מסעדות אתיופיות בישראל

למרות שהעדה האתיופית נמצאת איתנו כאן כבר שנים לא מעטות, לא רק שאין הרבה מסעדות אתיופיות, אלא שגם לא רבים שאינם מבני העדה, פוקדים אותן. וזה חבל


מערכת מפה | 17.12.2018
על אף השנים הרבות שחלפו מאז מבצע שלמה ומבצע משה ולמרות שבני הקהילה האתיופית הם אמנם מיעוט קטן בישראל אבל בהחלט לא נידח, נדמה שלא רבים התוודעו עדיין אל רזי המטבח האתיופי.

בכל הנוגע לזמינות האוכל האתיופי לקהל הרחב, אפשר לפטור את מי שעדיין לא עשה זאת בטענה, הנכונה, שאין כל כך הרבה מסעדות אתיופיות המאפשרות למי שאינו בן העדה לעשות הכרות ראשונית עם האוכל הזה.

כל ארוחה אתיופית, ולו גם הצנועה ביותר, נפתחת כמובן באנג'רה, אותו לחם רך המזכיר קצת את הלחוח התימני הספוגי והמחורר. ההבדל הוא שאנג'רה אתיופית עשויה במקום מקמח רגיל, מקמח טף, אותו דגן אתיופי פלאי שלו מיוחסות תכונות בריאותיות מרחיקות לכת שגם אם לא כולן נכונות, אנחנו נותרים עם העובדה המשמחת את מי שאלרגי, שאין בו גלוטן. מי שבכל זאת מתעניין קצת יותר, ישמח לגלות שקמח הטף (בן חילף בעברית) מכיל את כל שמונה חומצות האמינו הנחוצות לגוף האדם וכן כמויות נאות של ברזל, מגנזיום וסידן. אפילו ארגון הבריאות האמריקני, הכיר בו כבר ב1996 כמזון על (super food).

כל ההקדמה הארוכה הזו אינה מיותרת ונועדה לא רק להלל את הטף והאנג'רה, אלא גם להפנות את תשומת ליבנו לכך שחלקים רבים מהתזונה האתיופית המסורתית הם מאד בריאים. על האנג'רה החומה מעט והחמצמצה, יועמסו בדרך כלל תבשילי (וואט) ירקות אתיופיים קלאסיים. כמו למשל אלו שקיבלנו אנו בביקורנו במסעדת טנאת שברחוב צ'לנוב בתל אביב, מסעדה שהיא לא רק אתיופית אלא גם טבעונית. הקיק וואט היא אולי מחית הקטניות הנפוצה ביותר והיא יכולה להיות מורכבת מעדשים, חומוס או אפונה יבשה. פעמים רבות יגיעו אל השולחן כל השלושה. לפעמים מעורבבים העדשים בעגבניות ובחריף ואז יהיה שמם ימסר קומודורו וואט. אטאר וואט הוא כבר תבשיל אפונה פיקנטי. אחד המטבלים הכי טעימים הוא הגומן וואט המוכן מעלי מנגולד עם פלפלים חריפים, בצל ושום. וישנם גם וואטים מדלעת, תפוחי אדמה, סלק ועוד. וישנו כמובן השורו, הלא הוא החומוס האתיופי.

אם בכל זאת תרצו לטעום גם מנות בשריות, המשיכו קצת הלאה לכיוון התחנה המרכזית הישנה של תל אביב. שם, במסעדת חבש, תוכלו להתנסות במנות אתיופיות בשריות קלאסיות כדוגמת הדורו קיי וואט – שוקי עוף בתערובת התבלינים החריפים האתיופית הקלאסית, הלא היא הברברה עם ביצה קשה. אפשר לנסות גם את האליצ'ה סגה דיניץ וואט – תבשיל בשר בקר ותפוחי אדמה נפוץ עד מאד. אם חשקה נפשכם דווקא בדג, נסו את האסא וואט – מנת דג חריפה.

את אלו וגם את אלו, הטבעוניות או הבשריות, תוכלו לפגוש גם במסעדת ללה, האתיופית החדשה שנפתחה לא מזמן ברחובות, או לנסות את מזלכם במסעדת שגר הירושלמית. גם לירושלמים יש את האתיופית הצמחונית/טבעונית שלהם, הלא היא מסעדת טספאי. בפתח תקווה תמצאו את מסעדת בייאנטו.

אז בפעם הבאה שאתם יוצאים לאכול, תנו צ'אנס לאוכל האתיופי. לא תתחרטו.


תוכן מומלץ לעיון: מסעדות בצפון, מסעדות בחיפה, מסעדות בהרצליה
מאמרי מערכת