החופש בא: אטרקציות לילדים לימי הקיץ החמים

הקיץ הגיע ואיתו החום הלחות והחופש הגדול. אמנם לפתור את כל מצוקות ההורים אנחנו עדיין לא יודעים, אבל כדי לעשות לכם את החיים מעט יותר קלים אספנו כמה אטרקציות לילדים קרירות במיוחד, וכמה טיפים כדי שהיציאה מהבית לא תיהיה אסון מוחלט.


שי יגל | 6.11.2018
שייט סירות בירדן,
עומס חום, אטרקציות לילדים לימים החמים

הקיץ מציב לנו אתגר לא פשוט: המחשבה על יציאה מהבית מעבירה בכולנו גל חום כאשר המזגן עדיין מקרר. כשיש לנו ילדים האתגר הופך להיות רציני הרבה ביותר. לא ברור מה מעביר בגבו של הורה צמרמורת חזקה יותר - המחשבה על בילוי סוף שבוע שלם בבית הקריר אך הקטן, שכמויות המרץ האין סופיות שילדים אוגרים מחפשות מקום לפרוץ דרכו, או יציאה לחום המטרי, שמורט את עצבי ההורים עוד לפני ששקית הבמבה הראשונה נשפכה על רצפת הרכב. כדי לענות על המצוקה חוצת המגזרים הזו, הנה כמה אטרקציות לילדים שמתאימות לימים הארוכים והחמים שבאים עלינו לטובה.

אטרקציה לילדים שלא מחליפים, אבו קייאק בירדן

עוד בשנות ה-90 של המאה הקודמת המושג ״אבוקייק״ הפך לשם נרדף לאטרקציה לילדים. בינינו, מי צריך יותר ממים קרירים ביום קיץ חם? אז נכון שהמסלול מעט קצר רק כ-3 ק״מ אבל ילדים מסוגלים להעביר שעות בקפיצה מקיאק או במלחמות מים שאינן נגמרות אפילו שמגיעים לחוט המפורסם המסמל את סוף המסלול. אך לפני שאתם מניידים את הילדים אל הצפון הרחוק הרשו לנו להעניק לכם כמה טיפים קטנים שיהפכו את כל העסק להרבה יותר מהנה: 1. בוא מוקדם! כן, אנחנו יודעים כמה קשה להזיז את הצי המשפחתי בבוקר, אבל זה יהיה שווה כל מאמץ. 2. קחו את הזמן, מי שימהר יגלה שהחוויה עלולה להיות קצרה במיוחד, אתם פה בשביל הדרך ולא בשביל קו הסיום. 3. קחו בקבוק מים הכניסו למקפיא ותביאו למסלול, את מכתבי התודה תוכלו לשלוח למערכת מפה.

איפה? אבו קייאק ליד חד נס
זרימת מים בירדן ההררי,
זרימת מים בירדן ההררי, צילום: יאיר זיידנר
המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס

אחרי כמה שנים של ירידה מהרדאר איכשהו חזר תחום הקומיקס אל מרכז תשומת הלב הילדים. דמויות שמקורן בקומיקס תופסות תפקידים מרכזים בסרטים, ובסדרות הטלוויזיה, ככה שילדים יכולים בקלות להתחבר לעולם הזה מתוך הדמויות שהם כבר מכירים. מה שהופך את המוזיאון הזה לאטרקציה נפלאה לילדים היא דווקא העובדה שגם ההורים יוכלים למצוא פה עולם תוכן שידבר עליהם, ובזמן שהילדים נמצאים בסדנאת קומיקס אנחנו יכולים להסתובב בין הקריקטורות וחוברות הקומקיס שמעבר לנוסטלגיה מרתקות בפני עצמן. חשוב לזכור לתאם ביקור במקום ולברר מתי מתקימות הסדנאות במיוחד אם אתם מגיעים באמצע השבוע.

איפה? המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, חולון
קריקטורה פוליטית,
קריקטורה פוליטית, ציור:מישל קישקה
המימדיון (ופארקי מים באופן כללי)

אתם לא צריכם אותנו כדי שנספר לכם שיש פארקי מים בישראל, ושזו אחת האטרקציות הכי שוות שיש לילדים. אבל אם תעברו על התגובות של חלק ממשתמשי מפה תגלו שלא הכל זוהר בפארקי המים, והבדל בין חוויה טובה לסיוט מתמשך תלוים בתכנון הזמן ומהמקום, זה לא מסוג המקומות שפשוט מגיעים עליהם. אז מה לעשות כדי שיהיה מוצלח: 1. כלל ברזל: לא באים בשבת, כמה קשה ככה פשוט, יחס התור מתקנים שלכם יהיה בלתי נסבל. 2. כן שוב אנחנו הנודנקים שמערים אתכם מוקדם בבוקר, בואו מוקדם, הילדים יספיקו לעשות סיבוב על כל המתקנים לפני הפלישה הגדולה. 3. תביאו אוכל מהבית, כן צידנית, שניצלים, מים קרים, הכל, למה אתם שאולים? תעברו במזנון ובכסף שחסכתם הזמינו לכם צימר מפנק. 4. סבלנות לא קונים בשום חנות, אורך רוח וסבלנות יהיו בכל נחוצים, תזכרו שאלרגיה לצפיפות מפתחים בגיל מאוחר יחסית והיא הולכת ומחריפה עם הזמן, לילדים אין בעיה עם עוד שני מיליון ילדים אחרים, הם נהנים ואם לא הם כבר היינו יושבים במסעדה עם בקבוק יין ומזגן.

איפה? המימדיון, תל-אביב

תוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת