מצפה לאוהבים

שמיים זרועי כוכבים, בקבוק יין אחד או יותר והנוף הכי יפה בארץ. רומנטיקה בלב המדבר. אין דבר טוב מזה לנפש, לגוף וכן, כנראה שגם לאהבה


מערכת מפה | 15.5.2014


ברגע הראשון, קצת קשה לחשוב על מצפה רמון האפרורית כעל מקום לבלות בו חופשה רומנטית. גם מי שמחבר רומנטיקה עם חופשה מחוץ לעיר ולאו דווקא עם מדבר צהוב ויבש, יתקשה אולי לדמיין עד כמה יכולה מצפה רמון להיות רומנטית.

מה יש לעשות?

יש הרבה! נתחיל בתצפית על מכתש רמון.זהו ללא ספק אחד המקומות הרומנטיים ביותר שנבראו, בייחוד אם מגיעים בשעות בהן השמש מציגה במכתש ספקטרום מרשים של צבעים וצללים. אם תגיעו בזריחה תזכו לאחד המראות היפים בעולם. וכן, שווה לקום מוקדם בשביל זה. אבל גם סתם ישיבה על אחד הספסלים שבטיילת החדשה תעשה את העבודה.

רומנטיקה בלי יין זו הרי לא רומנטיקה ולכן, המקום הבא שאנחנו ממש רוצים להכיר לכם במצפה רמון היא החווה של דניאל קיש - דרך ארץ שמה. קיש מגדל זיתים לשמן זית ומייצר בחווה יין בוטיק אדום משישה זנים: קברנה, מרלו, זינפנדל, פטיט סירה, פטי ורדו ושיראז. קיש הוא גם פסל ואת היין המצוין שלו תוכלו ללגום אגב התבוננות בפסלים האבסטרקטיים היפים שלו.

אחרי כוס או שתיים עדיף שתתנו את ההגה למישהו אחר. למשל לרמון תיירות מדבר. החברה שמתמחה בטיולי ג'יפים תכיר לכם את המכתש כמו שרק אנשי שטח אמיתיים יכולים לעשות. נכון, מדובר בהשקעה כספית קטנה, אבל כל זוג רומנטי ככל שיהיה צריך קצת אקשן מדי פעם.

אם תחליטו ללכת על משהו יותר רגוע, תוכלו להתבשם בחנות המפעל של פארן או להצטייד בשלל בבגדים, תקליטים ישנים ועוד דברים מדליקים בחנות של אסתר.

ואיפה ישנים?

אם אתם נמנים עם האלפיון העליון מלון בראשית הוא אפשרות ראויה בהחלט אבל יש אלטרנטיבות מצוינות שלא יבהילו את מנהל הבנק שלכם. למשל מלון הבוטיק המקסים שה אוז'ן. במלון מחכות לכם שש סוויטות מעוצבות, מצוחצחות ונעימות להפליא. את ארוחת הערב תוכלו לעשות במסעדה המצויינת שנמצאת בתוך המלון וגם נושאת את אותו השם.

צל מדבר היא אפשרות לינה נוספת לצעירים ברוחם או לפחות לזוגות שלא דרוש להם הרבה חומר אלא בעיקר קצת רוח והרבה שקט. מתחם האירוח של זיו ספקטור, כולל כמה בקתות בוץ פשוטות וחמימות וממוקם על שפת המכתש . אין נוף יפה ממנו לקום אליו בבוקר ובלילה תיהנו כאן משמיים זרועי כוכבים. זה לכשעצמו אמור להספיק לכם.

מטיילים במצפה רמון - המדריך המלא

מסעדות במצפה רמון

לישון במצפה רמון
מאמרי מערכת