מומלצי מפה כבר כאן 17 שנה!

בכל שנה אנו נרגשים להדפיס את המדבקות ולארוז את המעטפות ומרגש עוד יותר לפגוש במדבקות בכניסה למסעדות ולאתרי בילוי ברחבי הארץ. פרויקט הדירוג הארצי של אתר מפה חוגג את שנתו ה-17, לא להאמין, והגיע הזמן לספר איך זה עובד בעצם


מערכת מפה | 14.1.2016
פרויקט הדירוג הארצי של אתר מפה חוגג את שנתו ה-17, לא להאמין, והגיע הזמן לספר איך זה עובד בעצם. באתר מפה קיימים אלפי אתרים ובתי עסק (אנחנו קוראים להם "נקודות עניין"), וצוות האתר המסור והבלתי נלאה שלנו עובר במהלך השנה ובודק בכל שנה מאות מקומות. חלק מהביקורים נעשים באופן אנונימי, אחרים מתואמים מראש, כך או אחרת מומלץ מפה אינו למכירה, ורק מי שנמצא ראוי זוכה בו.

צוות האתר מקצועי מאוד אבל עדיין מדובר בחוות דעתם של יחידים, ולעתים טעמו של אחד אינו טעמו של אחר. מסיבה זו בחרנו לתת משקל בחישוב הציון גם לחוות דעת הגולשים, וכללנו במומלץ מפה גם את ממוצע הכוכבים בדירוגי הגולשים. את המפתח החשוב הזה השארנו בידיהם של מנויים משלמים בלבד כדי למנוע הטיית דירוגים מכוונת ובכדי שנוכל לאמת כל דירוג ודירוג.

בנוסף לציון שנתן חבר המערכת ולציונים שנתנו הגולשים יש משקל גם לכמות הדירוגים שכל מקום מקבל. אם לדוגמה בית עסק קיבל בשנה החולפת 20 דירוגים ובשנים קודמות 40, הציון עשוי לרדת, כי מדד הפופולריות שלו בירידה - פחות מדרגים לרוב אומר שגם פחות מבקרים, ואם פחות מבקרים ודאי יש לכך סיבה. לעומת זאת אם בית עסק ממשיך לשמור על כמות המדרגים והדירוגים הוא יזכה בנקודות בונוס, שמגיעות על שמירת האיכות לאורך זמן. מורכב, לא? התשובה היא שכן. במומלץ מפה נלקחים בחשבון מרכיבים שונים ורבים בכדי שבסופו של יום מפת המומלצים המתקבלת תהיה קרובה ככל שניתן למציאות.

מה זה בעצם מומלץ מפה?
זה פשוט, מומלץ מפה היא מדבקה (בוודאי נתקלתם בה), שניתנת לבעלי העסקים המצטיינים בתחומם, ואלה מוזמנים להדביק אותה בכניסה לבית העסק וליידע את ציבור המבקרים. יש מדבקה פיזית ויש מדבקה וירטואלית, שאותה ניתן לשלב באתר האינטרנט ויש כמובן את החיווי באתר מפה – שמשמש כלי עזר מצוין בבואכם לבחור את מקום הבילוי הבא שלכם. בכל שנה אנו נרגשים להדפיס את המדבקות ולארוז את המעטפות ומרגש עוד יותר לפגוש במדבקות בכניסה למסעדות ולאתרי בילוי ברחבי הארץ. ואתם מוזמנים כמובן להיכנס לאתר מפה לדרג ולהשפיע על מפת המומלצים של ישראל.
מאמרי מערכת