חמישייה מפנקת: 5 מלונות הבוטיק המפנקים בחיפה

עיצוב פנים ייחודי, בלי ילדים, יחס אישי, תחושה של אינטימיות ואפילו ארומה אירופאית - אינספור מלונות בוטיק נפתחו בשנים האחרונות בישראל, ומבקשים להציע חווית נופש אחרת. אספנו עבורכם את 5 מלונות הבוטיק המפנקים בלב נופיה של חיפה.


טלי מאיר-צ'יזיק | 15.9.2016
בוטיקיות קולוניאלית במלון הקולוני,
מה מאפיין מלון בוטיק? יש שיאמרו מיעוט החדרים וההשקעה בכל אורח, יש שיתייחסו להקפדה עיצובית ואולי אף הענקת עיצוב שונה לכל חדר. אם נבקש להיעזר בהגדרתם של של עורכי ויקיפדיה, נמצא שנקבעו ששה פרמטרים להם מקובל לצפות במלון בוטיק – מספר מועט של חדרים, פנייה בעיקר לקהל בלי ילדים, מבנה היסטוריה משומר בעל אווירה מיוחדת, דגש על עיצוב פנים, תשומת לב מיוחדת לאורחים ולצרכיהם מצד הצוות ומחיר בהתאם.
מבט לילי אל הגנים הבהאיים משדרות בן גוריון, צילום:
מבט לילי אל הגנים הבהאיים משדרות בן גוריון, צילום: m_vizel
בעיר חיפה, כפי שהיינו מצפים, רוב מלונות הבוטיק מתרכזים סביב המושבה הטמפלרית הגרמנית היפיפיה בתחתית העיר. ככל שהדבר נוגע לעיר המודרנית והרוחשת הזו, אין כמו איזור המושבה על בתיו הנמוכים והציוריים למציאת פנינים של עיצוב וטעם עתיק במנות מרוכזות. רחוב בן-גוריון הנמשך לאורך המדרון התחתון, עטוף בבתים עתיקים ספוני אבן מסותתת. נופו הצפוני הוא מבט על עבודת הנמל המאומצת – מנופי ענק מרימים כל היום משאות מים ליבשה וחוזר חלילה. מצידו הדרומי ממשיך הרחוב הישר אל תוך גרם המדרגות מלא ההוד של הגנים הבהאים.
מצד אחד עבודת הימאים ומן הצד השני המניקור המוקפד של הגנים, בתווך – רחוב קטן ומקסים שוקק חיים לאורך רוב שעות היממה.
בין המסעדות, שחלקן מזכירות את הטברנות של איי יוון המוציאות כסאות קש אל הרחוב ומציעות סלטים ושייקים. לצד החנויות הקטנות, הברים וההוסטלים לתרמילאים הצעירים, שלושה מלונות בוטיק מתבלטים במיוחד.

מלון הקולוני

במרכז השדרה, כמו מנצח על התנועה וההולכים, משקיף מלון קולוני הוותיק. המלון כבר הספיק לתת את שמו גם למסעדה בירכתיו, וכל ההתנהלות סביבו אומרת הוד והדר. מאווררי התקרה בכניסה הולמים את שמו ומזכירים במשהו עולם קולוניאלי שניער את העיר לפני כמאה שנה ונעלם.

גם בהמשך חשים הנכנסים בדלתות המלון את ניחוחות העבר ששכנו כאן כשהקימה משפחת אפינגר הטמפלרית את המלון בשנת 1905. ספות עור חומות, אריחים מקוריים, חדר ישיבות מקורה אבן, הכל מזכיר את ימיה הראשונים של המושבה הגרמנית במקום.
המלון מציע שירותי ספא, וארוחת הבוקר המוגשת במלון כלולה במחיר.

מלון קולוני, שדרות בן גוריון 28, חיפה

בוטיקיות: 40 יחידות אירוח, עיצוב ששומר על ההיסטוריה וספא מפנק במלון.
חולש על השדרה, הכי ותיק - הקולוני,
חולש על השדרה, הכי ותיק - הקולוני, תמונה באדיבות המקום
מלון האטלייה

ממש מול מלון קולוני הוותיק, מעבר לרחוב הקטן והסואן, קם לו בשנת 2014 מלון אטלייה הצנוע. אם יש הגדרת גודל למלון בוטיק הרי שזהו בוטיק-בוטיקי במיוחד, על שלושת חדריו. המילה אטלייה היא המקבילה הצרפתית ל'סטודיו' או למילה העברית – סדנא.

למרות גודלם הצנוע של החדרים, ניכרת מחשבה מאחורי עיצובם. אריחים מצוירים מעטרים את פינת האמבט הניצב על רגליים כמו פעם. דלתות העץ התכולות נשמרו ושוחזרו אל המבנה המשופץ. גם שאר העיצוב מתאפיין באיסוף של פריטי וינטאג' – רקמות ורדים, וילונות כבדים, עבודות תחרה וקרושה. הקירות כובדו בטיח מינרלי שמוסיף לתחושת הנוסטלגיה. למרות המחשבה הרבה שהושקעה בכל הפריטים, לעיתים נוצרת תחושה קלה של עומס.
שלושת החדרים שונים בגודלם ושניים מהם חולקים מרפסת משותפת. ארוחת הבוקר מוצעת במלון קולוני ממול, והיא כלולה במחיר החדר.

