לא על המאסאלה לבדה: מסעדות הודיות מומלצות

את הצונאמי ההודי ששוטף את מסעדות ארצנו בשנה האחרונה כבר לא ניתן להכחיש. נדמה שאין ממש הסבר לעיתוי, אבל למה לחפש הסברים, מוטב לאחוז במסאלה דוסה ביד אחת ובפאפאדם ביד השניה ולומר שהחיינו. כי נדמה שאין אוכל מתאים מזה לסצינת האוכל המקומית: מתובל, קצת שאנטי וקצת עצבני, כן – יש גם טבעוני ובעיקר מאוד צבעוני


מוראג רובננקו-דיין | 7.11.2018
טאלי של מסעדת מא פאו
מא פאו
מסעדונת הודית עליזה, חדשה מהניילונים, שהתמקמה בסמוך למזללה של מאיר אדוני ומציעה מטבח רחוב א-לה מומבאיי. שלושה אחים פתחו את המקום, מתוך געגוע לאמם שנפטרה ובשאיפה לשחזר את טעמי הילדות ההודיים. במקום מציעים שלל מנות פתיחה מטוגנות, חלקן שמנוניות מדי וחלקן טובות יותר, מנות רחוב כדוגמת פאו - לחמניה מתקתקה במילוי בשרי או צמחוני וכמובן מנות טאלי או תבשילים המוגשים לצד אורז או צ'פאטי. טעימים במיוחד המלאי כופתא והפאלאק פניר. התפריט ברובו זול, אך המנות לא גדולות.
מא פאו
טאלי של מא פאו,
טאלי של מא פאו, צילום: באדיבות המקום

דוסה בר
חן וינשטיין, המגדירה עצמה "אקו-שף", התאהבה במהלך מסעותיה בחצי-היבשת במסאלה דוסה – מעין קרפ העשוי אורז מותסס וקמח עדשים, אוכל דרום-הודי טיפוסי. האהבה הפכה לאובססיה ווינשטיין לא נחה עד שפיצחה את סוד המסאלה דוסה המושלמת. לאחר שבישלה מביתה והקימה לה עדת מעריצים, פתחה לאחרונה את הדוסה בר הראשונה בישראל, שבינתיים מסתמנת כהברקה. ארבעה סוגי דוסות לא שגרתיות, שלל מטבלים מקוריים, וקינוחים שהם גרסאות סופר-פוד לקינוחי הטראש הזכורים מהטיול בהודו – בנופי, למשל. שווה ביקור בהחלט.
דוסה בר
מסאלה דוסה של דוסה בר,
מסאלה דוסה של דוסה בר, צילום: באדיבות המקום
אמא הודית
סדנאות הבישול שמציעות "אמא הודית" גל כץ-עומרי ואמה אליזבט, הן חוויה המומלצת בעיקר למי שרוצה להתמקצע ברזי הבישול ההודי, אך לא רק. מותר בהחלט גם לבוא רק לשם החוויה והארוחה. מי שכן בעניין של למידה, ייהנה מאוד מהסדנא הזאת, אותה מעבירות גל ואליזבט בהתלהבות רבה וכנה, שמחות לחלוק את הידע הרב שלהן עם הקהל. במהלך הסדנא, תוך כדי בישול, טועמים ללא הרף ובסופה מתיישבים לארוחה מלכותית לאור נרות, של כ-15 מנות. חוויה שלא במהרה נשכחת.
אמא הודית
יושבים לאכול בסוף הסדנא של אמא הודית,
יושבים לאכול בסוף הסדנא של אמא הודית, צילום: מערכת מפהתוכן מומלץ לעיון: מסעדות בצפון, מסעדות בחיפה, מסעדות בהרצליה
מאמרי מערכת