סוכות 2016: מסלולי הטיול המומלצים ביותר בצפון

כל הטיולים בצפון לחול המועד סוכות 2016 - טיולי משפחות, מסלולים קצרים, טיולי מים, מסלולים ארוכים, טיולים שמתאימים לילדים ועוד.


שי יגל | 7.10.2016
בריכה בגוש חלב
בימי חול המועד סוכות הגליל כבר לגמרי בסתיו, מטעי התפוחים כבר בשלכת, ופירות הקיץ מפנים את מקומם לפירות הסתיו. חג האסיף. טיול בחול המועד סוכות בגליל מציע אפשרויות רבות: טיולים משפחתיים קצרים וצד מסלולים ארוכים ומאתגרים, והכל במרחק נסיעה קצר. אז בין אם בחרתם ללכת במסע מים לים או בפיסגת המירון מובטח לכם חג סתיו במיוחד.

**הכתבה תמשיך להתעדכן עד חול המועד סוכות 2016 במסלולים הטובים ביותר. ממליצים לכם לחזור ולבדוק!** מערות, מעיינות, ועתיקות - נחל שרך ונחל בצת

על נחל כזיב דובר רבות ובצדק, אך אחיו הצפוני, נחל בצת, נשכח מעט ולא בצדק. בעבר היה נחל בצת אחד הנחלים המפורסמים בארץ, כאשר מים רבים זרמו בו לאורך השנה כולה. לצערנו, מימיו נשאבים בטרם נספיק להנות מהם ורק מעט מהם מוזרם חזרה אל הנחל. למרות זאת מדובר במסלול טיול מקסים. במיוחד כשמשלבים אותו עם נחל שרך שכולל את מערת שרך היפה.

עצי דולב גדולים מספקים צל נהדר ואין סוף מקומות לפיקניק או לכוס קפה, ומעט המים בעיינות כרכרה מזכירים לנו כמה שביר הטבע. לפני כמה שנים סומן מסלול קצר אל חורבת כרכרה שנמצא ממש מעל לערוץ הנחל ליד קיבוץ אילון, החורבה היפה היא תפוארה מושלמת למשחק מחבואים של שעות שגם גדולי הציניקנים יתקשו שלא להשתתף בו. הקפצת רכבים זריזה אל סוף המסלול ואתם כבר על השביל, אל שתכחו פנסים למערה, וקפה למעיין.
שביל מוצל בנחל שרך,
שביל מוצל בנחל שרך, צילום: eyalsh
בצל ההר - נחל נריה ונחל מורן

ממש מתחת לפיסגת המירון מרובות האנטנות והמבנים דמויי הקרמבו, בכניסה לבית ספר שדה מירון, מסתתר מסלול מעגלי שכולל חורש טבעי שיש מעט כמות בארץ, החורש שורט את הרגלים ולפעמים גם את הידים אך בתמורה הוא מעניק צל נהדר, וריח של טבע ארץ ישראלי, עיסקה משתלמת. אופי המסלול המוצל ומיקומו הגבוה הופכים אותו לאטרקטיבי מיוחד כאשר מדובר ביום חמסין סתוי כזה שחג סוכות אינו שלם בלדו. המסלול אינו ארוך אך תנו לו את הזמן, תוואי השטח אינו קל והליכה יכולה להימשך כמה שעות. למי שאין את הזמן המספיק שביל הפיסגה נמצא ממש כמה דקות נסיעה והוא קצר הרבה יותר, אך גם מעניק חוויה טבע שונה בתכלית. המסלול כאמור למעגלי כך שאין צורך לבזבז זמן על הקפצת רכבים, פשוט משארים את הרכב בכניסה לבית ספר שדה, ממלאים מים ויוצאים לדרך.
קטלב בנחל נריה,
קטלב בנחל נריה, צילום: briza

עין תינה - המניה הבטוחה: קצר ורטוב

אין משפחה שלא מכירה את זה המצב המרגיז שבו לא מצליחים להחליט מה לעשות, כבר נמצאים בצפון, רוצים לטייל, רוצים מים, אין ממש כוח למסע ארוך, לכל אחד יש דעה אחרת, בקיצור לא זזים. זה פה בדיוק נכנס המסלול הכיפי הזה לתמונה, עד לפני היציאה מהבית מחליטים שאם לא מצליחים להחליט נוסעים לעין תינה, החלטתם על משהו אחר? מצוין תשמרו לטיול הבא. למה דווקא עין תינה? כי הוא אף פעם לא מאכזב, המים תמיד נהדרים, ההליכה באמת פשוטה ואם זכרתם להביא קצת ציידה לדרך אז אתם מעבירים פה חצי יום בכייף. לבד לא תיהיו פה, בטח לא בחגים, אבל המקום יודע להכיל הרבה אנשים, ככה שתמיד אפשר למצוא פניה שקטה, אל תתנו למגרש החניה העמוס להפחיד אתכם, אתם במקום הנכון.
מפל עין תינה,
מפל עין תינה, צילום: קרן סמואל דלח
**הכתבה תמשיך להתעדכן עד חול המועד סוכות 2016 במסלולים הטובים ביותר. ממליצים לכם לחזור ולבדוק!**
מאמרי מערכת