מלון אטלייה, שדרות בן גוריון 33, חיפה
בוטיקיות: 3 יחידות אירוח, עיצוב בפריטי וינטאג'.
עמוס ויטנאג',
עמוס ויטנאג', חדרים במלון האטלייה, באדיבות המקום
מלון הטמפלרס

נמשיך לטפס במעלה הרחוב, מולנו נשקף המראה המרהיב של הגנים הבהאיים, ונגיע מהר מאוד למלון הבוטיק הבא (כן, הם מרצפים את הרחוב). המלון בעל השם ההולם כל-כך – טמפלרס, על שם בוני המושבה הטמפלרים כמובן. אם בוטיקיות נמדדת בתשומת לב מיוחדת לעיצוב של כל חדר, הרי שכן היא מגיעה לשיא ייחודי. למרות שאחד-עשר החדרים נחלקים בערך לחמש רמות מחיר, אין כאן שני חדרים זהים. אפילו דומים יהיו קשה למצוא. כל חדר קיבל תשומת לב משלו וההבדלים בין הבחירות העיצוביות עצומים, לכן כדאי להזמין על בסיס אופי החדר ולא רק על בסיס רמת מחיר.

במלון אין ספא, אך יש אפשרות מסודרת להזמין טיפול ספא לחדר. ארוחת הבוקר במסעדה "פאטוש" הסמוכה כלולה במחיר.

מלון טמפלרס, שדרות בן גוריון 36, חיפה
בוטיקיות: 11 חדרים, שונים זה מזה בעיצובם, לא מתאים לילדים.
במלון הטמפלרס כל חדר שונה חלוטין ממשנהו,
במלון הטמפלרס כל חדר שונה חלוטין ממשנהו, צילום: יח"צ
מלון ביי קלאב

נמשיך מעט מזרחה מן המושבה המשוחזרת בלב העיר, לרחוב על שמו של ראש העיר חסן שוקרי שחתר לכל אורך כהונתו לדו-קיום בעיר המעורבת. בבניין ששימש את משטרת המנדט הבריטי ובשנת 2012 עבר שיפוץ והרחבה, שוכן כעת מלון ביי קלאב (לא להתבלבל עם מלון ביי וויו, הניצב לו הרחק בראש הר הכרמל).

עיצוב יוקרתי הוא הקו המנחה במלון ביי קלאב. מרצפות מצוירות מעטרות את המסדרונות ומעניקות תחושה אוורירית שאיננה אופיינית למלונות. טרקלין מרווח מציע לאורחים מגוון אפשרויות הסבה שלווה עם ספר או מחשב נייד. החצר נפתחת לבריכת נוי צלולה עם מזרקות ופינות ישיבה. כל המקום אומר נינוחות ומזמין לשקוע בהרהורים לעת ערב.
בהתאם לעיצוב השטחים הציבוריים, דלתות החדרים הירוקות נפתחות לגלות כי המרצפות המצוירות ממשיכות גם אל תוך החדרים. כך גם המחשבה על רוח המלון וייחודיותו. ארוחת הבוקר בחדר-האוכל הנפתח לגן כלולה במחיר, וכך גם המשקאות והמאפים המוצעים שם בשעות אחר הצהריים.

המלון הוא חלק מרשת מלונות אטלס, המתמחה במלונות בוטיק מעוצבים, כך שאם יש לכם כוונה לחפש דווקא עסקים קטנים של תושבי המקום יתכן שתעדיפו את אחד המלונות הקטנים יותר.

מלון ביי קלאב, חסן שוקרי 7, חיפה
בוטיקיות: 55 חדרים, מעוצב בתשומת לב רבה.
הלובי של הביי קלאב,
הלובי של הביי קלאב, צילום: יח"צ
מלון ארט גלרי

שכונת הדר, בחצי הגובה אל פסגת הכרמל, היא המקום הכי גבוה אליו נגיע בחיפושינו אחר מלונות בוטיק בחיפה. פעם השכונה הזו הייתה הלב הפועם של חיפה – רחובות ארוכים עמוסי חנויות מכל סוג, מבני תעשיה ומסחר גדולים, צירי תנועה פקוקים ואוטובוסים מעלי עשן בכל פינה. עם העברת התחנות המרכזיות אל מחוץ לעיר מצפון ומדרום עזבה התנועה המשוגעת את רחובות הדר, ואיתה עזבה גם ההמולה השוקקת.

מלון ארט גלרי מכניס מעט זוהר ויוקרה אל השכונה בעלת הציביון הפועלי. ממשכנו במבנה באוהאוס משוחזר הוא מבקש להציב את האמנות הישראלית בראש חווית השהות במקום. ההזמנה למקום איננה רק עבור הלינה, הגם שזו מושקעת ומפנקת כיאות, אלא לחווית אמנות כוללת. אם התחום מוצא חן ומעניין בעיניכם, תוכלו לבקש להצטרף לסיורים המודרכים בגלריות המלון, להסברים של אוצרי התערוכות ואף לסיורי אמנות וארכיטקטורה ברחבי העיר.

מלון ארט גלרי, הרצל 61, חיפה

בוטיקיות: 45 יחידות אירוח, ספא במקום, גלריות אמנות במלון וסיורי אמנות מודרכים.
מאמרי מערכת