה'מוזנחת' ביותר מבין שלוש הערים הגדולות. במוזנחת איננו מתכוונים, חלילה וחס, ללכלוך והזנחה פיזיים. ההזנחה מגיעה מצידנו, המטיילים. נדמה לנו שתמיד נעדיף לטייל בסמטאות, במוזיאונים ובשווקים של ירושלים, ולבלות בחנויות, המסעדות, הברים וכל שאר האטרקציות של תל אביב. חג הפסח הוא הזדמנות מצוינת להוכיח שאפשר גם אחרת.

את היום נתחיל בטיול רגלי קצר בנחל שיח, המסתתר ממש בתוך העיר. קצת קשה להאמין, אבל שנייה אחרי שתעקפו את אולם הספורט ברחוב לוטוס 12, תגלו עולם שלם של סבך ים תיכוני עשיר ואפלולי. עצי אלון ולבנה, שלל פרחים וצמחי תבלין והכל ממש כאן.

אם יישאר לכם זמן, ולמה שלא יישאר, המשיכו את היום בטיול אחר לגמרי. טיול אוכל. ואדי ניסנאס הוא אבן שואב לכל הבשלנים וחובבי האוכל. החל משתי הפלאפליות הקלאסיות, הזקנים ומישל הנמצאות ממש האחת מול השנייה, דרך דוכני עשבי החורף המסיימים כעת את עונתם – החוביזה, העולש, העכוב, הזעתר וכל שאר הכוכבים הגדולים של המטבח הערבי, וכלה במזנון הקטן של נדימה הנצחית שיודעת בדיוק מה לעשות עם כל אותם עשבים, כמו גם עם כל שאר הירקות הנמכרים בשוק, אותם היא ממלאת ביד בוטחת כבר עשרות שנים ומגישה לצידם גם חומוס ביתי טעים במיוחד.

את החלק התרבותי של היום יעניק לנו פסטיבל הצגות הילדים. הפסטיבל הוותיק הזה שהילדים, אבל גם ההורים יתענגו עליו מציע השנה לא מעט הפקות מקור מעניינות ובראשן הצגת הפתיחה " מסע הדוד מקס" מאת חנוך לוין עם שירים שאת לחניהם כתב לא אחר מיוני רכטר.

ארוחת צהריים, או ערב, תוכלו לאכול במסעדת הסינטה בר שתוכיח לכם שגם בחיפה אפשר למצוא מסעדות אופנתיות לא פחות מאשר בתל אביב. אם יישאר לכם כח, ויהיה מי שישמור על הילדים, תוכלו לסיים את הלילה עם כוסית ויסקי טובה בבר של קלמן ולצידה גם אוכל לא רע בכלל. עייפים ורצוצים תניחו את ראשכם על הכריות הלבנות והמעומלנות של מלון דן כרמל המשקיף על הנוף המרהיב על המפרץ כולו
מאמרי מערכת