איריס הררי - חוות נועם במדבר

איריס ובני הם מפוני ימית ששירתו שנים בצבא קבע. את חוות הבודדים שבבעלותם, בסמוך למצפה רמון, הם הקימו בזכות הילדים ולמענם


עדי אלון | 7.5.2014

איריס הררי - חוות נועם במדבר
בעלי העסק: איריס ובני הררי
איפה? מצפה רמון

מה הביא אתכם להקים חוות בודדים במצפה רמון?
בעלי ואני שירתנו שנים בצבא קבע והיינו ממפוני ימית בשנת 80'. 17 שנים אחר כך נשלחנו מטעם הצבא למצפה רמון וראש המועצה הציע לתושבים לקנות שם קרקעות. העלינו את הרעיון של הקמת חוות בודדים בשיחת סלון משפחתית. הילדים שלנו התלהבו מהרעיון ועשינו את זה בשבילם.

מה הקסים אתכם במדבר?
המדבר חבוי בסודות, ברוגע ובשקט אינסופיים. הילדים שלנו אוהבים את השטח ונהנים ללכת קילומטרים. החווה היא סגנון חיים שהתאים להם והתאים גם לנו.

מה מניע אתכם?
בשבילנו החווה היא פרק ב' בקריירה. זה מקום עבודה ומקור פרנסה, מפעל חיים בשביל עצמנו. תמיד אהבנו לעבוד עם אנשים, ולתת שירות זה חלק מאיתנו. התיירות היא תחום מגוון ועונתי, כך שלא נקברים בעבודה קשה כל השנה.

במהלך השנים שאתם בחווה, יש חוויות ואנשים הזכורים לך במיוחד? לפני כמה שנים באה אלינו משפחה להתארח באוהל. הבן שלהם היה אז בן שלוש והוא התאהב בסוסות שיש לנו. אמא שלו אמרה לו שאם הוא יוציא ציונים טובים, הם יחזרו. מאז כבר שש שנים הם חוזרים כל חנוכה.

עד כמה אתם קשובים לביקורות ולהצעות ייעול? האם שיניתם משהו בעקבותיהם?
אני לוקחת לתשומת ליבי כל דבר שאומרים לי ומשתדלת להיענות לבקשות. חוץ מזה, אנחנו עושים שינויים בחווה כל הזמן - משאירים ספרי קריאה לאורחים, נוטעים עצים, שותלים עצי פרי ופירות נשירים, עצי זית וצבר.

איפה את ממליצה לאורחים לבלות באזור?
השכנים שלנו מציעים רכיבה על אופניים ובית בד. לפעמים אנחנו מזמינים בדואית שתספר לאורחים סיפורים ותעשה להם פיתות. אם צריך להוציא טיול זריחה או שקיעה, אני מזמינה ג'יפ. בנוסף מייצרים באזור הרבה יין ושמן, ויש בית ספר שדה שמקיים צפייה בכוכבים. גם היעלים שמסתובבות בחופשיות בישוב הם אטרקציה.

יש לכם תוכניות לעתיד?
הבן שלי הגדול לומד חינוך דרך הטבע, ורוצה שהחווה תיתן מענה לילדים שנושרים ממסגרות או מחפשים אתגרים, אטרקציות או תרומה לקהילה. מבחינתנו זה מהווה בסיס טוב לצמיחה.
מאמרי מערכת