סוף שבוע של תרבות: הקונצרטים וההרצאות הטובים ביותר במלונות ברחבי הארץ

לצאת לחופשה לא מחייב אותנו רק לשבת בבריכה או בג'קוזי כל היום ולא לעשות שום דבר. לפעמים אנחנו רוצים חוויה שתעשיר אותנו. אספנו עבורכם את המלונות שמציעים סופי שבוע עם הרצאות וקונצרטים, שלא ישאירו אותכם משועממים לרגע


טלי מאיר-צ'יזיק | 23.9.2016
מלון פסטורל בכפר בלום, צילום:
יש דברים שמגיעים עם הגיל וצעירים לא יצליחו להבין. הם חושבים שככל שמתבגרים נעשים איטיים יותר, אבל למעשה, אחרי שהילדים עוזבים את הבית אנחנו רק מגבירים - עוד חוגים והרצאות, עוד מופעים וקונצרטים, עוד טיולים והדרכות. כמה שיותר לשמוע, להכיר, לדעת וללמוד. כי העולם רחב וגדול כל-כך, איך אפשר שלא להתאוות להכיר את כולו?

כמה מלונות ברחבי הארץ החליטו להתגייס לאתגר ולתת מענה לצורך הזה לשמוע, להאזין ולהקשיב. הם מזמינים אליהם את טובי המרצים בארץ ואוצרים ביחד סופי שבוע של מוסיקה והרצאות. חלקם בנושא מסוים, חלקם סביב קונצרט או הרצאה מיוחדים במינם. כשבית המלון הנכון מארח את הרגע הנכון, סוף שבוע כזה יכול להיות חוויה מעשירה ומרוממת גם לשבועות שאחריו. פסטורליה בצלילים: מלון פסטורל

בית המלון פסטורל בכפר בלום מפוזר על פני כמה כרי דשא בגליל העליון. בעקבות שיפוץ משמעותי שעבר בשנים האחרונות, הוא מציע חדרים נעימים ונוחים, עם כל המתקנים הנחוצים לחווית נופש מפנקת. יש הרבה דברים טובים לומר על המקום, אך הפעם נספר על התכונה הייחודית ביותר שלו – פסטיבלים של מוסיקה קלאסית, סופי שבוע מוסיקליים והרצאות. סופי השבוע מכונים 'פסטורליה בצלילים', הם מתקיימים מיום חמישי עד שבת וכוללים הרצאות ומופעים מוסיקליים.

תוכלו למצוא כאן בחודשים הקרובים סוף שבוע של חתני וכלות פרס ישראל, יצירה נשית , תרבות ספרדית, שירת משוררים, דרך המשי וגלובליזציה, שירי הקיבוץ וסוף שבוע שייוחד לאופרה.
אם סוף שבוע שלם הוא יותר מדי בשבילכם, תוכלו להגיע לימי שישי שיש בהם רק הרצאה אחת ולהנות ממתקני בית המלון ומהשקט שהוא מציע. ההרצאות של ימי שישי בבוקר נקראות 'פסטורליה במילים' ותוכלו להקשיב בהם לעו"ד יורם שפטל, העיתונאי הכלכלי סמי פרץ , השופטת הילה גרסטל, חוקר המוח עידן שגב והפעילה הציבורית רונה רמון.

אתם יכולים לקרוא גם על החוויה של ארז לילה על סוף שבוע מוסיקלי במלון פסטורל
מלון פסטורל,
מלון פסטורל, איציק רואימי
שילוב אמנויות: מלון אלמא

אם מלון פסטורל מרכז את ההרצאות והקונצרטים לסופי-שבוע מובנים ומאורגנים, הרי שמלון אלמא בזכרון-יעקב מכוון למגוון רחב של אמנויות ומציע לצרוך אותן באופנים שונים. במלון שתי גלריות אמנות ותערוכות נאצרות גם במרחבים הציבוריים. שני אולמות מופעים מארחים קונצרטים ומגוון גדול של מופעי שירה ואומנויות הבמה. כל המלון אומר את שילובן של האמנויות היפות עם אמנות האירוח. המלון מוציא כעת את שנתו השנייה מאז שופץ, חלקים מהמלון עוצבו כך שהבטון המקורי נשאר חשוף כמחווה לאדריכל יעקב רכטר, שעיצב אותו על בסיס קו הרכז המתעגל של מורדות הכרמל.

חלקנו עוד זוכרים את המבנה המיוחד כבית ההבראה מבטחים, יושב לו וצופה אל הים בעוד כל העוברים תחתיו בכביש החוף מחזירים לו מבט מלמטה ואינם מסוגלים להתיקו. ניכר כי קולם של תושבי האיזור שנזעקו לשימור המבנה נשמע והשיפוץ שעשתה לילי אלשטיין מביא בחשבון את צרכי הנוף ואת שימור העבר. בחלק מהמקרים יש תחושה של קפיצה אל תוך עברו המפואר של המלון, שנשאר חשוף בכמה מקומות. כיום יכולים שוב אורחים לפקוד את המקום ולצאת לחופשה מבריאה ושלווה.

