4 ארוחות הבוקר הכי טובות על חוף הים

אוויר הים מעורר תאבון ולחלקנו מספיק רק להסתכל עליו כדי להסכים עם הקביעה הזאת. אבל עכשיו כשחם ודביק כבר בארוחת הבוקר, לא נתפשר על פחות מארוחת בוקר ממוזגת מול הים. קבלו המלצה לארבע ארוחות בוקר שהים נוכח בהן במלוא הדרו


מוראג רובננקו-דיין | 26.6.2017
מסעדת האני ביץ', צילום:
ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה של היום, יגידו התזונאים, האמהות וגם סתם אנשים שבשבילם זה תירוץ מצוין ללגום קוקטיילים על הבוקר. אהמ... בלי להזכיר שמות. וארוחת בוקר טובה שמוגשת מול הים, היא כבר עילה לשמחה אמיתית. שכן בוקר שנפתח טוב, מבטיח יום מצוין.

לא פשוט למצוא ארוחות בוקר טובות על הים. במקומות בהם טובלים את הרגליים בחול, לרוב לא נרצה לאכול. שם כדאי מקסימום לשתות בירה ולכרסם אבטיח. אבל לפעמים ישיבה מול הים היא כה מענגת, שאנחנו מוחלים לארוחת הבוקר שהיא סתם נחמדה ולא יותר מזה. הנה המלצה לארבעה מקומות לפתוח בהם את הבוקר ולשטוף את העיניים בכחול הכחול הזה, בין ביס לביס:

יוליה
יוליה מתמתחת בנחת על הדק השחום של נמל תל אביב, משקיפה על הרצים, הרוכבים והמטיילים ומזמינה לעצור להפוגה. ארוחות הבוקר כאן חורגות מהמקובל בבתי קפה. לצד מנות כמו קרוק פופאי – קרוק מדאם מחוזק בתרד וסלמון מעושן, או בורקס קשקבל ביתי בעבודת יד, מציעים כאן גם מנות קטנות יחסית, מהן אפשר לתפור ארוחה אקלקטית: שמאלץ הרינג, לבאנה וארטישוק א-לה רומאנה, למשל. במיוחד משמחים כאן הקוקטיילים של בוקר, שמוגשים במחיר סימפטי. שהרי אם כבר ים מלוא העין, אז לפחות שנתפוס ראש מולו.
ארוחת בוקר במסעדת יוליה,
ארוחת בוקר במסעדת יוליה, צילום: מערכת מפה

פורט קפה
בית הקפה הזה ממוקם בנמל קיסריה ונהנה מגישה ישירה אל בריזה, כחול בעיניים ורסס של ים. אם תוותרו על המזגן ותשבו במרפסת, התחושה היא כמו לאכול על סיפון של אוניה. האוכל כאן לא מסעיר, הוא בסדר גמור, אבל המנה העיקרית היא הנוף. מוגש כאן מבחר נאה של ארוחות בוקר, ביניהן אגז בנדיקט, בוקר פועלים – חומוס וכל המתבקש מסביב, או וופל בלגי, אם אתם במצב רוח של פורענות. ארוחות הבוקר מוגשות עד השעה 12:00.

פורט קפה, קיסריה,
פורט קפה, קיסריה, צילום: באדיבות המקום
מלון האפנדי
טכנית, הישיבה כאן אינה מול הים, אבל הים נוכח ומורגש היטב במלון הבוטיק הנפלא הזה, ואת הקפה שלכם תוכלו לקחת למרפסת ולבהות בים, שבעים ומדושני עונג.
ארוחת הבוקר כאן מצטיינת באיפוק ואלגנטיות. היא מוגשת סביב שולחן עץ מאסיבי, בחדר האוכל, שגם הוא – כמו המבנה כולו – בן מאות שנים וניצב על כנו עוד מהתקופה העותומאנית המוקדמת. הארוחה לא גדולה, אבל מאוד מדויקת: מני דגים (בכל זאת, אורי בורי), מבחר גבינות עזים, סלט ערבי קצוץ, לחם משובח, מאפים וקפה מעולה. הארוחה פתוחה גם לאורחים חיצוניים, אך מומלץ להזמין מקום מראש, שכן יש מקום ל-30 סועדים בדיוק.
הנוף הנשקף מהמרפסת,
הנוף הנשקף מהמרפסת, צילום: אסף פינצ'וק
בית חנקין
לא מעט מדרגות תצטרכו לטפס כדי להגיע לבית הבאוהאוס הנחמד הזה, ששופץ והפך לבית קפה. בתמורה תזכו בכחול ככל שהעין יכולה לראות והמחזה באמת מרהיב. המבנה ניצב על ראש הצוק ומשקיף למפרץ הקרוי מפרץ בנימין. המקום מעוצב בנעימות: שולחנות עץ מבית סבתא, רהיטים אקלקטיים והרבה שכיות חמדה ותמונות מימים עברו. חובבי הדגים ישמחו מארוחת הבוקר הכוללת פלטה של דגים מלוחים, כבושים ומעושנים, ומי שהגיע עם ילדים יוכל ליהנות מארוחת בוקר מיוחדת עבורם. מאותגרי נגישות ומי שהטיפוס במדרגות קשה לו, יכולים לתאם מראש עם המסעדה איסוף ברכב מיוחד.
בית חנקין,
בית חנקין, צילום: מערכת מפה
מאמרי מערכת