חופשה אחרת: הגסטהאוס הכי שווים בישראל

חופשה לא חייבת להיות חוויה מבודדת ומרוחקת מאנשים אחרים. לא רק במלונות אפשר, אלא גם בצימרים כפריים. בעולם זה מאוד מקובל - החדרים פרטיים והמרחב משותף. ארוחות בוקר משותפות, לשבת ביחד מול הטלוויזיה וליצור שיחות עם אורחים מכל העולם. רוצים לדעת איפה נמצאים הגסטהאוס הכי שווים בישראל?


טלי מאיר-צ'יזיק | 30.8.2016
פאוזי עאזר אין
אנחנו כבר כל-כך רגילים להפרדה בין ציבורי לפרטי – או צימר פרטי עם גדר גבוהה, או קמפינג שבו חולקים מקלחת עם כל הנופשים במקום. האמת היא שאפשר גם אחרת. כמה מקומות בישראל הפועלים בהתאם למסורות הגסטהאוס בעולם כבר מציעים חדרים פרטיים עם מרחב ציבורי. בחלקם אפילו המקלחות הן בשימוש משותף וחלקם מציעים פרטיות גם בתחום הזה. מצאנו לכם ארבעה מהמעניינים ביותר בתחום.

התרמילאי

היישוב הגלילי כליל נודע בצורת החיים הייחודית והפרטית המאפיינת אותו. כל בית ממוקם רחוק יותר מקודמו ולעיתים נוצרת מעין תחושה של ניתוק כשמטיילים במקום. הגסטהאוס בכליל נמצא בביתה של משפחת לביא. אחרי טיולי תרמילאים במזרח בהם חוו בני המשפחה את האפשרות ללון בזול במרחב משותף, הם חזרו לכליל ובנו כאן משהו דומה.
האורחים מקבלים כאן חדר נקי ופשוט בקומה השנייה, השירותים והמקלחת משותפים וכן המטבחון והחצר. החדר שאיננו זוגי אף יכול להתאים למי שמוכנים ללון ביחד עם אורחים אחרים ממש באותו חדר (!!) בשיטת doorms (מעונות), או למשפחה, כמובן.

איפה? הגסטהאוס בכליל
הגסטהאוס בכליל, צילום:
הגסטהאוס בכליל, צילום: באדיבות המקום
הביתי

בהרחבה הקהילתית של המושב כפר-קיש בגליל התחתון מסתתר לו בית בגוון ירוק בהיר, ובו שתי קומות. בבית ארבעה חדרי שינה זוגיים ושלושה חדרי שירותימקלחת. שני חדרי שינה בקומה העליונה ושניים בקומת הכניסה. קומת הכניסה לבית גדולה ומרווחת עם מטבח ביתי מאובזר, פינת אוכל וסלון הנפתח אל הגינה. הבית הוא ביתה של שרה יפת, מורת דרך מנוסה וחביבה המכירה את כל היצרנים המקומיים באיזור ואת מסלולי הטיולים השווים.
בבית הזה עומדים החדרים להשכרה לזוגות, אפשר להוסיף מזרן או לול לחדר ואפשר לשכור שני חדרים למשפחה. כאן מוצעת גם האפשרות לשכור את כל הוילה לחופשה כפרית משפחתית. אין כאן ג'קוזי או בריכה, השכונה היא שכונה שקטה והאווירה מתאימה למי שרוצים נופש שליו ורגוע.

איפה? בית בקיש, כפר קיש
הסלון המשותף, בית בקיש,
הסלון המשותף, בית בקיש, צילום באדיבות המקום
התוסס

האסכניה הוותיקה והיפיפיה "פאוזי עזר", שוכנת בלב נצרת העתיקה. היא מציעה גם חדרים משותפים בסגנון דורמיטורי (מעונות), בהם תשכרו רק מיטה אחת ולא תדעו מי עוד עשוי ללון איתכם הלילה, וגם חדרים פרטיים - זוגיים או משפחתיים. בחדרים המשותפים יש כאלה ששמורים לנשים בלבד, עבור נשים המטיילות בגפן ונוח להן לדעת שילונו בחדר נשי.
בין אם אתן בגפכן או שהגעתם כמשפחה, מטרת המקום היא ליצור מפגש בין האורחים. האכסניה מציעה ימי טיול, סיורים ורעיונות לבילויים. בזכות רמות המחירים המגוונות תמצאו כאן מטיילים מכל העולם, בעיקר צעירים ופעילויות סביב השעון. כמו גסטהאוסים שמכבדים את עצמם, אין כאן עיצוב מיוחד אלא שימוש ביופיו המקורי של המבנה, גדולתו של המקום הוא הניסיון לצקת תכנים עשירים שישרתו את המטיילים.

איפה? פאוזי עזר אין, נצרת
פאוזי עאזר אין, צילום:
פאוזי עאזר אין, צילום: באדיבות המקום
היוקרתי

וילה בקיסריה, צופה על מדשאות מגרש הגולף הענקי, עם בריכה פרטית וכסאות שיזוף. מי צריך יותר מזה, לא? כשאן בנתה את הוילה שלה היא חשבה על אירוח ואכן כמה שנים מאוחר יותר היא החלה לארח בה זוגות ומשפחות מכל העולם. הקומה השנייה בביתה של אן מציעה שני חדרים, חדר אחד עם אמבטיה פרטית וחדר אחד עם מקלחת. לכל חדר יציאה למרפסת ענקית מעל הבריכה המשקיפה על המדשאות. שני החדרים חולקים מטבחון משותף וכן פינת אוכל. גם הבריכה משותפת לכל האורחים של אן.
כל השיתופיות הזו לא מפריעה לתחושת הקסם לפעול, אפשר להתארח כאן ולהרגיש ליום אחד בעלות על קיסריה היוקרתית.

איפה? קאסה קיסריה
קאסה קיסריה, צילום:
קאסה קיסריה, צילום: באדיבות המקום
מאמרי מערכת