לישון במצפה רמון

הישוב המדברי הקטן הוא לא מה שהיה פעם. כיום אפשר למצוא שם מקומות לינה רבים המשתנים בסגנונם, החל בחוות בודדים וכלה במלונות יוקרתיים. המקומות המפנקים והבסיסיים כאחד מציעים תנאי אירוח טובים ונעימים שגם מי שאינו נלהב ממדבריות יחזור הביתה מוקסם


מערכת מפה | 10.7.2016
מלון בראשית
בעבר הלא רחוק, מצפה רמון נתפס כנקודת עצירה בדרך לאילת ותו לא. במקום שנחשב פעם שממה אפשר היה להתכבד בקפה, מקסימום ללטף אלפקה או שתיים. מאז עברו גרגירי חול רבים במדבר, ועירוניים מהצפון הבינו את הפוטנציאל שיש באזור הבראשיתי הזה. גם מטיילים ונופשים שחוו את השקט המופתי והתפעמו מנוף המכתש המרהיב התמכרו אליהם, וכך נולדו שם מקומות לינה מיוחדים במינם. חוות בודדים, מלון ומסעדת שף, לינה בספארי מקומי ואירוח בהאנגר של להקת מחול הם חלק מהמקומות הנעימים שמציע הישוב הקטן ושבשבילים כדאי לבטל את הנסיעה לאילת.

חוות נועם במדבר
על שפת המכתש, אם תרצו דרך היין, ממוקמת חוות הבודדים שהוקמה על ידי איריס ובני הררי בשיתוף ארבעת ילדיהם ולמענם. מלבד חקלאות שכוללת גידולים אורגניים, הפקת יין ושמן זית, מציעים פה אירוח נעים לכל המשפחה. במתחם יש אוהלי אירוח בסגנון בדואי שבהם ישנים על גבי מחצלות ומזרנים ואתר קמפינג ללינה באוהלים פרטיים. לרשות האורחים עומדים תאי שירותים ומקלחות, חשמל, פינת מנגל ועצים למדורה.

חוות כרמי הר הנגב
באותו המסלול ממש שוכנת חוות הבודדים כרמי הר הנגב. כאן מפיקים שמן זית אורגני, רוקחים ריבות ומייצרים ליקרים מהפירות שבבוסתן. אפשרויות הלינה בחווה מגוונות – אפשר להתפנק בצימר משפחתי או זוגי, לישון במאהל גדול בסגנון מרוקאי או להקים אוהל במתחם קמפינג מסודר ומאובזר. הילדים מוזמנים לרכוב על גבי סוסי פוני מקומיים.

מלון בראשית
בין אם אתם סבורים שהמלון משתלב בנוף או לא, אי אפשר להתעלם ממלון היוקרה שנהנה מהנוף היפה בארץ. נוסף למשאבים הטבעיים שנראים מכל פינה, גם החדרים יפים ומפנקים, מימי בריכת השחייה נראים כעומדים להישפך אל המכתש, מתחם הספא נהדר, ארוחת הבוקר עשירה ובכלל, מלון בראשית מעלה את הסטנדרט המלונאי בארץ.

האנגר אדמה
ליאת דרור וניר בן גל, כוריאוגרפים ורקדנים, התאהבו במדבר ותקעו יתד במצפה רמון לפני שנים רבות. בסטודיו שהם מנהלים ויוצרים בו, הזוג מקיים סדנאות, כיתות אמן ובשלושת הרגלים גם פסטיבלים. מי שמגיע להאנגר אדמה כדי להשתתף בסדנאות, יכול ללון במקום בתנאים בסיסיים אך נוחים בחדרי טיפי קטנים, בבתי בוץ, באולם שינה מרכזי או תחת כיפת השמיים במתחם קמפינג. כולם מתוחזקים בידי חברי הלהקה המסורים שכך מממנים את שהותם במקום.

חוות האלפקות
על גבעה קטנה, הצופה על לאמות, אלפקות, ברווזים, כלבים, סוסים וחמורים, נמצאים ארבעת הצימרים של החווה וסטודיו גדול ומרוחק שמציע לינה על גבי מחצלות ומזרנים. בהתאם לאופי המקום, התנאים כאן בסיסיים אך נעימים והם אידיאליים לאירוח משפחתי. לכל הצימרים, קטנים כגדולים, צמודה מרפסת פרטית המאפשרת לצפות על החווה ולהרגיש למשך לילה או שניים כמו בספארי.

מטיילים במצפה רמון - המדריך המלא
מאמרי מערכת