סוכות 2016: מסלולי הטיול המומלצים ביותר בדרום

כל הטיולים בדרום לחול המועד סוכות 2016 - טיולי משפחות, מסלולים קצרים, טיולי מים, מסלולים ארוכים, טיולים שמתאימים לילדים ועוד.


שי יגל | 10.10.2016
ילד בעין עבדת
הלילות בנגב הופכים להיות קרים כבר בתחילת ספטמבר. ברוח הערב כבר מורגשת לחות, הסתיו מגיע, מבשר את תום החום הגדול. חג סוכות יוצא השנה לקראת סוף אוקטובר מה שהופך את מזג האויר בנגב ללא פחות ממושלם. לפני כפור החורף ואחרי חום הקייץ. מי שיבחר לבוא בסתיו למדבר יהיה השנה בהחלט מאושר.

**הכתבה תמשיך להתעדכן עד חול המועד סוכות 2016 במסלולים הטובים ביותר. ממליצים לכם לחזור ולבדוק!** אל הר האלוהים - בג׳יפ להר כרכום

אין עוד מקום בארץ כמו הר כרכום, ומעטים כמוהו בעולם. לא ההר הגבוה ביותר, וגם לא היפה ביותר, אבל יש בו משהו שאין בשום מקום אחר. אולי מדובר במעל 30 אלף ציורי סלע הפזורים עליו, חלקם מתארים ארועי יום יום וחלקם ארועיים קוסמים. אולי זה המקדש הפלאוליתי על אבניו המתפתלות, ואולי זה פשוט הריחוק, ממוקם בלב המדבר עטוף שטחי אש שגורמים לגישה לפה להיות מורכבת במיוחד. בחג הסוכות נפתחים שטחי האש הסגורים של הר הנגב הגבוה, נצלו את הזדמנות להגיע להר כרכום, ואולי אתם תגלו את קיסמו של ההר שנוגע בכל מי שעולה עליו, אם אכן זהו הר סיני המקראי, אז נעשתה פה בחירה נבונה.

תיירות רמון מציעה טיולים מאורגנים אל הר כרכום והסביבה.
ציורי סלע בהר כרכום,
ציורי סלע בהר כרכום, צילום: שי יגל
סולמות וחבלים - טיול קצר בנחל תמר

המסלול בנחל תמר הוא הדבר הכי קרוב ללונה פארק שיש לנו בטבע. המסלול כמעט ולא כולל הליכה, אורכו פחות משני קילומטר. לכאן לא באים בשביל ללכת ברגל, לכאן באים כדי להתגבר על הפחד ולרדת בסולמות ענק בין נקיקים ומפלים. ארבע מפלים שבכל אחד מהם סולם ארוך מובילים אל תחתית הקניון, בימי חול המועד סוכות נמצאים פה מדריכי גלישה שיאפשרו למי שרוצה חווית אקסטרים אמיתית, לוותר על הסולם ולגלוש אלא תחתית המפל בסנפלינג, כנראה שהילדים הולכים לדבר על המסלול הזה עוד הרבה בזמן הקרוב. נחל תמר נמצא ממש מעל צומת הערבה כאשר יורדים מכיוון דימונה, ולכן הוא מתאים מאוד למי שרוצה לשבור את הנסיעה הארוכה לאילת, שימו לב שהמסלול אומנם קצר אבל כאשר יש הרבה אנשים הוא יכול להיות מאוד איטי, אז קחו מים והרבה סבלנות.
ירדה בנחל תמר,
ירדה בנחל תמר, צילום: kgold
הבהלה לצהוב: טיול חלמוניות ברכס ירוחם

יש משהו מיוחד בחלמוניות, לא מדובר בפרחים הגדולים ביותר שיש וגם לא המרשימים ביותר, ובכל זאת כל סתיו מחדש יוצאים חובבי הטיולים והטבע אל מרחבי הנגב לחזות בפלא. סוד הקסם הוא כנראה הניגוד הבלתי אפשרי בין הפרח הרך והעדין לסביבה הצחיחה והקשוחה, הן צצות בעשרות בין הסלעים הקשים במקום האחרון בו היינו מצפים למצוא פרחים. ברכס ירוחם סמוך לאגם ולא רחוק מהעיר, על צלע ההר בין הטרשים, נמצא אחד המקבצים היפים ביותר שיש, קבוצות קבוצות הפרחים הצהובים צצים. החג המאוחר השנה מאפשר את הטיול שכן החלמוניות בניגוד לחצבים אינן ממבשרי הסתיו, הן פורחות בעיצומו לפעמים לקראת סופו.
מקבץ חלמוניות,
מקבץ חלמוניות, צילום: שביט28
**הכתבה תמשיך להתעדכן עד חול המועד סוכות 2016 במסלולים הטובים ביותר. ממליצים לכם לחזור ולבדוק!**
מאמרי מערכת