המופעים הקרובים במלון אלמא (כאמור, לא רק בסופי שבוע) יהיו ארבע העונות של ויולדי בביצוע התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, אנסמבל טלאן ליריק במוסיקה איטלקית מתקופת הבארוק, לילות הוואנה – רביעיית נוקטורנו מארחת את אנה שפיץ, הסוד של אמא – תיאטרון קריאה ומוסיקה, רומן קרסנובסקי – כל צבעי העוגב ומופע של מירה עווד רבת הקסם.
החללים הציבורים במלון אלמא,
החללים הציבורים במלון אלמא, ארז לילה
סיורי סליחות: קראון פלאזה

מלון קראון פלאזה בירושלים הוא מלון נוח – נוח לשהות בו, נוח לצאת ממנו לטיולים בעיר, הוא נגיש, יש בו ספא ואף שלוש מסעדות לטעמים השונים. הסיורים המוצעים על ידי המלון משדרגים ללא ספק את חווית הביקור בירושלים. בכל יום שבת יוצאים סיורים ירושלמיים עם המדריך עודד אמיתי לביקור במקומות המיוחדים בעיר, לעיתים הולכים לנחלאות, לפעמים מגיעים לרחוב יפו ופעמים אל קריית השלטון. בהתאם לבחירת המדריך ומצב רוחו.

לכבוד חודש אלול המלון מארגן חבילת סיורי סליחות. החבילה כוללת אירוח של לילה אחד שרובו ככולו תבלו בטיול דרך סמטאותיה של ירושלים ועד לבית המדרש הגדול לתפילת הסליחות והפיוטים. מחיר החבילה נע בין 590 ל-790 ₪ לזוג ללילה, על פי תנאי החבילה. לבחירה בין הלילות של ה-5, ה-6 או ה-9 בספטמבר.
קונצרט באלמא,
קונצרט באלמא, יח"צ
איכות: סופי שבוע של 'הקתדרה' במלונות שונים ברחבי הארץ

חברת "הקתדרה" ידועה כבר שנים ביכולתה לחבר מרצים מעניינים ולשמור על רמה גבוהה של איכות לאורך זמן. הקורסים של הקתדרה מתקיימים לרוב במוזיאון ארץ-ישראל בתל-אביב, אך מזה זמן היא מציעה גם סופי-שבוע מרתקים.

הקתדרה חברה לרשת המלונות ישרוטל ובחרה לקיים את סופי השבוע שלה במלונות הטובים ביותר של הרשת – מלון בראשית במצפה רמון ומלון כרמים בהרי ירושלים. השילוב בין המלונות הללו לבין המרצים המנוסים של הקתדרה, מבטיח שסופי-השבוע הללו יהיו חגיגה לגוף ולנשמה.

תוכלו להקשיב להרצאות על "לא רציונלי – על תופעות לא רציונאליות בשגרת החיים ומעבר להם (במלון בראשית); מסע אל האיים הקסומים באוקיינוס ההודי ובאוקיינוס השקט (במלון כרמים); המוח, מודעות ואמונה (במלון בראשית); על הכספים והפסיכולוגיה ביחסים בתוך המשפחה (במלון כרמים); שירים ושירה אקטואליה ונוסטלגיה (במלון בראשית).
סופי שבוע של תרבות במלון בראשית, בשיתוף קתדרה,
סופי שבוע של תרבות במלון בראשית, בשיתוף קתדרה, kit
רעות קשרי תיירות בשיתוף מלונות דן

חברה נוספת שפיתחה מערכת יחסים עם בתי מלון כדי להציע סופי שבוע איכותיים של תרבות, היא חברת רעות קשרי תיירות. כל סופי השבוע מתקיימים במלון דן כרמל, על ראשו של הכרמל. מלון דן כרמל אמנם ניצב לו במרכז העירוני השוקק של חיפה, אך הנכנסים בשעריו מיד משילים את תנועתה הערה של העיר ונכנעים לשלווה ולשקט האופפים את המקום. ממרום גילו, מדובר במלון יציב, מיושב בדעתו שיודע היטב את עבודת האירוח.

חשוב לומר כי לא מדובר בחוויה זולה, אך הדבר נכון לא רק לרמת המחירים אלא גם להשקעה בתכנון וברמת האירוח. תכניות סופי השבוע במלון דן כרמל עמוסות כל טוב והן כרגע המלאות והעשירות ביותר המוצעות בתחום. לא נוכל להקיף כאן את שלל הפעילויות – קונצרטים, הרצאות ומופעים בכל סופ"ש שכזה. נוכל לספר שהנושאים המוצעים בחודשים הקרובים הם - ונציה, ארץ ישראל הישנה, ותנ"ך אחר.
נוף מהסוויטות בדן כרמל,
נוף מהסוויטות בדן כרמל, יח"צ
מאמרי מערכת